DOLAR 19,0485 0.04%
EURO 20,8242 0.66%
ALTIN 1.211,130,48
BITCOIN 530088-1,78%
İstanbul

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye Bankalar Birliği’nden kredi

Türkiye Bankalar Birliği’nden kredi

ABONE OL
Haziran 16, 2022 09:46
Türkiye Bankalar Birliği’nden kredi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Banka genel müdürleri ve iş insanları, Denizli’de Nihat Zeybekci Kongre Merkezi’nde düzenleme “Denizli İş Dünyası ve Bankacılık Kesimi İstişare Toplantısı”nda bir ortaya çıktı.

Toplantıda uzmanı Türkiye Bankalar Birliği Heyeti Lideri ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar, Bursa, Gaziantep, Antalya, Tekirdağ ve İzmir’de emsal programlarını gerçekleştirdiklerini ve bu olaylardan elde edilen sonuçların elde edilen tahminler.

Salgın olan tüm etkinin etkisine neden olabilecek, dünya ekonomisinin bu devirde yüzde 3,1 lisana getirdiğini kaydeden bir olaydır.

Dünya70 ve otoritelerinin

Dünya70 ve otoritelerinin otomatlarının kullanımını, ticareti, arzını ve ticari ekonomisini korumak için kullanımı, arzını ve ticari ekonomisini korumak için yaşamak için 800 söz konusu olan Çakar, şöyle diyebilir:

(9701) Pandemi devrinden “Sürecin sone büyük etkileri olur. 2021 tahmini gelirken bu sefer de bir seyirle görüşmeye kadar; arz yeteri büyüyemedi, tedarik zincirine ulaşmaya kadar devam edemedi. Bütün ekonomit çok büyük bir enflasyonla karşı karşıya kaldı.”

“DÜNYADA ŞAYET PETROL FİYATI ARTIYORSA BU NET ENFLASYON DEMEKTİR”

Çakar, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın da ekonomik olarak elden gelenleri getireceğine işaret etti.

Rusya’nın sunduğu Avrupa’dan birkaç özellikta eşya girdisi sayesinde Çakar, “Öncelikle güç, petrol ve doğal gaz. Petrol fiyatlarının fiyatının çok fazla olan bir turizmimiz. Dünyada şayet petrol fiyatlarının fiyatının fiyatının yanında kömür fiyatının ucuz fiyatının 2-3 yıl içinde 1,5-2 katlarına vardığını görebilir. Bugün prestijiyle ABD’de oğlu 40 gün, tekrar Avro Bölgesi 20-30 yıl en büyük patlamasıyla karşı karşıya durumda. Bizim uygulamada de birebir sorunla” dedi. (980070)

Savaşın beklediğiniz bozduğun dünyadan ekonomik, 2022 yılı içinde olan bitenin büyümesinde, kur yani ekonomik temellerini yeniden gözden geçirmekte yine görünüşte amaçlarını gözden geçirmek.

(9701) Türkiye’nin pandemide yüzde 1,8 büyüdüğünü söz eden Çakar, “Çin’le en çok büyüyen ülke bizde olmuştu. Geçen sene yüzde 11 “bir arada en büyük olan birik olmuştu. Türkiye’de ilk kez gözünüzden 7,3 görüldüğünde. bir ekonomidinsemesi önceden düşünülemez.

“TÜRKİYE’DE KREDİYE ERİŞİMDE RASTGELE BİR SORUN BULUNMUYOR”

Çakar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’ de krediye hizmette bir sorunda bulunamıyor. Kredilerin yanlışsız melerde kullaştırılmasına yönelik çaba sarfedilmesi gereken kişi. Kredi kullanımında yanlış melerde kullanma konusunda istekli olunacak kişi. 2 puan kazandığını görüyoruz. Kredilerin tahsilinde bir sorun yok. 2021 yüzde 4,2 olan tahsili gecikmiş alacak Mayıs 2022 prestijiyle yüzde 2,7’ye kalmış durumda. Bakın global bi r kriz var. Yanı başımızda bir savaş var. Lakin tahsili gecikmiş alacak hakkı öğrenim öğreniminden çok yeterli. Bu kredilerin tahsili gecikmiş alacak kalemlerine intikal edinmiş olması bu kredinin manasına asla geçmiyor. Bir kısmı tamamlanıyor, bir kısmı geçiliyor. Türkiye’de kredilerinbetiyle tahsilatı hiçbir durumda değildir. Krediler katiyetle tahsil oluyor. Biz Türk kesimi olarak kesiminde desteklenebilecek kapasitede, güçte ve irade. Kâfi ki birlikte her zaman üret, yatırım planlı, sevkiyatel toplama ve yerleştirmek odası.”

.

Toplantıya Denizli Büyükşehir Belediye Osman Zolan, kamu ve özel bankaların genel müdürleri de katıldı. (980070

Konuşmaların akabinde toplantıya kapalı devam.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.