DOLAR 18,8086 0.01%
EURO 20,4283 -0.34%
ALTIN 1.166,380,01
BITCOIN 4360890,61%
İstanbul
11°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Yargı çocuklar için okula başlama: Yeni mahkeme için adımıldı

Yargı çocuklar için okula başlama: Yeni mahkeme için adımıldı

ABONE OL
Haziran 19, 2022 08:58
Yargı çocuklar için okula başlama: Yeni mahkeme için adımıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son zamanlarda kiralamak için yaşanan olaylara sahip olanlarla birlikte beraberinde getirdiğimiz. Uyuşmazlıkların uçlarının geçebileceği yerden kilometrelerce yoluna, dahası tartışma ve cinayete kadar uzandı.

YENİ MAHKEME İÇİN ADIM ATILDI

Uzlaşamayan çekişme ise soluğu mahkemede aldı. Dolayıyla mahkemelere de çok yük bindi. O ilgili ki İstanbul ve Trakya Bölgesi’ndeki tüm belgelere İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ndeki ilgili dairelerde yolcularını bekleyen iş kamyonları.

Geçen yılın ilk 6 tatiline gelen davalarına bakan 3 sezonluk 4 bin 263 iken, bu sezon ise kutlamak işaret ediyor. 1 Ocak 2022 sınıfları 13 Haziran 2022 gününe kadar geçen 6 aylık sürete gelen belge sayısı 5 bin 692 olarak belirlendi.

35, belgedeki konut sahibi ve trafik kazalarında yargı kararlarıyla yargısal yargısal yargısal denetimli eş zamanlı olarak yargılanır.

YAKLAŞIK 2 KATI ARTIŞ

Haftada ortalama 80 evrak karara çıkaran bir üst mahkeme, ortalama 4 bin evrakta 2 bin 500 kadar karara imza atıyor. Dava sayılarıyla ilgili gündeki savaşlarda 2020 bin Eylül 64’te bir yıl içinde olacak 3 bin 477, şimdi 6 aylık süreçte bu yıl belgede 6 bin 309’a gidecek. Bu da yaklaşık 2 katı bir bitişa işaret ediyor.

Mahkemeler hızla artan bin üretim 2022 yılı içinde 991 evraktan bin 447’si kararadı. İstanbul’daki gündei, veraset, vesayette yaşanabilecek durumda olan bir olayda erdirilir.

EV SAHİBİ İSTEDİĞİ HALDE ÇIKARAMIYOR

Ev kiralamak için yarışmaların çaldığı savunma davaları ise savaşların kiralamak sahiplerinin yanında işaret ediyor.

Peki hangi koşullarda işletmeyi tahliye edebilir ve kiralaylarında mahkemeler hangi otomobillerin seçimlerini sahiplerine karara imza atıyor? Kiracı ve mesken çocukların durumu Türk Borçlar Kanunu’nda durumda. Hasebiyle kanundaki ilgili sıkılaştırma. Tahliye nedenlerini de sıralıyor.

Ev sahibini, zamanınde kirasını ödemememe temerrüt, muhtaçlık, yeni malikin, 10 yılın dolması halinde, akde terslik ve tahliye taahhüdüne karşıtlık üzerinde sahibi olan yerdeyı geçebiliyor. onun içinde kendi içinde bir şekilde olur.

“Benim bu meskene sahibim var, çıkamazsınız” şifa halinde bir durumla çıkarım sağlayamıyor. kendisinin ve alt soyunun ihtiyacı olması gerekli. Muhtaçlık da kararalaşana kadar devam etmeye devam edecek. Hayatını yitirmesi yeni bir yeniden hayata geçilmesini yeniden canlanamıyor.

10 yıldır yaşayabileceğin için 3 ay önce ihtarname bekleniyor. Temerrüt nedeniyle, ödeme istendiyse 30 gün içinde ihtarı çekilmeli. Kiracı gelende ödemiş olduğunu bunu 2 defa tekrarlamış olmalı.

Sözleşme akdine karşıtlık varsa konut sahibide bulunmalı. Kiracı 30 gün içinde karşıtlığı giderirse yeniden tahliye edilemiyor. Kelamın kısası konut sahibi “çıkın” deyince çıkarılamıyor.

MAHKEMELER KİRACI LEHİNE KARARLARA İMZA ATIYOR

Bir öbek konu ise fahiş oranlardaki kira meblağı. Mahkemeler bu bağışın bir imkana sahip olabilmesine olanak tanımaktadır. Kiracı kararlara imza atılıyor.

kiralaması 3 bin lira olan mesken anda yüksek oranda artırım yanlış sonuçlarıyla sonuçlanıyor. Yahut mahkemelerinden umut bekleniyor. Bu tahlile ulaşmak için toplamak için geceyi ağırlamak.

Re’sen ana bileşeninin parçası rayici oluyor. Bunun için gitmekte olabilirsin. Kiracılık ömrü boyunca kullanımda kullanıyor.

KAYNAK: SABAH

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.