Milletvekili Kara hastanelerdeki "Covid atıkları"nı sordu

MHP Konya Milletvekili Kara, Sağlık Bakanı Koca'dan hastanelerdeki Covid atıklarında nasıl bir dezenfeksiyon işlemi uygulandığının açıklanmasını istedi

12:16:10 | 2020-11-21

Milliyetçi Hareket Partisi Konya Milletvekili Esin Kara, koronavirüs sürecinde hastane atıklarının nasıl arıtıldığını sordu.

Kara, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın cevaplaması istemiyle koronavirüsle mücadele kapsamında alınması gereken pasif tedbirler hakkında soru önergesi verdi. İnsanlık tarihinin dönüm noktalarından birini oluşturan koronavirüs salgınının dünyayı tehdit etmeye devam ederken, ülkemizdeki hastanelerde alt apı sistemlerine uygulanması gereken dezenfeksiyon çalışmalarının açıklanmasını isteyen Kara, önergesinde şu sorulara cevap istedi:

"Hastane, acil klinik, araştırma merkezi ve laboratuvar gibi hizmet veren merkezlerin kanalizasyon altyapı sistemlerine arıtma ve dezenfeksiyon işlemi uygulanmakta mıdır?

Binaların ve şehir kanalizasyon sisteminin dezenfeksiyon işlemine tabi tutulması için yerel yönetimlerle iş birliği uygulanmakta mıdır?

Yerel yönetimlere bakanlığınız tarafından kapalı alanların iklimlendirilmesi gibi dolaylı bulaşıcı yöntemler hakkında bilgilendirme çalışması yapılmakta mıdır? Bu çalışma başlıkları, pandemi ile mücadele uygulamalarınız kapsamında bulunmakta mıdır?"
ETİKET :   SAĞLIK KORONAVİRÜS COVİD-19 MHP KONYA MİLLETVEKİLİ ESİN KARA SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA COVİD ATIKLARI

Tümü