Milletvekili Kara Beyşehir'in online tanıtılmasını istedi

MHP Konya Milletvekili Kara, Beyşehir'de turizm potansiyelinin pandemi döneminde de dünyaya tanıtımı için neler yapıldığını Turizm Bakanı'na sordu

17:22:39 | 2020-11-19

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Beyşehir Gölü’nün turizm potansiyelinin online olarak tanıtılması hakkında Kültür ve Turizm Bakanlığı'na soru önergesi verdi.

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü'nün doğal güzellikleriyle her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırladığını belirterek, bu potansiyelin pandemi döneminde online olarak dünyaya duyurulması gerektiğini vurgulayan Kara, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a şu soruları sordu:

"Özellikle son dönemde dünyayı etkisi altına alan salgın hastalık karşısında insanlar açık alanlarda ailece vakit geçirmek ve mesire yerlerini ziyaret etmek istemektedir. Aynı zamanda Beyşehir Gölü çevresi meşe ormanları sayesinde ziyaretçilere kamp yapma olanağı da sağlamaktadır.

Böylesi bir turizm potansiyeline sahip Beyşehir Gölü’nün yurtiçi turizminin geliştirilmesine yönelik online tanıtım çalışmaları yapılması planlanmakta mıdır? Yurtdışı turizm imkanlarının kısıtlandığı bu günlerde Beyşehir Gölü’nde su sporlarının geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılması planlanmakta mıdır?"
ETİKET :   KONYA MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ MHP MHP KONYA MİLLETVEKİLİ ESİN KARA BEYŞEHİR BEYŞEHİR GÖLÜ TURİZM

Tümü