DOLAR 21,5379 1.23%
EURO 23,2550 1.07%
ALTIN 1.357,491,26
BITCOIN 5837037,18%
İstanbul
22°

AÇIK

03:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tarımsal Ar-Ge’den 50 milyon TL bütçe ayrıldı

Tarımsal Ar-Ge’den 50 milyon TL bütçe ayrıldı

ABONE OL
Haziran 18, 2022 07:34
Tarımsal Ar-Ge’den 50 milyon TL bütçe ayrıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Ziraî Araştırmalar ve Siyasetler Genel Müdürlüğü (TAGEM), Ar-Ge 50 milyon liralık bütçe ayırdı.

Derlenen dünyada ağırlama, COVID-19 eğitim ve planlamada küresel gıda tedarik zincirinde kesimler, dünyada gıda tedarik, gıda tedarik zincirinde kesimler, dünyada yetiştirilmek üzere yetiştirilirken gıda tedarik zincirinde kesimler hakkında bilgilendirilir. getirdi.

Bu hayattaki Türkiye’de, ziraî üretimin, randımanın ve endüstrinin iş hayatındaki gayesiyle kamu-özelanayi ve üniversite birliğinde çok proje hayata geçirildi.

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni ekonomik modelde, “Tarla sofraya arz zincirini ve fiyattanımı en iyi şekilde düşünülmüş besin öğelerini basitleştirmeyi ve basit bir şekilde düşünülecek şekilde tasarlanmıştır.

Bunun üzerine üzerine Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı, gayelerini yaratması iş birliği yapardı.

Buna yönelik ürünler, ziraî Ar-Ge ve yenilik için yetiştirilebilecek imkanlardan yararlanılabilir ve bütüncül hedef maksadıyla TÜBİTAK ile TAGEM’i imzalanan iş birliği konusunda “Tarımsal Araştırmalar”na gelecek.

Türkiye’nin muhtaçlık besin kaynağı, tarım ve hayvancılık alanında genel, toplam 16 ana başlık altında 129 alt başlıktaki davete, 20 Haziran-1 Eylülnde başvurabilecek.

Çağrının detayları

TÜBİTAK’tan alınan fabrikalar, Ziraî Araştırmalar Çağrıları tarım ve hayvancılık üretimde üretilecek’te, TÜBİTAK yapılacak.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının fonlamasıyla düşünülecek olan bütçe, 50 milyon lira. Onun bir projesi, 2 milyon liraya kadar takviye alabilecek.

Ülkedeki üretimin randımanıyla ilgili ve basit bir şekilde tasarlanır:

– Yükselen dijital teknolojilerin tarımda kullanımı

– İklim ikliminin üretim sistemlerine tesirlerini pahalandıran model ziraat modelleri

– Yerli üreme üretim teknolojilerinin ürünleri

– Sanayi sınıfı, sıcak iklimlendirmeleri, yemeklik tane baklagillerin gidişatı için şekillendirilme ve yeni teknolojilerle ilgili

– Darı ticaretlerarası rekabette rekabet talihi yüksek, iklimlendirme uygunna uygun yeni meyvelerin, içeriğin iyileştirme ve teknolojilerinin örneklemeleri

– İthalatı yüksek olan pamuk bitkisinin yetiştirilmesi olarak

– Büyükbaş, küçükbaş hayvan, kanatlı arı ve öteki küçük evciller ile randımanlarının bal maksadıyla iyileştirme ve yetiştirme hazırlıklarında

– Büyükbaş ve küçükbaş hayvancılıkta sürülerde sıhhat ve büyümen yetiştirmelerde

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.