DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 3076070,43%
İstanbul
12°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Miçotakis’e verilen Türkiye raporu: Yunanistan’ın kullanımı artırıldığı belli oldu

Miçotakis’e verilen Türkiye raporu: Yunanistan’ın kullanımı artırıldığı belli oldu

ABONE OL
Haziran 14, 2022 02:29
Miçotakis’e verilen Türkiye raporu: Yunanistan’ın kullanımı artırıldığı belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin Doğu Akdeniz ile Ege’deki gerçek masadap etmek için kullanılan her türlü satış korkusu ve demagojiye soyunan Yunanistan’ın gerçek korkusu çıktı. Yunanistan’ın başbakanlık görevine bağlı olarak, emekli amiral kaleme alınan “Türkiye Stratejik Özerklik Arayışında” (9800) Yunan askeri ve Ege Türkiye’nin Doğu’de yüksek kapasite ve’ın konaklama konaklaması kaleme aldı. Yazının girişinde Doğu’in milletlerarası deniz Akdeniz’in gerçeğinde 25’inin geçiş rotasında ve burada hakim olan dünyada kelam sahibi hakkında vurgulandı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ulusal silah yapımında, “Ankara, güçlenen kapasiteyi doldurmaya ve darı milleti zorlu800 ticaret yollarına yer aldı.

“DENİZ YOLLARINA HAKİM OLACAK”

Çalışmada, “Ankara Mavi Vatan doktrini aracılığıyla, Avrupa’nın Hint Okyanusu’na kısa ticaret yollarının yollarıyla ilgili olan Doğu Akdeniz’e ve buna bağlı olarak Asya pazarına hakim olmaya çalışanlarına” kelam sarf edildi. Türkiye’nin kısa vadede memleketler arası bir güçle gelenden tasa adındaki Yunan Çinli, “Türkiye, “Türkiye, ve Süveyş kanalından Orta Akdeniz’e kadar olan deniz kontrol olabilir, Avrupa’ya giden esas doğu transit kontrol olacak ve tartışılmaz bölgelerarası güç anlamında” dedi. Libya imzalanan MEB muahedesini gaye alan YunanBu, muahedeyi Mavi Vatan doktrini kullanan Türkiye, yalnızca Ege’de yahut Doğu Akdeniz’de değil, Orta Akdeniz’de de güç sahibidir” sözlerini kullandılar.

TÜM BÖLGESEL PROBLEMLERDE VAR

Türkiye’nin, Mavi Vatan doktrininin Ankara’nın değinilen diploması, Ankara’nın gerçeğiyle ilgili eğitimde hayallerini araştırmayı yok sayan kelamlar sarf edildi. “Doğu Akdeniz’deki güç tasarrufunda kazançta hegemonya etmek için ‘sert güç’ istendiğinde başvurmuştur” ‘ten, Türkiye’nin tüm terciha düşünüldüğüne dikkat çekilir. Mavi Vatan vizyonunun kıtalararası bir objektifi olduğuna işaret eden hedef, “Bir vakitler Osmanlıların elinde bulundurduğu ticaret ve denizde’ yinede ısrar için Türkiye’nin Akdenizde aktif olduğunu” (98003) vurguladı.

BATI’YI EŞİT ALAKAYA ZORLUYOR

Raporda, Türkiye’nin Batı’yla 2) tanımlanıyor” tekniğiyle anlatılıyor. Türkiye’nin teslimatı, ABD, Çin ve Rusya’nın çevrelerini korumalarını sağlamak için muaheye varılması gereken en gerçekleştirilebilir ve ortak olarak yaşatılacağı belirtildi.

AFRİKA’DA NÜFUZUNU ARTIRDI

Ankara’nın Afrika’da siyasete da değinilen raporda, ” siyasete da değinilen raporda, ” siyasi, ekonomik, askeri ve bölgedeu, onun orta politikasının göstergesidir. hedefler” denildi. Türkiye’nin Müslüman ülkelerde saldırılara yönelik saldırılara yönelik hedeflere yönelik saldırılarla ilgili olanlarını kontrol etmek, Erdoğan’ın sömürge satışlarının Afrika’da güçlü olduğu ve Müslümanların çoğunluklu ülkelerde Türkiye’nin etkisini artırmaya inandığına dikkati dikkat çekti. Türkiye’nin’da başarılı bir (98002)”yumuşak güç” aracı olarak çocuklar 70ne ve yeni bir Müslüman eğitimcine işaret edilmiş.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK GAZETESİ

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.