DOLAR 19,0485 0.04%
EURO 20,8094 0.61%
ALTIN 1.211,590,51
BITCOIN 530718-1,39%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yunan amiralin ‘İstanbul’u darberuz’ merkeze cevap: Bunun tam tersi olur

Yunan amiralin ‘İstanbul’u darberuz’ merkeze cevap: Bunun tam tersi olur

ABONE OL
Haziran 14, 2022 03:23
Yunan amiralin ‘İstanbul’u darberuz’ merkeze cevap: Bunun tam tersi olur
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Herkese merhaba 23 aday ve asker yığınağı tatil şansına sahip olacak, Ege’de bir sıcaklık daha günle dolu. Uzmanlar, Ege Denizi üzerinde 3 bin yakınlık-adacık topluluğunun ve kendi 152”sinin meçhul statüsüne sahip olan Yunan işgali altında olduğunu belirtti.

“ESAS GAYE TÜRKİYE’Yİ BATI’DAN ÇEVRELEMEK”

Emekli Hava Pilot Tümgeneral Beyazıt Karataş, Ege’deki bu kara modülleri ile ilgili silahsızlanmama olduğunu söyledi. Karataş, Yunanistan’ın temel gayesinin Türkiye’yi Batı’dan çevrelemek, Ege’yi Yunan gölüne olduğunu anlattı. Bu adacıkların onun bir kardak borcu olduğunu vurgulayan Karataş; AB ve NATO eğitimlerinin suistimalleri ile bugün bu adacıkların Yunanistan’ın egemenlik eğitiminde bilgisini verdi.

AVRUPALİLAR DOĞU AKDENİZ’İ ‘AVRUPA GÖLÜNE’ ÇEVİRMEK İSTİYOR”

Emekli Kurmay Albay Gürsel Tokmakoğlu da Girit’te Gavdos, Limni Güneyi’ndeki Bozbaba “adacık-kayalık olmuş ve bu aidiyeti aşikâr kara modüllerine Yunanistan’ın milletlerarası mukavelelere karşı taraftar olarak el olduğu söyleniyor. Tokmakoğlu, “Yunanistan’ın Fır Çizgisi (Uçuş Bilgi Bölgesi) konusunda Şikago muahedesini tercih etme konusunda iddialı olmalıdır. aktörler, Doğu Akdeniz’i Yunanistan üzerinden Avrupane çevirmek70” diye konuştu.

(98007)

“YUNANİSTAN TÜRKİYE’ NİN BATISINDAKİ KİMİ GAYELE Rİ VURABİLİR LAKİN TÜRKİYE DE TÜM YUNAN ALANINDAKİ TÜM STRATEJİK SİSTEMLERİ ÇÖKERTİR”

Emekli askerler, eski Yunan koramiral Yanis Egolfopulos’un “Larisa’dan üç füze atsak İstanbul Boğazı’ndaki köprüleri vurruz” mahalli de “deli saçması” olarak yorumladı. “Yunanistan’ın bu her türlü bir kullanışlı yok” n Gürsel Tokmakoğlu, “Türkiye’nin sahip olduğu erken ihtar sistemleri ve hava savunma silahları buna değmez. Kalkan var. Bu şekil saha gerçeği ile ilgisiz açıklamaları gerekli” hakkında konuşmamız gerekiyor. Emekli Pilot Tümgeneral Karataş Türkiye’nin hem hudut da sistemi hem de S-400 ve yerel nokta sistemleri ile Yunanistan’ın tüm genellerini yokuşlar alta sahip olduğuna dikkat edildi. Karataş, (98004)”O uçaklar lakin geri inecek bir kişi olmayın. Yunan savaş jetleri, Türkiye’nin eğitim görmüş maksatları vur. Ancak Türk hava ve kara silahları Yunanistan’ın havadan hareketle tüm merkez çökertir. ABD’ye yaslayarak bize efelenen Yunanistan’ın ne Avrupa’nın kendisi için ne herhangi bir ABD’ye gerçeğini görmelidir” kullanılır.

ÇAVUŞOĞLU: CÜRETİ VARSA VAZİFEDEYKEN YAPSAYDI

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ‘de hem kendi kendine hem de KKTC’nin kullandığına devam etmek Çavuş’ bakan Mevlütoğlu, Yunan koramiralin kelamları için “Cesareti görevideykenkenleri için boş laflarla ele alınma avutma gereklerine yok” gerçek kullanımlar.

İŞTE ADALARDAKİ YUNAN YIĞINAĞININ GÖRÜNTÜLERİ

Uluslararası mutabakatları hiçe sayara Türkiye’nin burnununki adaları silahlandıran Yunanistan’ın yığınağı ifşa olduğu. ABD’de bulunan suda hava üssünü konuş’nın içinde bulundurduğu F-35/F-15 savaş uçakları ile çok sayıda mühimmat deposu ve 500 askeri işçinin görsel imgesiyle ortaya çıkacak. Savaş uçakları ve Patriot Hava Savunma Sistemlerini, İskiri adanın yan tarafı Semandirek, Limni, Midilli, Sisam, Sakız, İpsara, Ahikerya, Batnoz, İleriye, Kelemez, İstanköy, İleki, Kerpe, Sömbeki, Rodos ve Meis adaları da Yunanistan ve ABD tarafından önemli silahlandırılan adalar yer alıyorlar.

KAYNAK: TÜRKİYE GAZETESİ / YILMAZ BİLGEN

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.