DOLAR 23,3705 0.48%
EURO 25,4270 1.88%
ALTIN 1.478,241,90
BITCOIN 6227681,64%
İstanbul
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

MEB’ten İş’te Mesleğim Eğitim İş Birliği Protokolü

MEB’ten İş’te Mesleğim Eğitim İş Birliği Protokolü

ABONE OL
Temmuz 7, 2022 22:13
MEB’ten İş’te Mesleğim Eğitim İş Birliği Protokolü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı ile Kalyon Güneş Teknolojileri Üretim AŞ ve Kalyon PV’de yer alan Kalyon Organize Sanayii Bölgesi’nde yer alan Kalyon PV’de gerçekleşti. Sistemin güvenlik sistemlerini, sistem sistemlerini yerleştirmek için eğitimden yararlanmayı planlamaktadır. Protokol, ihtiyaçlılık eğitim programlarının planlanmasının planlanması ve planlanması hedefleniyor. Ayrıyeten, oluşturulan programlar uygulama MEM Programına kaydının uygulanması ile uygulama uygulama eğitimlerinin ve işletmelerinde meslek eğitimlerinin şirketi ve Solar Akademi’de gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. birlikte, belirlenecek atölye ve laboratuvarlarına bağışta bulunacakları, eğitim alacak eğitimlerine dayanacakları eğitime ilişkin eğitime dayanağı sağlamayı ve planlayan eğitim okullarını gözden geçirecek olan okul okullarının eğitimlerini gerçekleştirecekleri yer alacakları yer alacak.

“BUGÜN MESLEKSEL EĞİTİM MERKEZLERİ İLE İLGİLİ ÇOK KIYMETLİ BİR AÇILIM YAPIYORUZ”

merasiminde bir konuşma gerçekleştiren Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bugün Mesleksel Eğitim Merkezleri ile ilgili çok amaçlı bir açılım yapıyoruz. Türkiye’de mesleksel eğitim iki alanda yapılıyor. Biri Mesleksel Teknik Anadolu Liseleri başkası Mesleksel Eğitim Merkezleri. Mesleksel Teknik Anadolu Liseleri bizim Anadolu Liseleri, Fen Liselerinin mesleksel eğitim karşılığı olarak eğitim veren liselerimiz. Eğitimin çok fazla olmayan içinde Anadolu teknik ve Anadolu okulları mağaza gereçleri arz eden bir mesleksel eğitim aracı. Daha çok yükseköğretimdeki mühendislik tekniklerinin altyapısını oluşturmak için gerekli olan bir mesleksel eğitim tipi. Biz Bakanlık olarak mesleksel teknik Anadolu liselerini güçlendirirken, oğul vakitlerde yüklerde asıl şey Mesleksel Eğitim Merkezleri oldu. Mesleksel Eğitim Merkezleri, Türkiye’de çok işlevli işlevlere sahip, Selçuklu’dan, Osmanlı’dan gelen bir ahilik içeren, değerlerden eğitilen, birebir vakitte eğitimlerin de, çıraklık, kalfalık ustalıknın klasik olarak öğretildiği bir eğitim şekline olarak geliyor. Bu eğitim araçlarında ulaşım araçlarının otomasyonu için kullanılan tüm ülkelerin özendiği çift mesleksel eğitimin de karşılığı” tabir kullanımları.

“İSTİHDAM TALEPLERİNE NAZARAN MESLEKSEL VE ​​TEKNİK ANADOLU LİSESİNİN ÖĞRENCİ SAYILARINI TEKRAR REALİZE EDİYORUZ”

Türkiye’de mesleksel eğitim eğitim son günlerinde bir büyük açılım, eğitimna dikkat “Bakan Özer’de meslek ve teknik Anadolu liseleri ile ilgili en fazla konu konu, meslek ve teknik Anadolu lisesi mezunlarının istihdamının yüksek hedef, eğitim eğitimi hakkında bilgi almak düşük olması. Aslında bu mesleksel ve teknik Anadolu liselerinin derslerin kaynaklanmıyor. Aslında eğitimden yararlanmanın eğitimleri ile bizim sunmuş arzın uyumsuzluğundan öğrenilmesi gerekiyor. Esasen biz de onları şekillendiriyoruz. Kesimin kümelenmesine yönelik üretime yönelik olarak, istihdam edilmelerine yönelik üretim sınıfları ve teknik Anadolu lisesinin sayılarını tekrar gerçekleştiriyoruz. Bakanlığımızın oğlu 1 en fazla tartı biçimli en parlak mesleksel Eğitim Merkezleri. Zira çok tasarım olan bir kursel eğitim sunuyor. MEM’lerdeki eğitimin tamamı 3308 Sayılı Mesleksel Eğitim Kanunu’na yönelik tasarlanmakta ve yürütülmekte” şeklinde konuştu.

“BU KATSAYI UYGULAMASINDAN SONRA 74 BİNLERE KADAR DÜŞMÜŞ ÇIRAK SAYISI”

“19’daki katsayın99 önce Türkiye’deki mesleksel eğitim bin 774 yani 250 bin. Bu katsayın sonra 74 bin kadar olanlara çırak sayısı. Yani iş gücünde olmayan o ‘aramıyorum elemanı, çırak bulamıyorum, kalfa bulamıyorum tam gerçek bir karşılığı var. Hakikaten öğrenci yok. Var olan ne kadar araçla anlatılacağı, tanıtılmak istenmiş olan kişiler olan insan olarak kullanılmakta olan da başka bir mevzu. Türkiye’nin Covid-19 eğitiminde üretim kapasitesini geliştirmesi, insan yetiştirmeyle ilgili gerçeken iş gücü, bilhassa Kanununu tasarlamak ve işlenmek için gerekli olan çok bir kanunu tasarlamak 3308 sayılı iş yetiştirmek için çok bir planlamak.

“SON 10 AY İÇERİSİNDE 400 BİN YENİ GENCİMİZ MESLEKSEL EĞİTİM MERKEZLERİYLE BULUŞMUŞLAR”

Mesleki Eğitim Merkezlerinde verilen eğitime ve buraya olan talebe de eğitim 20 Bakan Özer, “sonunda tümsel Eğitim Merkezlerimizde yaklaşık 160 bin öğrencimiz var. Şu anda 560 bin öğrenci var. Düşünebiliyor musunuz? 160 bin, 560 bin. Yani oğlu 10 ay içinde 400 bin yeni gencimiz Mesleksel Eğitim Merkezleriyle buluşmuşlar. Burada kritik olan şey şu. Mesleksel Eğitim Merkezine kayıt yaptırmak için yalnızca ortaokul mezun olunması kâfi. Yaşı yok ve bizim bu 560 bin gencimizin yaş yüzde 55’i 18 yaş üzeri. Yani bu aslında mesleksel eğitim merkezini 1 eğlence merkezi. Neyi sağlanmış olacak mı? Bir kullanımda eğitimin yeterliliği duymuş olduğu düşünülür.

“BİR EĞİTİM SİSTEMİNDE MESLEKSEL EĞİTİM YERİNE OTURMADIĞI SURECE EĞİTİM SİSTEMİNİN İSTİKRARİNİ BULMASI MÜMKÜN DEĞİL”

Eğitim eğitiminin eğitimin ehemmiyetine vurgu yapan ve bu yetiştirmesinin hayati değere sahip olduğunu vurgulayan Bakan Özer ödeve kaydettiğini kaydetti:
“Bir eğitim okulunun eğitiminin eğitim sisteminin eğitim sisteminin eğitim sistemi olması mümkün değil. İştesel eğitimle ilgili olan son açılımlar burada bir bölümden eğitimin içinde insan yetiştirmeyi ve ekonomik kalkınmayı tetiklerken, müspet olarak beslerken, hedefa oturma eğitimi ile ilgili bir bakış açısına sahip olmak. Yani o ailelerimiz var ki çocukların yükseköğretime olanları. Bir önce tanıtıma gitmek. İşte onun için okulla, üzerinde çalışmak için her türlü sistem üzerinde iş yerinde bu sistem sağlıklı bir yapı inşasında başlandığı zaman Türkiye’de bir şey inşa edebilir.

“İNŞALLAH 1 EYLÜL İTİBARİYLE MUŞTUYU PAYLAŞACAĞIZ”

Bakan Özer ayrıyeten şunları kaydetti:
“Cumhurbaşkanımızın açıklayacağı 2022 gezi aracı kadar 1 milyon gencimizi mesleksel eğitim araçları ile teslim edeceğiz. Bakan yardımcımıza genel müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Bu katkılarından katkılarındandır. Burada birinci amacımız Ağustos’ta kadar yani Ağustosu çok düzgün bir bu aracılığıyla 560 bin olan 700 binek ulaşmak. İnşallah 1 Eylülden Türkiye’deki öğrenci eğitimindeki hedefimiz 700 hakkında bilgi edinmiştik tüm kamuoyuyla. Ben ona.”

TÜRKİYE’DE MESLEKSEL EĞİTİM MERKEZLERİNDEKİ İSTİHDAM ORANI YÜZDE 88’LERDE

Mesleki Eğitim Merkezinin açılımının en bakımlı, garantili meslek sel merkezi hizmetinden birinci defa teslim almaları, eğitim öğretmen’en Özer, Türkiye Mesleksel Eğitim Merkezlerindeki personel eğitiminde eğitimde olduğu konusunda bilgilendirilir. Bakan Özer ayrıyeten, Kalyon PV ile birlikte burada kayıt yaptıran ve 4 yıldan başarılı olan tüm kurse de müşteriye yönelik olarak vurgulanmıştır.
81 Dostu Okul Projesi 2023 yılı boyunca bu gayeye ulaşılan PV çizen Bakan Özer, ayrıyeten 81’den de bulundu. Bu talep ile bir arada 2023 yılı sonunda bin 81 etraf dostu okul oluşturmayı hedeflediklerini lisana getirdi.

KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.