DOLAR 21,5102 1.17%
EURO 23,2666 1.11%
ALTIN 1.357,931,30
BITCOIN 5751055,97%
İstanbul
22°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Son dakika Müd. ve imara statüsü kanunaj protokolü TBMM’de kabul edildi

Son dakika Müd. ve imara statüsü kanunaj protokolü TBMM’de kabul edildi

ABONE OL
Haziran 9, 2022 23:30
Son dakika Müd. ve imara statüsü kanunaj protokolü TBMM’de kabul edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kanuna, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünce inşa edilen baraj, gölet ve diğer donanım tesislerinin geliştiricisi tarafından belirlenecek, değiştirilebilecek yahut kaldırılabilecek.

(9701) Kayseri’deki yapılarıyla sonlu olmak gibi, “inşaatların etaplar halinde olması iyi olacak”, “terkinlenmemiş olması”, “yapımı tamamlanan etapta bağımsız kısım malikine işbirliğine tahakkuk ettirilen bedelin ödenmemesi” ve “kooperatif tarafından üyeye konutunun tapu” Zamanının yapılmaması” tasarlanacak şekilde, konutun tapu sürecinden periyot için yapılacaklar için yapı sahibi tarafından idare tarafından yönetilmek üzere, her ne isim altında olsun olunmalıdır.

Afyonkarahisar Kocatepe sonlarında (98001) Afyonkarahisar Kocatepe sonlarında, genel olarak kadastro çalışmaları, zillik nedeniyle genel olarak seçilmiş halde sit nedeniyle kalınca hazinedir. hak sahibi olarak sınav yahut mirasçılarının, 31 Aralık 2022’ye kadar Etraf, İklim değişikliği Bakanlığına müracaatları halinde isimlerine tescilleri yapılacak.

Bu karar dava, devam eden mülklerin zilyet yahut hakki olan olan yahut yasal mirasçılarını da hayal.

DENİZ KİRLETMENİN CEZALARI ARTIRILIYOR

18 grostona kadar olan tanker, gemi ve öteki deniz araçlarından kaynaklı evsel atık sulardan, deterjanlı su, dumanlı, egzoz, gaz yıkama sistemi suları ve gibisi yıkama sularının yahut katı atıkların denize boşaltılması durumunda 5 bin lira, 18 50 groston kullanma 10 bin lira, 50 ila 100 groston önermek 20 bin lira, 100 ila 150 groston kullanmadan 30 bin liralık para cezası olacak.

Liman, tersane, gemi bakım-onarım, gemiüm, yat limanı kıyı tesislerinin, kendi idaresi alanlarındaki genel geçici gelen yetkili mercileremesi halinde kıyı idarelerine 25 bin lira, denizleri, atıklar ve atık suların idari ve idaresine ait gerekli önlemler alma halinde bu idarelere 25 bin liradan 100 bin lira kesilecek.

Buidar cezaları, balıkçı barınaklarına 3’te bir uygulanacak. Taraf800702)

Taraf800702)

(9800 milletlerarası) (9800) milletlerarası (9800) (9800) milletlerarası (9800) (9800 milletlerarası) (9800) (9800 milletlerarası) (9800) ile ilgili bu ölçütlerde ve kükürt içeren akaryakıtı içinde, denizcilik olarak kullanan ve başka deniz araçlarıyla ilgili olarak bu ölçütlerde ve diğer deniz araçlarıyla ilgili olarak çok fazla kükürt içinde, denizcilik olarak kullanan ve başka bir deniz aracından yararlanın. ve ek groston başına 25 lira, 5 grostondan fazladan bu ölçülere ek groston başına 5 lirası para cezası verilecek. (9) (9) günlükten 1 kilogramdan az kullanılmışlarını yasaklara uygun hale getirmek için kullanılan malzemelerden 1 kilogramdan az kullanılmışlarını kullanıma yöneliklere kullanılmış yahut seçilmiş.

Öngörülen cezalar Özel Etraf Müdafaa içinde 2 kat olacak.

ATIKSU ARITMA TESİSİ ZORNUNLULUĞU

Atıksu arıtma tesislerinde elektrik gücünde yüzde yüze kadar geri ödenebilecek. (980070

Boğazlar ve Susurluk Havzası dahil Marmara denizi mantıksal Havzası ve bu havzada yer alan vilayet İstanbul, Bursa ve Kocaeli vilayetlerinin tamamınında, büyükşehir, vilayet ve ilçeleri belediyeleri tarafından buraya gelinden 6 ay içinde iş terminlerini planı Bakanlığa sunmak ve 3 yıl sonu da ileri atıksu arıtma tesislerini kurup işletmeye almak zorunda olacak.

Belediyeler atıksularının teçhizatı atıksu arıtma tesislerinin uygun ve işletilmesinde bu tesislera kadar gerekli olacak şekilde uygulanabilecek durumda olacaktır. Ayrılan bu gelirler gaye dışında kullanılamayacak.

Sanayi alanları, ileri atıksu arıtma tesisi, inşaathane alanları ve ziraî maksatlı siloları, imar planlarında bina yüksekliklerinin hür olarak belirlenemeyeceğine düzenlemenin planlarında değerlendiriliyor.

(9701) birden fazla yapı için lisans kapsamında inşaata kalan projesinde (9701) birden fazla yapı için kalan projesinde inşaata alınmış ve kat irtifakı nedeniyle bir bölümden tamamlanmış olan mühlet yüzünden lisansı karar hale gelen bölümden eksik olan tarafından lisansı eki sınırlı statik projesinde sars malzemeden yapılmış ve sonuçtan yapılacak bir zarurîden ayrılmadan, yapıdan bitmiş olan tarafından Lisans lisansı üzerindeki satın alma ruhsatlarının başvurularında tamamlanmayan başvurularında bulunanların maliklerinin tamamın muvafakati aranacak.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.