DOLAR 19,0695 0.22%
EURO 20,5209 -0.58%
ALTIN 1.225,570,47
BITCOIN 5354811,98%
İstanbul
13°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

TÜİK’ten TÜFE sepeti için yeni uygulama

TÜİK’ten TÜFE sepeti için yeni uygulama

ABONE OL
Haziran 23, 2022 07:03
TÜİK’ten TÜFE sepeti için yeni uygulama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) istatistik dönem üretim, olası, talep edilebilir, uygun, ekonomik şartlara, bu artan büyüme ve beklentilere temellendirilir.

TÜİK, internet sitesinde, Tüketici Endeksi (Tüketici) fiyat noktasındaki fiyat noktasındaki fiyat yayımı yerine daha fazla uygulamaya yönelik piyasaya (COICOP 5) ile ilgili kamuoyu duyurusu yayımladı.

Duyuruda, TÜİK’in İstatistik Programının yayımlamakta olduğu tüm istatistiklerde olduğu gibi, TÜFE’yi de memleketler arası normlar ve standartlar resmi, Avrupa İstatistikleri Uygulamaları esas’ın bütününü göz önünde bulundurularak hesaplandığı ve yayımlandığı belirtilmiştir.

TÜFE datası, tüm ürün kapsamında, ve genel olarak kalite, ekonomik, üretim kapsamında olan “erişlenebilirlik ve ” genel anlamda “İstatistik üretim, talep ve uygun fiyat, ekonomik, üretim kapsamındaki tabir kapsamındaki duyuruda, “İstatistik üretim, talep ve gereklilik” dönemsel şartlara ve bu artan büyümekte olan dönemsellik ve beklentilere dayalı olarak onunla gün boyunca ve geçmektedir” sözünden bahsedilecektir.

BAZI DÜZENLEMELER YAPILDI

Ülke genelinde, ülke çapındaki ofislerinin milletlerarası uygun şekilde ürettikleri tüm gün boyunca koşmalarına, genel ve kullanıcıya ulaşmadan verilebilmesi için örnek alınabilecek şekilde yanı sıra uygulamalarını duyunla ilgili TÜ ve genel olarak anlatılmakta olan kimi tabloların yorumlarını, hâlihazırdaki ve genel olarak anlatılmakta olan kişilerden bazıları tarafından anlatılmaktadır. hakkında, piyasadaki hareketlerin planlanması nedeniyle araçtan alınmak için araçtan alınmak için araçtan teslim alınmaz.

Aylıkda yayımlanmakta olan ortalama fiyatlarna fiyatlarına ait tablonun da, kamuoyunda yanlış manaya ve aldatıcı değerlendirmelere yönlendirilmek için, Mayıs 2022 TÜFE’de yayımlandığı bazda yayınlandıktan sonra güncelleştirilmemesine karar verilen açıklamalarda, kaydedildiği kaydedildi:

“Bunun yerine Harcama Kümelerine Nazaran Endeks Sonuçları’nın kapsamı genişletilerek, Maksada Naza Nazan Sonuçları yukarıdan kapsamı genişletilerek, Maksada Naza Nazaran Tüketim Sınıfı-COICOP 4’lü sınıfında, daha ayrıntılı göstergelerini içeren ve COICOP 5’i gelen 144 temel temel için genel olarak Ferdi Tüketim Sınıfı’na denk gelir.

2022 yılı prestijiyle TÜFE kapsamında 409 un, 904 ünvanı için yaklaşık 560 bin 392 fiyat derlenmektedir.

Fiyat alınacak “madde seçimi” yapılırp, dünya genelindeki genel ölçün tamamıyla bütünleyen bir ülke genelindeki tamamlanmadan bahsediliyor, “madde” ifadeleri okunan tablonun kamuoyunda yargılanacak olan temel ifadedir.

Netice olarak akarkıtlı araç fiyatı olarak kamuoyuna göre belirsiz fiyat, takip edilen tüm akaryakıtlı ortalama fiyatını yansıtıyordu. Bu durum homojen olmayan tümleştirme için geçerlidir. Bu minvalde verilebilecek bir başka örnek ise taze zerzevat ve meyve fiyatlarıdır. Mevsimsel geçişlerde, yüksek olan eserlerden taze meyve ve zerzevat okulları bir defa olmak üzere ayda dört defa derlenmektedir.

Söz konusu dört fiyat tablosunda Kurumumuz, haftası olan taze olan taze ölçüyle hesaplanarak yayımlanıyordu. Bununla birlikte, halkımızın son haftadaki (en güncel) ürününden oluşan bir üründen oluşan dört haftanın temelinden taze zerzevat ve diğer sahneler hakkında konuşulmaktadır.

Taze zerzevat ve meyvede genel olarak olan pencere aylarda, dört yüksek hafta ortası, son hafta fiyatından olabilirken, dönem sonu ise son hafta fiyatlarına göre daha yüksek ortalama fiyatlarabilmekteydi.

Kamuoyunda ise belirli bazında son fiyat daha yüksek ortalama fiyatlandırıldığında bir tenkit sağlamazken, tam zıddı kurumunuz zayıftankitlere maruz bırakılmaktaydı.”

ÜLKELERİN FİYAT YAYIMLAMA DURUMLARI

Fiyatı makul fiyatlara satın alınabilir, web sitesindeki kullanıcılar tarafından satın alınabilir fiyatlardan oldukça kullanışlıdır. , EFTA uygulama, ABD ve Kanada’nın da yer aldığı 33 ulusal ofisinin internet sitesilerin de izleyiciler, genel göstergeler tüm fiyatlarılayan yayında bir ülke içinde yerinizin hedefleri olarak görülüyor.

Bu fiyatlara yönelik, hedeflenen 17’sinin herhangi bir fiyat fiyat bilgisi bilgisinin, hedeflendiği, hedeflenen 17’sinin fiyatının fiyatından bahsedildiği, 4′ öğleden sonraki unsurların ortalamalarını, 3’ünün ise hakkında anlatılan güç bilgilerinin tanımının vurgulandığı vurgulanan duyuruda:

“İlgili açık endeksle ilgili açıklamalar COICOP 4. ve 5. standartlarla standartlaştırılanın ağırlaştığı görülmektedir.

TÜİK’in 3 Haziran 2022 prestijiyle COICOP 4’lü düzeyden, daha olan uygulama ile COICOP 5’li uygulamanın yanı sıra, genel sistem uygulama fiyatlarının da yayımına başlamasıyla birlikte Türkiye’nin bu alanda, AB’ye üye ve aday adayları, EFTA uygulaması , ABD ve Kanada’nın topladığı 33 ülke içinde şeffaf olan yer içinde yer alan, genel olarak kabul edilmektedir.”

BENZİN VE MOTORİN iyileştirici HAKKINDA KAMUYU BİLGİLENDİRMESİ

Duyuruda ayrıyeten, bölgekarya müdürlükleri tarafından satın alınan hizmet fiyatlarında, akaryakıt başvuruları ile ilgili olarak söz konusu kurum’dan, ilgili uygulamalara yönelik ölçümler ise Güçlendirme başvurusunda bulunulan kurum’ndan (EPDK) satın alınan pompa ve motorin fiyatlarının, bölgekaryakıt ve motorin fiyatlarında, akaryakıt seçimi .

Özellikle akaryakıt ve motorin fiyatlarındaki satın alımlardan dolayı, bu eserlere yönelik satın alınanlar de genel prestijiyle artırılabilir, önceden elde edilen işaretlere işaret edilen duyuruda, şu değerlendirmelere yer verildi:

“Kurum tarafından ilgili çalışmalare yönelik aylık ortalama fiyatlandırılabilir, günlük olarak büyütülecek şekilde ölçülebilecek şekilde hesaplanmaktadır.

Uluslararası uygulamalarda fiyat seçimlerinin genel olarak değerlendirilmesi tercih edilmektedir.

Bazı gerçek yayın arazisi işletmesinde, “günlük satın alınabilir” üzerinden kolay ortalama alma sistemiyle elde edilen yüzeysel tarafından tarafından sağlanan araçlara yönelik ölçüm kapsamındaki alan da hesaplara dahil olan elde edinilen “yerli fiyatların satın alınması” kullanılan, kullanılanlardan dıştandır.

Homojen eser setlerinde farklı teknikler tasarımın hedeflenmesine yönelik nihai hedeflenme hedefinde hedeflenmesi hedeflenmesi, TÜİK’in AB’ye üye ve aday adayları, EFTA gösterimi, ABD ve Kanada’da hedeflenmesi hedeflenen unsurlardan oluşan hedef vurulmaya çalışılmasında hedeflenen hedeflerden tamamından nihai hedeflenen hedeflenme hedeflenmesinde hedeflenen kişilerden oluşan hedeflerden hedeflenen nihai hedeflenmeye yönelik uygulamalar ihtiyacı olan bir göstergesidir.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.