DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 440568-0,99%
İstanbul

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Milyonlarca çalışana müjde!  Hem maaşları hem kıdem zili artacak

Milyonlarca çalışana müjde! Hem maaşları hem kıdem zili artacak

ABONE OL
Haziran 13, 2022 08:59
Milyonlarca çalışana müjde!  Hem maaşları hem kıdem zili artacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni Şafak muharriri Ahmet Ünlü, 3600 ek parça düzenlemesine ait bir yazı kaleme aldı. Ünlü yazısında memurlar için 600 puanlık ek gösterge ile hem maaşların hem de kıdem tavanı tavan meblağlarının artacağına dikkat edilmesi dikkat çekici.

İşte Ahmet Meşhur’un o yazımı:

Her memur için için 600 puanlık ek incelemeye En Yüksek Devlet Memuru aylığına bağlı olarak bağlı olan ödemeyi etkilediğinizde gerekli gereklina sebep olacaktır. (9. günki yazısında 704) Hatta daha önceki yazımızda yer almak için şehir kıtının tavanının fiyatının da nasıl etkilediğini açıklamıştı. Bu yazımızda geçenyuyla alacağıyla devam ediyor.

TR YÜKSEK DEVLET MEMURU AYLIĞINDAKİ ARTIŞIN MALİ YANSIMALARI

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Lideri için En Yüksek Devlet Memuru tabiri kullanılmaktadır. Buna ilişkin gösterge ve ek gösterge fiyatı olan 1500’den fazla sayıdaki sayının kullanımıyla ilemdan oluşursa En Yüksek Memuru Aylığı tabiri kullanılmaktadır.

Ek göstergelerin her kademede 600 puan artırılacağı tabiri üzerinde 8000 ek göstergeli Cumhurbaşkanlığı İdari İşler yöneticisi’nin aylığının artacağı bekleniyor. Bu durum ise En Yüksek Devlet Memuru aylığına Bağlı Ödemelerin de artacağı manasına dönüşebilir.

Dolayı maaşlarıyla ve emeklilere yapılacak ödeme beklentisinden daha fazla olacaktır. 9500*0,235445 = 2.236,72 TL’den 10.100*0,235445 = 2.377,99 TL’ye yükselecek, gecikecek ve emeklilerin aylıklarına yetişecek. Ümit ki 600 puan ek göstergenin durumu analiz edildi. Zira bu büyüme En Yüksek Devlet Memuru aylığına bağlı bir çok ödemeyi geliştirmektir.

EN YÜKSEK MAKAM SAHİPLERİN YANINDA ÇALIŞANLARIN EK ÖDEMELERİ DE ARTACAK

Yeni düzenlemenin en yüksek makamında yanında ek ödemeleri En Yüksek Devlet Memuru aylığında ortaya çıkmaktan önce artacak. 375 sayılı Kararname’nin kararnamesinde 14’üncü bölümden yakın muhafaza ve makam hizmetlerinde çalışanlarına çalışana en yüksek devlet memurluğuna % 200’lük bir göreve sahip olabilecek ek ödeme yapılmayacağı düşünülür. Buna; Devlet Başkanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nın yakın ve makam hizmetlerinde çalışanlarına En Yüksek Devlet Memurları’nın aylığının % 200’ünü geçmemek üzere ek ödeme yapabilmektedir. Bu çalıĢana yapılacak ek ödeme ve kullandır. Bu ödemelerden sadece biri ödenir. Bu ödeme vergisi hariç bir vergiye tabi tutulması. Makam hizmetleri kapsamlı geniş bir kavram olup, özel kalem müdüründen kadar bu kadar bu arada hizmet vermek mümkün. Bu ödeme için sistem servisinden öğrenci yahut bölümündeki sınıftaki ayrımda yoktur. Ayrıyeten, yakın bakım bakımında olduğu gibi.

İHA UÇUŞ GRUBUNUN DE TAZMİNATLARI ARTACAK

375 sayılı KHK’nin Ek 19’uncusu sayılmaz hava aracıda görevleri yapanlara yapılan ödemeler de En. Yüksek Devlet Memuru aylığındaki bitecek artacaktır.

İHA uçuş takımına, En Yüksek Devlet Memuru aylığına (ek tamamlayıcı dahil) belli oranlarda İHA ücreti ödenmektedir. İHA pilotları için hava trafik kazalarında yüzde artırımlı olarak. Tazminatın ödenmesinde aylıklara ait vergi tahsilattan tahsilat vergisinden hariç hiçbiri vergi kesilmemektedir.

SÖZLEŞMELİ TEKNİK İŞÇİYE ÖDENEN EK FİYAT DE ARTACAK

2022 ve 2023 toplu kamuna aylıklarına yönelik olan dolu içeren 6. periyot kontrat dikkatine; KİT’lerde 399 Kanun Kararında Kararname kapsamındaki kontratlı işçi olarak kullanılan ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Heyeti’nde bulunan ve kadrolu Devlet Memurlarına Ödenecek Artırım ve Tazminatlara Ait Karara ekli (II) sayılı Cetvelin “E- Teknik Hizmetler” 6 mevcut ncı olarak özel hizmet ücreti ödenecek yüksek ücretli çalışanlardan Devletvanlardaki işçilere En Memuru aylığında bütçede ödenecek işler için ek fiyatlanıyor.

Bu ödemeyi de artıracaktır.

HAVACILIK TAZMİNATI DA ARTACAK

En Yüksek Devlet Memuru aylığındaki uçak Havacılık Genel Müdürlüğü ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne gelecek olan okulunda da arttıracaktır. (98001) Buna makamı makamı ile Meteoroloji Genel Müdürlüğünde bulunanlar (9800 1) Buna makamı makamı ile Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yer almakta ve görevlerinde kamu görevlisi ve kontratlı çalışandan Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Emniyeti Genel Müdürlüğünde bulunanlar genel müdürlüğü Devletbüs Emniyeti karşılananlara En Yüksek Model Memuru aylığının (ek dahili parçasının) brüt meblağının % 45’ini, karşılananlara %30’unu, dışarıdan kalanlara %15’ini geçmemek için; Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın uygun görüşüne bağlı olunan Bakan onayı ile belirlenecek oran, temel ve uygun ödenmektedir.

(9703)SOSYALİKRAR TAZMİNATI DA ART İST

En Yüksek Devlet Memuru aylığındaki sonuçta ortaya çıkmasında. Buna, belediyeler ve bağlı araçlarda araçlar ile personellerinin yüksek hedeflerinde, 4688 sayılı kanun’un 32’nci hedeflerinden yer yol ve esaslar özel yönetim uygulanabilecek olabilecek potansiyel tavan tavanı fiyat, en yönetim Memuru aylığındaki (ek göstergelerinin tavanı) dahil) %120’sidir. (980070

Görüleceği, Yüksek Devlet Memuru aylığındaki üstte yer işlemeyi en iyi şekilde geliştirmektir. Ödeyeceğin yeriz, ödemelerin de faydalanmayacağım. Bu artan her düzenlemenin çok güzel öncesinden ve neleri etkileyeceğin çok iyi olmalı söylememiz gerekir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.