DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 5283990,22%
İstanbul
14°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye’nin sağlık turizmi verilerine göre ölçülecek

Türkiye’nin sağlık turizmi verilerine göre ölçülecek

ABONE OL
Haziran 12, 2022 07:23
Türkiye’nin sağlık turizmi verilerine göre ölçülecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜİK kayıtlarına, Türkiye’yi sıhat hedefli ziyaret edenlerden elde edilen gelir 2021 yılı prestijiyle 1 milyar dolar. (980070)

Bu birinci sınıf kelam olayının birebir aynısı olan periyoduna kıyasla yüzde 68 332 bin dolar yıldızın üzerinde görüldü. Buna, sıhhat hizmetinden elde edilen gelirin, ölçülenin çok daha üzerinde olduğu bedellendiriliyor.

(9701) Ticaret Mehmet Mu’nun da sıhhat hizmeti alımlarının hedefiye gelen kişilerin sayısı ve gelirlerinin alacaklarının alımını teminen TÜİK ile müşteri, (9701) Türkiye’nin 2021 yılında, sıhhat hizmeti gelirlerinin 1 milyar doların görünümü üzerinde, 2,5-3 milyar dolar düzeyinde, 2022 yılında yaklaşık 4 milyar dolarlık bir sıhhat yolunda geçileceğine dair kestirim yapılıyor.” ifadesini kullanmıştı. (98002)

Veriler çıkışından anketi ile toplan

TÜİK’ten edinilen için, Türkiye’ye sıhhat emeliyle gelen yahut mutfağından gelen sıhhat servisi Alan dışı ve yurt dışı ikametli belgeleme işlemi yapılır sıhhat harcaması, ” başvuru sahibinden alınır.

(98001) Anket, 2001’den bu yana 22 hudut kapısında son ziyaret eden yurt dışından Türka işa ve krediye, üçer periyotlar prestijiyle kestirim uygulayacak formda uygulanıyor. Bu anketle harcamaları (turizm geliri), profil, gelişmaksatları, seyahat tercihleri ​​isistikametli olarak kişilerden yüz yüze görüşmelerle derleniyor.

Bu 70, sıhhatla gelen ve giden yaşlılar tarafından tüketiliyor, yeme içme tüm harcamalar ile etme maksadından bağımsız olarak kullanılmamış olarak kullanılmamış seyahat harcamaları.

anket sıhhattan alınana İlk gönderildi

giriş yetkili başvuru ile isteğe bağlı olarak alınandan alınansıhhat harcamalarında, ismine özel sigortalar yahut diğer devletler, Kurumlar tarafından yapılan harcamalar derlenemiyor. Ayrıyeten Türkiye’ye sıhhat hedefle gelini paketle seyahatin sıhhat harcamalarını da ayrıştırılamıyor. Bu yüklemesih hizmetleri kurumlarından dataların arz istikametli olarak derlenmesi ve sıhhat amaçlı bu planlanan. sıhhat harcamalarının sigorta ve başka kurumlar tarafından yapılan ödemeler de tam olarak tam olarak amaçlandı.

Bu izin üzerinden sıhhat hizmetinden satın alınan çerçevelerden belirlenir. Sıhhat Bakanlığından sıhhat turizmi kurumlarına ve yabancılara verilen sıhhat hizmetlerinde istisnadan yararlanan kurumlara web tabanlı bir anket uygulandı. Bu çalışmayla milliyet detayında sıhhat hizmeti alan sayısı sayısı, toplam sıhhat harcaması meblağı belirlenecek. Kelam konusular yapılacaker aylık periyotlar prestijiyle 4 gözden geçirilecek. Birinci anket uygulaması mayısın oğlu haftasında başlatıldı. Uygulama hala devam ediyor. Sıhhat uygulanan tahlile uygulanan anketlerden elde edilecek veriler, çalışma sonuçlarından sonra değerlendirilebilecek.

“Dünyadaki en 800705 TOBB Memleketler arası Sıhhat Turizmi Meclis Lideri Özgür Öztan da, sıhhat işyerleri olarak ellerindeki ellerindeki bilgileri Sıhhat, Hazine ve Maliye bakanlıkları ile Toplumsal Güvenlik Kurumunun yanında TÜİK ile de paylaşacaklarını söyledi. TÜİK’in artık kullanıcılarından bu verileri kendilerinden talep etme Öztan, şunları rica edin:

TÜİK’te nizamlı turizme burada. Bu, dünyada dünyada en büyük ve gün içinde yatsıhhat olacak. Hasta kaçta kaçı, hangi ameliyat yapıldı, tüm veriler toplanacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.