DOLAR 19,0858 0.22%
EURO 20,5890 -0.23%
ALTIN 1.217,06-0,22
BITCOIN 5372091,34%
İstanbul
10°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Palut: Avrupa’da sesi istiyoruz

Palut: Avrupa’da sesi istiyoruz

ABONE OL
Haziran 12, 2022 10:17
Palut: Avrupa’da sesi istiyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Spor Toto Üstün’de 68 puanla 3’üncü sırada yer İttifak Holding Konyaspor, ligi UEFA Konferans Ligi’nde temsil edecek.

Yeşil-beyaz teknik gruba bu başarıyı yaşatan yönetici İlhan Palut, Sporlig mecmuasına görüşüda bulundu.

Konyaspor’un yarışmasıluk yarışından gelecek planlarına bir çok etkinlikte yapılacak değerlendirmelerde bulunacak olan İlhan Palut, “Şimdi 2 senede önümüzdeki günlerde geçecek. 2 sene önce Konyaspor; Başakşehir ve Trabzonspor’un galibiyetleriyle oğlu ve ligde başaramadı. Her ne kadar gruptan kaldırılmış olsa da. Geçen dönem Konyaspor’a geldim. Misyona geldiğim sene küme kümeliğina çok yakın bir kadroyduk. Bu dönem başındaki oyuncu grubunuzda; 2 yıldır Konyaspor’un yarışları olarak verilen gayretin ne topluluğa, ne onlara mesleklerine, ne de bizim antrenörlüklerimize hiç bir şekilde uymadığını söyledi. Bu dönem başı kampının birinci sınıf konuşmamızla konuşmada; ‘biz bu ligde fark doğuran çizim’ dedim. Şahane ki onu seneye doğal olarak 4 adayın adayı olarak bir ekip girerdi. İşte biz bu sene bu avantajı bizim için buna dayanak sıraları hedefleyelim ve buna dayanak verdi. Ekip olarak yalnızca takviye vermek yetmiyor, bu maksada çok çalışmak için buna inanılıyor. Dönem boyunca biz gerçekleştirebildik. Periyot devirler ve uzun bizim için sonuçlarımız 38 hafta oldu çok bir maraton oldu. Alışılmış kadroda olduklarından dolayı sıradaki olaylarda yaşanmıştır. Ekibimin 38 hafta boyunca gayretle ligi 3’üncü sırada bitirdik. Bu dönemin başındaki amacımız değil, fark yaratmayı, onu başardığımızı düşünüyorum” diye konuştu.

“Şanssız maçlar kaybettik”

Ligde şanssız maçlar kaybettiklerini lisana getiren İlhan Palut, “Başakşehir deplasmanına gittikten sonra orada hiç hak etmediğimiz 2 -1’lik çıktı. Birinci yaramızı aldık. Alanya ondanspor deplasmanına gittik 5-1 birinci yarı 4-1 her şeyi her şeyi bir maçtı çabucak hemen giriş yapabildik. Kimi yönlendirmemiz yangıları da oldular. Artık sıra İsmail hoca ile birlikte Fenerbahçe’nin nitekim çok yeterli bir çıkış yakalaması, bu şekilde yardımcı olur” şeklinde konuştu.

(980070

İlhan Palut, Ahmet Çalık’ın vefatı ve ile ilgili, “Allah’a bir daha emrin” Çok büyük birtu. Oyuncularım büyük bir adaya sahip olacaklar. Ahmet’ açısından çok aradık. ki Ahmet’in yanında bilhassa defansif manada bir tık geri ama bunu çok lisana getirmiyoruz, acımızı içimize mdük. Bir Futbol sefer daha Allah rahmet eylesin, yeri cennet olsun. Bir anda yük onun omuzlarına bindi Devir periyot işler, devir periyot de yanlışlar yapmış. birimiz vardı. Tahminen futbolumuz bozuldu lakin bir şehirde çok daha fazla şekil. O yol futbolun bize verdiği ziyanı bana küçük geliyor” dedi.

“Hedefimiz toplulara karşı koymak”

UEFA Konferans Ligi hakkında Palut lisana’yı verir:

“şimdi şu anda buradayız; ligi burada bitirk. Zira hatırlarsanız, dönem başı hazır bir Trabzonspor. Zira hatırlarsanız, Roma ile eşleşti ve onlar için işler çok zordu.

(9701) “Herkese değerlendirme” (9705)

Türkiye’de gözden düşmek kolayut, söz eden İlhan Palut için kolay, “İnan baskı bir baskı altında maç yönetiyorlar, çok büyük değişimler var. Bir anda hakemin, sonrasına son verilemek. Artık bir kusur ile birlikte tahminen hale gelebilmekte bir anda yerle bir olabiliyor. Artık trafik eğitimlerinin yanılgı için burada bu kadar bir şey yok. Evet bizim aleyhimize de net yanılgı yapıldılar çok ama buna yalnızca yanılgı demek istiyorum. İnşallah kusurdur. Bir futbol adamı olarak o düşünmek istiyorum. Kimin hedeflerindensa futbol toplumunun, yöneticileri, biz teknik yöneticilerin, futbolcuların yöneticilerine yönelik hedeflerimizi gözden geçirmelerin üzerindeki onlar da rahat bir şekilde maçları yönetebiller. Ben sadece kendi grubumla yıl değil genel manada bu hakemlerin performanslarını donatıldı. Ancak, içinde bulunan bu performansları bu duruma gelmesi gerekeni de göz arkası almamız gerekir” dedi. (98002)

Hatayspor hoş dönemler unutmuş”

Hatayspor’un ligdekin sorusu sorulması üzerine İlhan Palut, “Ben Hatayspor’da 2 temel bir deneyim sağladığım Ömer Erdoğan ile bir arada.2 sene nitekim çok âlâ bir ilk, yeni başlayan bir grup ilk bu sene de Hatayspor tekrar güzel başladı ilk sezonda lakin yarının oğlu bir düşüş oldu ama bence genel manada hatayspor’un 2 Muhteşem Lig iyi bir gözden geçirilebilir son derece kabul edilebilir, iyi bir tercih olan iki sene içerisinde olumsuz bir yaşamdan dönemler geçirip başarılı bir manzara verdi” dedi. yakayalamadı”

İlhan Palut, 3 büyükler ile ilgili olarak, “Sistematik olarak göründüğün zaman bulerde bir sistemsizliktan genel manada bahsedebilir mi? Yüzde 100 bahsedebiliriz. Yani, tasarlanmak üzere tasarlanmış şeyler bunlar. Bir sefer bu eksi bir etmen lakin yapabilen hera 3 büyüklerin İstanbul gruplarını tamamlaylığı tarafından değil, yine de bu makasın kapandığı artık başka kadrolarında tahminen daha büyük takımlarla, sisteme bağlı oyunlarla, büyüklerin büyüklerin daha büyük sonuçlar alabildiği onları puandan çok daha küçük kadroların daha büyük sonuçlar de yadsamamamız gerekiyor. Artık Türkiye liginde 3 milyon, 4 milyon Eurolar verilmeyecek bahtı bu da oyuncularında büyüklerinde tahminen bir tık daha fazla kısıtlamana neden olacaksın. Bu halde ne oldu, makas biraz daha dardı. Bunun üzerine ben kendim için söylemiyorum yeni nesil klinikler, genç sistem antrenörler, yerleştirmeleri, disiplinler, kendi istekleriyle birlikte ne yaptıkları, daha yüksek maliyetteki maliyetteki takımlara karşı daha uygun bir duruş, performans sergileri için uygun olan var. Ancak ben bilhas ne Galatasaray’da ne Beşiktaş takımsaını yakalayamadı. Beşiktaş bilhassa sakatlıklarla çok boğuştu sonra geç kaldı, oyuncular ritim tutamadı, maksatlardan kopuldu. Galatasaray genç bir ekiple yola çıktı burada tahminen o kullanıcılar sistemi, Türkiye’deki yarışma, Galatasaray bir kulübün sonunu indirimde bence çok başarılı olmayanlar. Bir de Galatasaray ve Beşiktaş’ın Avrupa’sı onları biraz geride bıraktı. Ben onlara bağlıyorum” diye konuştu.

“Kartal ile bütünleşme skora yansıdı”

İsmail Kartal’ın Fenerbahçe’de görevye ve yakalanan muvaffakiyet ile ilgili olan Palut, “Bence İsmail hocanın farkı büsbütündü; yani heryu oyuncu en yeterli bir seviyede gösterilen yerde değerlendirdi ve Fenerbahçe’nin daha çok tartışmacı, yüksek eden oyuncularla takım oluşturmasına. .Fizik ve çaba olarak çok daha âlâ bir düzeyde olmuş ve oyuncu-kulüp ahengi, bağlantı, taraftar-oyuncu bağlantısının bir İsmail hoca ile birlikte bütünleşmenin çok daha net görme şansını bu dada takdir ettiğimi. natürel ki istekdi ki Fenerbahçe makus olsun değil buradaki gerçek bakış açısı. az yanılgı yapmakdik. Rize’yi yenebilirdik, içerde Karagümrük’ü yüzde 100 yenebilirdik’ 3-0, 4-0’a bir maçtı, burada yanılgılar yaptık. Ya da işte burada Başakşehir maçından en az 1 puanla dönebilir zati bu puanları alt alta sıraladığınız vakit biz Fenerbahçe’nin performansına bakmaksızın amacımıza ulaşabilirdik. Ancak bizde ikinci yarıda şansından daha fazla yanılgı yaptık” dedi.

“İsmail hoca tekrar satış hizmetini

Jorge Jesus’un Fenerbahçe teknik değerlendirme pahası, “Ben çok Türk-yabancı diye bakmıyorum yoksa bir Türk da yansıyabilir mi? Zira Fenerbahçe taraftarının inancını kazanmış. Tahminen bu seçim bu tür bir karar vermiş olabilir.

“Trabzonspor’u gerçek yaptı”

Trabzon’un 38 yıl sonra şanslı Palut, “Bir Trabzonspor takımına yanlışsız vakitte kullanımı, birlikte çalıştılar ve Trabzonspor’un takımı hazır, birlikte çalıştılar ve zati bir öncekiki sene Abdullah hatırı bir süre Trabzonspor’la ilgili oturttu zati yanında bulundu en az azi senete Yüzde 70’lik bir küme varken nokta transferlerle de Kendileriyle kampta birlikte gezinmeyi deneyimliyor. Topluluğun istekleri, hasreti esasen bu sene Trabzonspor iç saha maçlarında bilhassa en agresif seyirci tahminien ekibini en iten seyircilerinden biri Trabzonspor’du ve Abdullah hocanın özelinde üst sıralarda yer alan kaçıran şampiyonlukların da şansıyla tahminen daha az yanılgı. Bura da çabucak ünlümüz başka doğan şampiyonluk adaylarının da yarışta geri de dünyada ekleneceklersek Trabzonspor’un şampiyon olması da çok doğal bir hale geldi diye konuştu.

“En büyük sorunumuz takımı mühendisliği”

Türk kadro en büyük meselesinin plan ve programsızlık olduğunu kaydeden İlhan Palut, “Galatasaray’ın PSV maçına Bugün, Beşiktaş’ın 1 yıl önce Yunanistan’da gelecek PAOK maçına hazırlanmak için çok kritik eleme maçımız gruplarımızın hiçbir hazırlık hazırlıklarına hazırlanıyorlar. En büyük problemimiz takım mühendisliği. çabucak yerine ekip lige yeni hocalarla giriyor. Tahminen sitemler üzerinde hazırlanmaya yeni denemeler yapılıyor. Başlamak için yaz başında bu ilk elemelerine bu formda hazırlanmakna neden oluyor. Bu yol Avrupa kupalarında hayal etmek. Okulun önündeki ön planda. Üst araçta 44 -45 dakikalarda kalırken, Avrupa’nın üst liglerinde topla oynama mühleri ​​60 dakikanın üzerinde çıkabiliyor. Bu da takım maçlarında oyun ritminin başka liglerin bazı bizim çok gerilerde şansımız var. Türkiye Ligi’nde sahip olduğumuz maçlarla, fizikî olarak Avrupa liglerine hazırlanmak ve fiziki olarak sağlıkta çok yakın olduğu gerçeğinde bir formda geride bırakıyor” şeklinde konuştu.

“Yeni jenerasyonlardan çok umutluyum hoca”

Yeni nesil hocalardan çok umutlu olduğunu lisana getiren İlhan Palut, söylediğini:

“Gerçekten Avrupa’ trendi takip eden, en şimdiki ve fizikî idmanları takip eden, bunları ölçüp atanabilen yeni nesil antrenörler şu anda Türk futbolunda yer alıyor. Ben de kendi adıma, İlhan Palut olarak bu sene bir beklentisim da var. Grubumla bir arada Avrupa kupalarında büyük bir futbol gösterisini en büyük aradaki ise, zaten olumsuz bir beklentik umutluyum. Anadolu grubu olarak ligde sonuçlarından Avrupa’da Avrupa’da güzel başayla uğraşıp, bir ekip olayının yaratılmasının uğraşını başlatabilir.”

“Her takım çalıştıracak donanıma sahibim”

Türkiye’de onu çalıştıracak donanıma sahip olduğunu belirten Palut, “Buna ulusal kadro da dahil. Bunun için mütevaziliğe gerek yok lakin hiçbir misyona, ekibe talip değilim. O’bir şey asla yok. Allah’ın kullanımlarıyla başarabileceğime. Her şeyi bir gerçeği olduğunu düşünüyor. Şu an da benim almam gereken tek şey Konyaspor’daki beklentilerimizi bekliyoruz. Birtakım teknik adam derler ya ‘ben de buradayım, hazırım, neden bana önerilmiyor’ diye benim odur bir durumum yok lakin kendine itimat ihtiyacı da en güç neresiyse misyona hazırım” diye konuştu.

“Avrupa amacım amacım ki var”

İlhan Palut, Avrupa amacı olduğunu tabir olarak, “Evet, basamak basamak var. Neden olmasın. Ben her zaman söylerim. Bizim nesle çok geç sıra geldi. Neden çok geç sıra geldi? Zira çok bedelli teknik adam. Neden çok fazla konfor alanlarını terk etmeler, tahminen Türkiye ligindeki kadroları her zaman hedef olarak düşünülen yere döner. Kimse bir yere gitmedi. Yol açtı? tahminen yurt dışında ön plana teknikler var. Çok düşünülmeyen bu her türlü bir teklif bizim tasarlanabilir. zleri ediyorsa, bence Türk antrenörlerinde, teknikte Avrupa’da kullanılanı üretime kadar muffakiyet ile temsile temsile” şeklindedir.

“İtalya ve Almanya Lig’ni çok seviyorum”

İtalya ve Almanya ligini çok sevdiğini belirten Palut, “Tabii ki Premier Lig de var İtalya ve Almanya liginde öteki bir savaş var. Ben ilk önce inanm beri bana sahiden ve güvendiler. Berbat verdiğimiz biz ve çok gol hedeflerimiz oldu ama bir bile dayanaklarını esirgemediler. Geçen dönem. Bu dönem daha da dayanacak bizim için. Geçen dönem daha da güç olacak. elde edeceğimiz sonuçlara kavuşuruz.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.