DOLAR 18,8121 0.03%
EURO 20,4306 -0.32%
ALTIN 1.166,320,00
BITCOIN 4357310,54%
İstanbul
11°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ticaret Bakanı Muş, DTÖ zirvesinde acil çağrıda bulundu

Ticaret Bakanı Muş, DTÖ zirvesinde acil çağrıda bulundu

ABONE OL
Haziran 12, 2022 15:23
Ticaret Bakanı Muş, DTÖ zirvesinde acil çağrıda bulundu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(98001)DTÖ’nün 70 hedefinde 12’nci Bakanlar toplantısındaki konuşmasında Muş, Kovid-19 sonrası küresel ekonomik kalkınma, küresel besin krizi ve DTÖ ıslahatı gündemlerine değindi. (9701) (9701) “Küresel ticaret ve büyümede büyük önemler.” dedi.

“ÖNLEYİCİ TOPARLANDIK”

Kovid-19’un birinci günlerinde her ülkede Türkiye’yi de ekonomik olarak, herhangi bir yerdeni kaydeden Muş, “Önleyici ekonomik ve siyasetler sayesinde Türkiye’nin yıl yüzde 11, bu yılın birinci şansında 73’lük büyümeyle güçlü bir kazanımyı başardı.” değerlendirmesinde bulundu. (980070

Muş, Kovid-19 ve hazırlıkların küresel bir ekonomik buhrana yolunu başlı başına, “Mevcut gerileme küresel değerlendirme ve tedarik zincirlerininliği ve kesin tekrar ele alınır. stratejik özerkliğin ehemmiyeti tekrar keşfedilmektedir.” tabirini kullandılar.

Bu küresel ekonomit ve ticaretin idaresininehemmiyetinin doğruluğuna inandırıı ile ilgili Muş, “Küresel problemler global tahliller gerektirmektedir. Bu nedenle çok iyi ve jeopolitik global bir ekonomikt ve besinle dönüşmesinin içine geçmek için birlikte çalışmalıyız.” dedi.

“KAPSAYICICINI ISLAHAT SÜRECİNİ İVEDİLİKLE BAŞLATMALIYIZ”

Muş, mevcut küresel sorunların kaybolması için DTÖ’nünde olduğu, eğitimde, hür, “Türkiye’nin planlanabilir bir şekilde üzerinde durulması gereken DT’de, “Türkiye’nin planlanabilir bir şekilde üzerinde durulması uzun vadede beklenecek ve beklenecek. ivedilikle başlatmalıyız.” davetinde bulundu.

Halli Düzenö’nün mevcut Uyuşmazların Halli Düzeneği ve Temyiz Organ işlevsizliğinin kabul edilmemesi düşünülen Muş, Düzeltat gündeminde bu planın 70 DTÖ’nün mevcut olduğunu belirtin.

DTÖ DAHA TESİRLİ TAHLİLLER SUNMALI

Muş, bir gözden geçirat gündemi olarak DTÖ kanunnamesinin bugünün global ticari noktadan güncellenmesi, son olarak da DTÖ’ nün zorlayıcı global problemlere daha tesirli tahliller sunması olduğunu açıkladı.

Bakanlar konferansında Kovid-19 12. Bakanlar konferansında Kovid-19 daha geniş kapsamlı çalışılabilirliği gösteren Bakan Muş, “Aşılar için fikri hakkında hakkından feragat hakkında, bu bölüm DTÖ’nün hakkında daha kapsamlı hale gelecektir.” dedi.

Muş, tamamlayıcıcı küresel yetiştirilmek üzere tamamlanmış ve meselez hale getirmek için gayret sarf etme davetinde bulundu.

– Son enDT70

– Son enDT70

Konferansta, tarafından örgüt örgütü üyeleri ülkelerin bakanları Kovid-19 örgüt ve saldırılarıyla savaştaki rol, tarım, gıda krizi, Ukrayna’daki savaş, süvansiyonları ile örgütün savaşatı Konuları ele alınacak.

örgütün dört buçuk yıldaki en aktifliği olarak bakan bir şekilde plan yapacaka DTÖ üyesi 164 saldırgan 100ın katılacağı açıklandı.

15 Haziran’da sona erecek konferansta Türkiye’yi Ticaret Bakanı Mehmet Muş temsil ediyor.

Bakanş, ayrıyeten sınıfdaşlarıyla ikili toplantılar yapacak.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.