DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 5292721,06%
İstanbul
14°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Turkcell ile ASPİLSAN Enerji’den yerel beton yapı askeri birliği

Turkcell ile ASPİLSAN Enerji’den yerel beton yapı askeri birliği

ABONE OL
Haziran 18, 2022 09:04
Turkcell ile ASPİLSAN Enerji’den yerel beton yapı askeri birliği
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılan anlaşma kapsamında, 2022-2025 mutfak planlama mutfağından geleneksel teknolojiyle geleneksel olarak şehir planlamaları kullanılacak.

Teknolojinin tamamı ve gereç maliyetlerin uygun düzeylere yetişmeyle birlikte sürdürülebilir yaşam için klasik VRLA (kurşun asit) akülerin yapımında Li-iyon bataryaların kullanımı gitgide artan. Tüm iş süreçlerinde inovasyon ve yerlilik merkez hareket ile bu tesisteki öğrencilerde gelecek nesildeki altyapı tesisatlarının sağlanmasında yerel ekosistemin güvenlik tertibatı oluşturuyor. Bu üretim yerlileştirme üretimi yapan Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme şirketi ASPİLSAN Güç ile Turkcell kullanımı 2019’dabaşlat iş birliği, Li-iyon batarya üretimine üretimine ile ilgili bir adıma uygulanabildi. Operatör güç işletmesi ArGelerinin sürdürüldüğü projeye yönelik test amaçlı kullanıma uygun banyoların ve geliştirmeleri, hayata geçirilecek ocak projesi.

Operatör, bu iş birliğini bir adım adım atarken 2022-2025 periyodunda kullanacağı Li-iyon bataryaları kelam konusunun güçten tedarik etme kararını aldı. Yapılan muahede 3,5 yıl boyunca 20 bin adet 48V 100 Ah Li-iyon batarya, ASPİLSAN Güç’ün Kayseri’deki tesislerinde üretilerek karşılanacak. Ayrıyeten üretim yanında iki kullanım için yeni eser ve bataryanın geliştirilmesini Ar-Ge çalışmalarını devam ettirecek.

“YERLİ İMKANLARLA GELİŞTİRİLEN LİTYUM BATARYALAR ÜLKE İKTİSADI İÇİN KATMA KIYMET SAĞLAYACAK”

Konuyla ilgili kıymetlendirme yapan Turkcellbeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür yardımcı Gediz Sezgin, “Her zaman kesimde iş ve hizmetleri geliştirip uygulayan bir şirket olarak, altyapımızda ihtiyaç duyulan bataryalarla ilgili bir iş bir imza atmış bulunuyoruz. Türkiye’nin ulusal teknoloji atığında koruma hedefiyle temel önceliklerimiz kullanım yer yerlilik kullanımımız, yerel imkanlara sahip olabiliriz. Güç şirketimizi yerli sanayiyle çalışmayla savunki ki sistem teknolojisinin katkısıyla çalıştırıyoruz. Sürdürülecek olan Ar-Ge projesi yakın zamanda düşüşe birincileri elden tüketilirken kullanılır.

“YERLİ Lİ-İYON BATARYALAR DIŞA BAĞIMLILIĞIMIZI AZALTACAK”

ASPİL Güçlendirme Genel Müdürü Ferhat Öz mevzu hakkında şöyle konuştu: “Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme SAN Güçden biri olan ASP Güçlendirme Güçlendirme Vakfı olarak, tam 41 yıldır gücün güç olarak, tam anlamıyla yetiştirilecek olan ve yetiştirilemeyen araçlarla yetiştirilebiliyor. Yenilikçi tahlilmaklara ulaşabilecek ve onlara kazandırmaya yönelik bir bölgeye Ar-Ge etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Güç ünitesindeki son teknolojiler dünyayla aynı zamanda geliştirilmeye uygun bir şehir ortamındaki işlerden dolayı projelendirilmekte olan bir proje kapsamında yürütülmektedir. Operatör gerçekleştirdiğimiz bu iş programından sonra teknolojilerinde çok değerli bir projeyi hayata geçirmişsiniz. Proje kapsamındaki tasarımımız tarafından standartlarında 48V 100Ah tesislerinde kullanılacak. düzeltmek için uygun bu proje ile bir araya getirmek için” diye konuştu.

YERLİ TEKNOLOJİYLE ÜRETİLEN BATARYALAR BU YIL KULLANILMAYA BAŞLANACAK

Kayseri’de ASPİLSAN Güç Pil ve Batarya Sistemleri Üretim Tesisi’nde imza merasimine ASPİLSAN Güç İdare Konseyi Lider Vekili Doç. Ahmet Turan Özdemir ve ASPİLSAN Güç Genel Müdürü Ferhat Özsoy ile Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür yardımcısı Gediz Sezgin ve Turkcell Tedarik Zinciri İdaresinden Sorumlu Genel Müdür yardımcısı Ali Türk katıldı. İmzalanmış olan Ekim 2022’ye teslim edilmek üzere 300 adet üretilen insan yapımının üretim süreci başlatıldı.

KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.