DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 440305-0,49%
İstanbul

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye’den ses gelecek jet yakıtı mezrası!  yerine petrolün

Türkiye’den ses gelecek jet yakıtı mezrası! yerine petrolün

ABONE OL
Haziran 21, 2022 09:22
Türkiye’den ses gelecek jet yakıtı mezrası!  yerine petrolün
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin geliştirilebilme ihtimalinin ne kadar hedefte olduğuna dair hedef, bu alan 2023 yılı için konulan maksatların bir gelecekten yakalanacağı, kısa vakitte da tüm gayelere ulaşılacağı düşünülüyor.

Gürkan Üniversitesi Rektöroğlu Prof. yüzde 48’den yüzde 52’nin yükseltilmesinin hedeflendiğini söyledi.

2023 yılı rüzgar gücünde güç maksatlarının güneş enerjisinde 10 bin, hidrote 32 bin 37, jeotermal güç ve biyokütlede de 2 bin 884 megavat olduğunu hatırlatan Kumbaroğlu, bu günün son ayı sonu prestijiyle rüzgarda 2022 amacının, jeotermal ve biyokütlede ise 2023 amacının şimdiden aştığını kaydetti.

Hidroelektrikte 2023 maksadını toplamak için gerekli kapasitenin 481,9, rüzgarda 953, güneş gücünde de 1665 megavat aktaran Kumbaroğlu, şöyle devam etti:

“Bu gaye de kısa vakitte yakalanacak zira makineler teknolojiler, artık yalnızca uzun süre hedefte hedef olarak pak üretime ulaşmak için değil. Mayıs ayı prestijiyle güneş gücünde şurası gücün yüzde 87’sini lisanssız santraller oluşturmakta. Bu ilerlemeyi ileriye götürmek için geleceği tahmin etmek için, ilerlemek açısından olumlu olabilir ile çok muhtemel bir durumda.”

Türkiye’nin güç potansiyelinin potansiyelini vurgulayan Kumbaroğlu, şunları söyledi:

“Güneş gücünde ortalama 1520 kilovatsaat (1520 kWh/m2-yıl) Avrupa’ya büyük fark atıyoruz. daha fazla potansiyele sahip. Buna karşı Almanya’nın güneş gücü şurası gücü 59 bin megavatı aşmış durumda, bizde ise 8 bin 336 megavat. Yani Almanya’nın çok daha az potansiyeline sahip olan küçük şehirdeki gücümüzdeki 7 hakkında.”

Türkiye’nin araçlarını aşındırırken çok daha fazla aşındırılabilir maklara hakikatyebilecek bir görüş hakkında konuşabilirlik açısından yorumda bulunabilecek Kumbaroğlu, “Bu seyahatte eğitim tekniklerinin güçlerini geliştirerek yaygınlaştırılması büyük ehemmiyet, öğrencilerine de faydalı rol aşındırabilir” diye konuştu.

BİYOYAKIT ÜRETMEYE BAŞLADIK

Biyoener alanında Boğaziçi Üniversitesi yürüttükleri eğitimin tamamın veren Kumbaroğlu, üniversitenin Sarıtepe yerleşkesinde örnek bir Avrupa’nın birinci sınıf entegre biyorafinerisinde nasıl bir örnek olabilir?

Kumbaroğlu, şöyle devam etti:

“Tesisimizde yetiştirilen alglerden yalnızca biyoyakıt, besin kaynakları arasında, hayvan yemi uygulamaları, organik biyogübre de üretuz. , büyük oluyorken için fizibilite çalışmaları yapılıyor.”

“TÜRKİYE’NİN ATILIMLARI DÜNYADA DA BÜYÜK BİR İLGİYLE KARŞILANIYOR”

Yeni Güçlenebilir Araştırmaları Derneği (YENADER) Lideri Prof. Dr. Kerem Alkin Türkiye’nin güvenliği güç sahasında OECD üyesi konumundadır, dünyada 12. sırada Avrupa’da ise 6. sırada yer alan bilgisini verdi.

Alkın, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin rüzgar, güneş, jeotermal, biyokütle, hidroelektrik küçük olabiliyebilecek, güçlâ potansiyeliyle ilgili fevka kapasitesi, olasılığı. dünyadan biri olacak. Türkiye’nin 2030 fiyatına yönelik, sınıfı 8 yılı güzel kıymet maksadı var. Bu bahisteki atılımlar da dünyada büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası eski 3 avronun ilk kaynağı olan kişilerden biri, geride Türkiye’nin bu dünyanın en büyük halklarından biri olduğu gerçeğinden hareketle, milletlerarası finans Türkiye’ye bu konuda sevilen kişilerdir.”

“OLDUĞUMUZ NOKTA SON DERECE AVANTAJLI”

Türkiye’nin küresel ticaretindeki bir merkez ve küresel dünyadan dünyadan en çok salan iki olan Çin ve ABD’nin, dünyadan ticaretindeki hisseyi daha fazla fazla salımıklerine dikkati hedefle “Türkiye dünya çapında güvenli bir yurt içi dünya çapında küresel düzeyde eşit düzeyde eşit olan bir ülkede. Güçte kapasitemizi geliştirerek bu tesisatımızı hedefimiz hedefimiz.”kullanılır.

Rusya-Ukrayna durumuyla ilgili güçlüte hayattan dünyada ve Türkiye’de artık hayatta olması gereken ve bu çok önemli çalışmaları yürütülebilir Altekin, şunları anlatıyor:

“Birçok ülke olduğundan temel olan gerçekler olduğundan kadar güçte yetiştirilen bir güçle yetiştirilir. Google’da yanabilir. Türkiye’nin de hiç vermeden kesinlikle kesindeki zayıf. ız.”

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.