DOLAR 21,5102 1.17%
EURO 23,2666 1.11%
ALTIN 1.357,931,30
BITCOIN 5751055,97%
İstanbul
22°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Masada ve sahada güçlü Türkiye var

Masada ve sahada güçlü Türkiye var

ABONE OL
Haziran 19, 2022 05:52
Masada ve sahada güçlü Türkiye var
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Müstakil Endüstrici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı, MÜSİAD şubesi meskende düzenleme MÜSİAD 106. Genel Yönetim Şurası (GİK) görünümüda bulundu. Selçuklu Kongre Merkezi’nde aktiflikte Türkiye’nin güvenlik incelemesi kıymetlendiren MÜSİAD Genel Lideri Asmalı, “Artık eski Türkiye yok, masada, alanda güçlü Türkiye var” dedi. Asmalı, güç için güçlüa da değindiği konuşmasında Recep Tayyip Erdoğan’ın atılan atılana dikkat çekti.

DÜNYANIN GÜÇ NESİL YOLU TÜRKİYE

Türkiye’nin bölgesinde eşi benzeri olmayan ve stratejik olmayan ve jeopolitik bir konumda öne çıkan Asmalı, önümüzdeki 20 iklimde siyasetler ile dünya çapında geleceği de işaretli. Asmalı, dünyada eşi gibisi olmayan jeopolitik merkez ve yeni uygulanan siyasetleriyle bir güç merkezi olma yolunda. Etrafımızda en ayrıntılı benzinli ve doğal gaz zengini detaylı. Bu vakitte Türkiye, bu Avrupa’ya ulaştırılmasında doğal bir köprü” dedi.

TEMİZ GÜCÜMÜZ ARTIYOR

Türkiye’nin; Avrupa’da güç kaynağından güçte Avrupa’da 12’nci sıralıyor Asmalı, “Hükümetimiz; Cumhurbaşkanı’nın Erdoğan’ın gidişinde ve sürdürülebilir kalkınma maksatları, güç artışından kaynaklanan büyümemiz ve pak güç artırılırsa yaygınlaştırma odaklıdır. vizyon, bu vizyon gücünde, güvenlik güçte ve güçakiyette büyük bir muvaffiyet attı” diye konuştu.

ARTIK ESKİ TÜRKİYE YÖK

Dış siyasette gelinen araçta bulunan Asmalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geleceğinde Türkiye’nin güvendiği düşünüldüğü dikkat çekici. Kafkasya’dan Balkanlar’a, Doğu Akdeniz’den Orta Asya’ya harici dış in konuya değinen Asmalı, siyaseti şöyle anlatıyor: “Artık eski Türkiye yok, masada, güçlü alanda Türkiye var. Güç bu muvaffakiyetin herhangi bir elbet güçlü siyasi iktidarın nasıl yönetileceği konusunda var. Hem sahada hem masada Türkiye’yi güçlü bir dış siyasetin ise başkan diplomasisini büyük bir ölçekte uygulayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Oyun bozan dış siyasetimizin özelliği, insanî, ulusal ve küresel ölçekte pek çok üstün teknolojidir.”

GÜÇLÜ SAVUNMAYLA PRESTİJİMİZ ARTTI

dış siyasette çarpışma, savaş ve terörle boğuşan coğrafyamızda Türkiye’nin, barış ve aada olarak kalabildiğini vurgulayan MÜSİAD Lideri Asmalı olarak devam etti: “Savunma sanayiindeki hamlelerimizle derinden bu faal dış siyaset ile alışverişler arasında prestijimiz var. Kafkasya’dan Balkanlara, Doğu Akdenizden Orta Asya’ya faal dış siyasetimizle eski iş birliği platformlarından ya ortak ya da oluştuk. MÜSİAD olarak biz de tüm bölümüyle ve üyemizle insani diploma ve bilhassa ticari diplomasiye takviye takviyesi. Artık eski Türkiye yok. BM ve NATO ülkelerinin kurumlarında daha prestijli ve daha güçlü bir Türkiye var.”

MÜSİAD, GÜÇ STRATEJİSİ İLE DALA İSTİKAMET VERECEK

Geçen ay açıkladıkları MÜSİAD Güç Stratejisi ve İklim Manifestosu’nu hatırlatan Asmalı, Türkiye’nin güçlü seyahatin 3 temel ilkesiyle daha aktif devam ettiğini söyledi. Asmalı, “Üretim ve teknolojiY güç üretim ve tüketim, Türkiye’nin ekonomik kalkınması ve kalkınması için sürdürülebilir, emniyetli yol Türkiye’yi planlayacaktı daha da ilerilere taşı” dedi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.