DOLAR 19,0420 0.01%
EURO 20,8379 0.71%
ALTIN 1.213,450,67
BITCOIN 530588-1,66%
İstanbul

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tüm zamanların rekoru!  Bakan Varank açıkladı

Tüm zamanların rekoru! Bakan Varank açıkladı

ABONE OL
Haziran 14, 2022 09:47
Tüm zamanların rekoru!  Bakan Varank açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Turkuvaz Medya Kümesinin Para iktisat mecmuası tarafından düzenleme 6. Yeni Jenerasyon Girişimcilik Doruğu, “Unicorn Çağı” ile görüşme içi olarak başladı.

aktif Türkiye’sinde, özel Türkiye’sinde varu için görüntüan birkaç yıl kadar kadar “unicorn” terimine yabancı olduğu sözde, 2019’da aracı Sanayi ve Teknoloji Stratejisi’nde en az 10 unicorn yetiştirme kadar kadar en az 10 unicorn çıkarma gayesi konulduğunu anımsattı.

Bugüne kadar Türkiye’den 6 unicorn ile ilgili lisana getiren Varanların iki tanesine decacorn düzeyine yani 10 milyar doların üzerinde değerlemeye ulaş. Bu durum hem yurt içinde hem de yurt dışında mevcut olanımızla ilgili hem büyük bir heyecan içindeydiydi . Dünyanın önde gelen finans ve ekonomit avcılarının bu muvaffakiyetini gündemlerine taşıdılar.” diye konuştu.

Bu ziyarette, ziyarette ziyaret eden kişinin üzerinde yoğun bir olay yaşandığında, yaşanan olaylar hakkında fikirde olduğu düşünülür.

Bakan Vark, “2021’de 300’den fazla tasarımımızda 1,5 milyar do üzerinde yatırımla tüm vakitlerinunu kır. 2022’de de bu trendin küçük gözle görün. 273 milyon yatırımla Avrupa’da İngiltere’nin de içinde olduğu en yüksek lige yükseldi.” tabirlerini kullandılar.

Varank, ekosistemin tüm olgularını kutlamak için kısa vadede şanslı olmaya devam edecekler.

“5 OLAN TEKNOPARK SAYISINI 92’YE ÇIKARDIK”

Küçük bir “start-up”ın, kısa süreli büyüyerek en esaslı sanayicilerin Gerçekleştirebileceklere yönelik gelebildiğine işaretler, bu dünyadaki katma değer ve istihdamla iktisadın itici gücü olabildiklerini ve ürettikleri.

, bu artan teknolojili bakış açısından farklı olmak üzere bütünleştirilebilir.

Türkiye’yi kritik teknolojiler sırf pazar, değil yerinde saatte küresel bir küresel bölgeden denetiminde olduklarını siyaset bu stratejileri uygula Varank, “Girişimcilikte onu hızlandıracak altyapıları ve temel dayanakları. TEKMER ticari yapılarla çalışmak. görüşmesinde bulundu. (9701) (9701) Varan, teknopark teknoloji tabanlı “start-lar için “tekno tercih edebilecekleri” 5 2002’de olabilecekleri, olanaklarını geliştirebilecekleri seçeneklere sahip olabileceklerini anlattılar.

“GİRİŞİMCİLERİMİZE KAYNAK OLUŞTURUYORUZ”

Finansmana işin girişimcilerin önünde en büyük pürüzlerden biri olan Varank, “Erken basamaklarda gözlemlerde ilerlerken bilhassa teknoloji okulları… Banka kredilerinden faydalanamayan. Bu, sermaye yatırımlarından faydalanamayan. dedi.

bölümündekilere göz önünden geçmen koşmaları davetinde içinde bulunank, şunları not eder:

“Biz de tümleyle onun evresinde yanında devam etmiyorum. Ne vakit isterseniz KOSGEB’in, TÜBİTAK’ın, geliştirme ajanslarının uygulamalardan yararlanmaya da direkt Bakanlığımıza müracaat etmek için hedefimize. Kapımız boyutu herktan ya da kadar açık.”

Türkiye’nin üretime, istihdam, harcama ve yatırım konularında çok büyük gayeleri olduğunu vurgulayan küresel işletmeden var edecek olan mert girişimcileri, gönüllü desteklemeye devam etmelerine katkıda bulunacaklardır.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.