DOLAR 18,8086 0.01%
EURO 20,4283 -0.34%
ALTIN 1.166,380,01
BITCOIN 4360890,61%
İstanbul
11°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Terör örgütü YPG’nin eski şifreleri: Türk SİHA’larından kaçmak için ABD’lilere sığındılar
  • Ajans Dünyası
  • Gündem
  • Avrupa
  • Terör örgütü YPG’nin eski şifreleri: Türk SİHA’larından kaçmak için ABD’lilere sığındılar

Terör örgütü YPG’nin eski şifreleri: Türk SİHA’larından kaçmak için ABD’lilere sığındılar

ABONE OL
Haziran 14, 2022 17:35
Terör örgütü YPG’nin eski şifreleri: Türk SİHA’larından kaçmak için ABD’lilere sığındılar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

faaliyet örgütü YPG/PKK (9703) ABD’800 eski yılın Talnın Sülo, ABD’800701’in SİHA operasyonlarını yardımları, Türkiye’nin SİHA operasyonlarını ve YPG/PKK’nın kirli iç yüzünü anlattı.

Independent Türkçe’den Cihat Arpa’a vülo Sülo, 2016’da La Farge Çimento800 ABDcık, Fransız ve İngiliz eğitimle toplantıyı anlattı.

Sülo, terorist elebaşı Mazlum Abdi ve YPG/PKK’lı teroristlerin Türk SİHA’larından korunmak için ABD karargahlarına sığındığını söz etti.

2015 yılında DEAŞ’a karşı savaşan kimi kümeler “Suriye Demokratik Güç” adının altında birleşerek ortak hareket etmeye karar vereceklerini açıkladı. Bu kümeler örgütü, örgüt örgütü PKK’nın Suriye’deki kolu YPG de vardı. Bittiğinde erör örgütü YPG/PKK, memleketler arası kamuoyuna görünüşk için SDG isimleri kullanıldı.

Sülo, bir devir zıddı muhaliflerin safında yer alan Çobanbeyli bir Türkmen’di. PG/PKK ile ilgili duyuruları haberi yok. Kasım 2017’de ise YPG’den kaçarak, geçenlerin üzerinden geçen Türkiye’ye geçti. Cihat Arpacık, Sülo ile YPG-PKKcık, Suriye’deki SİHA operasyonlarını , Afrin harekatı öncesi gerçekleri, çocuk oyuncakları ve ünlü ABD’nin PKK ‘ya okumanı konuştu.

Suriye Demokratik Güçleri başlatıldı? Ankara’ya SDG ismi bir aldatmaca. Sizce de mi?

SDG’nin adı ABD’liler terörist elebaşı Mazlum Abdi’ye önerdi. Ben o devirler Afrin’de, Ceyş’ül Suvvar’ın (Türkçeye ‘Devrimciler Ordusu olarak’ çevrilen bu yapı Esed zıddı düşüncesinde bir felsefe olduğu iddiasındaydı) içinde. 10 Ekim 2015’te Afrin’den Haseke’ye gittim. 15 Ekim 2015, Haseke’de 41 kişiyle bir toplantı yapıldı. İsim o toplantıda önerildi. Herkesi bir isim olsun isteniyordu. Zira toplantıda YPG’nin dışında Araplar, Türkmenler, Süryaniler de vardı.

Peki saydığınız bütün bu SDG’nin idaresinde kelam hakkı var mı? Bu ürünlerde bulunan YPG80070

bunlar satın alınır’den gelir. YPG ise satın almaları daha yüksekten alıyordu. Biz başında Mazlum Abdi’nin olduğunu sanıyordum ama o da satın alıyorlarmış. Kritik, Bahoz Erdal tarafından yürütülüyor. Bütün servis Sabri Ok’ta (PKK’nın çatı yapılanması KCK’ını yöneticilerinden biri). düzenlemelerin Suriye Demokratik Meclisi’nin idaresi bile onda. Bölgenin ekonomidını de o yönetiyor, denetimini kontrol ediyor, olası bir sorulmadan alınmıyor. Siyasi işlerden görünen gibi görünen Aldar Halil de Sabri Ok’a soruşturmadan bir şey yapmıyor.


(00701) Bahoz Erdal’ın ne olduğuna yönelik Bahoz Erdal’ın ne olduğu

ile ilgili olanlar mı?

Onun öldürüldüğün sav bugün öğle saatlerinde Bahoz ile görüştüm. Telefon kullanmıyordu, Viber üzerinden haberleşiyordu. Suikast tezini yalanladı ve (98002)’Düşündüklerinden daha yaşlıyım’ demişti, geçici malzemei ​​ortaya çıktıktan sonra Nureddin Sofi’yetti devreden. Bahoz’un şu anda ve Rakka’da olduğunu düşünüyor.

“LA FARGE’DE TOPLANTI YAPILDI, YABANCILAR ‘AFRİN’DE TAKVİYE GÖREMEYECEKSİNİZ’ DEDİ”

Zeytindalı Harekâtı’ndan önceki YPG ya da SDG değişkenleri nasıldı?

29 Ocak 2016’da, La Farge Çimento’nun ABD, İngiliz ve İngiliz ile bir toplantı yaptık. Toplantıda Brett McGurk ve Mazlum Abdi de vardı. Yabancı güçler, TSK’nın mümkün bir Afrin harekât SDG’ye ya da YPG’ye askeri bir desteklerinde desteklerini açıkladı. Bu aslında Afrin’den vazgeçmetiklerinin göstergesiydi. Mazlum’a rastgele bir harekâtta ne yapacaklarını sordular. Esad planlamasının içinde olmasını sağlayacağını söyledi. Mazlum Abdi rejimi bayraklarının Afrin’e kabul edilmesini kabul etti lakin Şam’dan “Yönetimi bize devredeceksiniz” baskı geldi.

Kamışlı ve Haseke’deki yani yani?

Evet. Oralarda devlet idaresinin idaresidedir. Rejim, Kamışlı ve Haseke’yi hala valileri aracılığıyla yönetir.

(9709) Zeytindalı Harekâtı sırasında Afrin büyük kent çatışmaları yaşanacağı öne sürülüyordum. Bunun nedeni ne idi? (980710)

TSK Afrin’e yakınkenki YPG, uyumla ilgili olarak kentten çıktı. “Öz Savunma Birlikleri” adı altında gösterilenler esasen çok da eğitimli olaylardan oluşanlardan. TSK’nın düşündüğü çok fazla dayanamayacaklarını. Biz esas olarak Afrin’de çok büyük bir göz uyguluyordu.

“RUSYA SDG’YE SİLAH, MÜHİMMAT, PARA VE BESİN YARDIMI YAPTI”

SDG’nin Rusya ile temasları, işbirlikleri var mı?

Ruslar olarak SDG’ye değerli yardımlarda bulundu. SDG’nin eğitim kademesinde Kamışlı’daki okuldaki silah, mühimmat, para yardımı yardımı yapıldı. Bu yardımlar, rejim yakın “Suvar Rakka” askeri yol aracılığıyla iletildi.

“McGURK’A ‘EN AZINDAN WASHİNGTON’DA BİR KAHVE İSMARLAYIN!’ DEDİM, ‘KESİNLİKLE O DENLİ BİR ŞEY OLMAYACAK’ CEVABINI ALDIM”

ABD, YPG hayallerini SDG üzerinden mi okumak istiyor?

hiç manevi bir dayanak ABD. SDG’yi yalnızca yerdeki partner olarak gördü. Bir keresinde McGurk’a, “Bizden Washington’a gelsin, en biri bir kahve ısmarlayın” dedim. Bu türlü bir hediyeyle katiyetle. Suriye’de kendi idarelerinde ise kendi yemek yemeklerini söyleyip dururlar. ABD, SDG ya da YPG’nin her zaman düşünce halindeyken Şam idaresiyle farkındaydı. YPG’liler yurtdışına, Şam’ın tükenmeyen evrakları sayesinde çıktı. IŞİD varken bile o IŞİD petrolü üzerinden gönderildi. Herkes hissesini alırdı. ABD’liler farkındaydı. YPG’nin içinde bulunanları Şam’daki hastanelerde görürdü.

(9709) (9709) (9709)’nin DEAŞ’a karşı YPG’ye ABD’ye yönelik ABD’ye karşı ne kadar güçlü?

ABDG’ye silahlarına binmeye başka ayrı ayrı teslim edilmeye veriyordu. Türkmenler ismine silahları yakadan ben alırdım. Süryaniler ismine Gabriel Kino, Arap aşiretler ismine Pir Bender alırdı. Atılırken bu silahların Suriye’ye gelmesi karşılanmayacağı için kiralık olarak düşünüldü. ABD’liler gelen gittikten sonra Kandil’den Safkan ismindeki bir PKK’lı silahları alırdı. Bizim dahi depolanırdı. SDG reddetse de genel ekip üyeleri YPG’ye bağlı “Afrin’i küme var. Başında da Sariye isminde bir bayan bulunuyor. ABD’nin teslim edilmesi TSK’ya yönelik de SMO’ya karşı bular.

YPG/PKK İÇİNDEKİ ÇOCUK SAVAŞÇILAR

SDG içinde çok sayıda küçük çocuk var. Bu, milletlerarası raporlara da yansıdı. Reaksiyon çekeceğini bile neden bu türlü bir şey yapılıyor?

Bu durum Mazlum Abdi’yi dahi aşan bir problem. Mazlum Abdi, silaha bir askerin kullandığı dahi veremez. Çocukların silah tasarımı Kandil’in bir projesiydi. Çocuklardan devrim yaratmak ideali uğruna yapılırdı. Kimi zamanlarda savaşlara SDG’nin iç tüzüğüyle ilgili katardim. Tüzüğe yönelik bir eğitim planı. Durumu Mazlum Ab’ye iletip bundan vazgeçilmesini isteyendede “Hiç boşuna başını ağrıtma, gel gel” diye verdi.

Türkiye Tel Rıfat ve Menbiç’e bir askeri harekât hazırlığında olduğunu açıkladı. Bu alanlar YPG’yi önemsenen mi? (980071) (9703) (9704)

Tel Rıfat, TSK ve SMO’ya yapılmış taarruzların içinde bulunmuş durumda. Menbiç ise YPG’nin Fırat’ın koridordan hayalini gerçekleştirilemeyecek şekilde gerçekleştirilebilir. Tel Rıfat’a devlet rejimi ise gidiyor.

“YPG ÖNDERLERİ SİHA’LARA KARŞI ABD KARARGAHLARINDA YAŞIYOR”

“YPG öncüleri SİHA’lara karşı ABD karargâhlarında yaşıyor”

Son devirde Suriye içinde YPG başkanlarına yönelik Türkiye’nin SİHA operasyonlarının yerinde olarak. Bu operasyonlara yönelik alınıyor mu?

2017’de Karaçok bölgesinde SDG’ye karşı SİHA operasyonları ağırlaşmıştı. O kadar can sıkıcıydı ki SDG mensuplarının hepsi çok yakına kaçmıştı ve oradaydı. SİHA ataklarına karşı askeri bir önlem alınamıyor. ABD, SDG’ye hava araçlarına karşı koyamayacak. SDG bu silahları rejimi istiyor. SDG yöneticileri SİHA’lara amaç değil için siviller geziyorlar. Edinebilecek durumda olan Mazlum Abdi’nin içinde üst düzey yöneticilerler ABD’lilere yönelik karargâhlarda yaşıyor.

KAYNAK: BAĞIMSIZ ENGLISH

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.