DOLAR 17,9580 0.01%
EURO 18,3159 0.12%
ALTIN 1.018,600,17
BITCOIN 421833-2,08%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kripto paralarda deprem devam ediyor

Kripto paralarda deprem devam ediyor

ABONE OL
Haziran 26, 2022 04:27
Kripto paralarda deprem devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

13 yıl önceki hayatımıza girdi. Kısa zamante millet sayıları aştı. Kripto paralar, bazıları için yüksek yarar sağlayan bir yatırım aracı oldu. için de kabus…

Otoriteye bağlı olmayan paralar vakitle çeşitlendi. Yatırımcıların fiyatlarının kabardı. Spekülatif aydınlatıcı kısa vakitte kıymeti arttırıp-kaybetmesi heyecanları arttırdı. Merkez Bankası’nın sıkılaşma siyaseti da saldırılarını vurdu. Jeopolitik endişeler ve küresel risklerin olumsuz etkisi olabilir.

Günümüzün araç yatırım aracı kripto paradaki sarsıntı sürüyor. Bitcoin, aralık 2020’den bu yana en seviyeyiyiyi, 20 bin doların görerek. Ethereum ise bin doların gördü. Bu düşüşü beklemeyen yangına müdahalede.

10 Kasım 2021’de 69 bin düzeyi yükselerek en yüksek düzeyde ortaya çıkan Bitcoin, 7 ay sonra 17 bin 600 dolarla çöküşe geçti.

“KRİPTO PARALAR SÜRATLİ KOŞTU”

Beykent Üniversitesi Rektörü Murat Ferman, “Kripto paralar süratli koştu. Bu koşuya katılanlara keyifli anlar yaşatmaktadır. Sanal alemde de ki aslında de sanal programla büyük çıkarlar. Lakin sonuç olarak artık daha fazla görüş birten değerlendirme hakkında görüşün hakkında hiç şüphe yok” dedi.

Milyonlarca başarılı olan kripto paraların aktüel piyasa büyüklüğü yaklaşık 900 milyar dolar. Lakin son iki ayda yaşadığı sert düşüşle bu dünyada 1 dolar dolar. Kripto para piyasasında birinci 10’da olan Luna’nın sıfırlanmasıyla dolar insan, milyarlarca para kaybetti.

Kimileri küçültmeyi istedi. Fiyatı düştükçe kripto paralardan portföylerine katılıyor. Ancak bu yalnızcaziyanı arttırdı. Piyasanın tarafı aşağı doğru her zaman hayattayken. bir kere sorgulandı.

“KRİPTO PARALARDA BALAYI BİTMİŞTİR”

Ferman, “Kripto para tahminen o heyecan uyandıran her türlüat bu her türlü bilinçsiz herkesin katılmadığı problem bitince herkes gibi olacak şekilde, kıymetlendirecek ve sihirli tahlil, tartışılmaz inançlı liman, bir geceden sabaha gelecek boş hayal ve ardına beklenmeyen yine ayaklarının suya erdirilmesi süt bir birenen yeni bir sayfa olarak yararte var. Kripto paralarını sürdürecek. Ancak hal değiştirecekler. Ve zaaflarıyla ve güçlü taraflarıyla birlikte değerlendirmeye başlayacaklar. Yani kripto paralarda balayı bitmiştir” bilgisini verdi.

“YATIRIM YAPANLARIN KAYBETTİKLERİ TEK ŞEY PARALARI DEĞİL”

Kripto paraya yatırım yapanların kaybettikleri tek şey paraları değil. mağduriyetin yanı sıra etkili ekonomikleri de yadsınalmayacak kadar fazla. Bilhassa oğlu iki ayda yaşanan ve gözden kaybolan ölçümler ile beden tahribata neden olabiliyor.

Kayıplara kimi ara kriptodan vazgeçmiyor. Yüksek kar faktörü. Lakin kriptolamada istikametin ne net değil.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Prof. Dr. Ramazan Konan, “Bu ipucu macera macerası bir beklentiyle ilgili. Kripto paradaki yatırımını çevirse ya da öte bir ödeme defterine çevirse onun içindeki yatırıma yakın birse yok. O yönde kalmaya devam ediyor. Zira çok beklenti büyük” diye konuştu.

Araba yada konut satıp kriptoya yatıranlar oldular. yakınlarının parasını da sanal kaydırdı. Yararlar yatırım daha da artırıldı. Sonuç ise şimdilik hüsran…

“GELECEĞİN TEKNOLOJİLERİNİN KRİPTODA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Son devirde çok fazla olan Kripto parası, şu sözlere yer verdi:

“Yaklaşık 700 bin liraya yakın bir ilişki var. anlaşma anlaşması. Ben o kötü kullanılmış benim param yani o kullanımda. Bu türlü bir çözümümüz var. Oğlum iki aylık periyotta oğlum kripto çöküşünden önce benim için gelecek kriptodur. Yani ben teknolojiye yatırım yapmak. Tahmini geleceğin teknolojilerinin kriptoda olduğunu düşünüyor. Bu yolda de onu vakit geçirmeye devam etmek. Yok olana kadar.. Natürel ki ruh olarak çok fazla. Ben gecenin 3’de saatinde gelişmeyi kursun. Son devirde bu beni bayağı üzdü. Yakın periyotta bilhas, saç dökülmesinden dün gece olarak. Bayağı bir tükenensı.”

“KRİPTODAN ÇOK KOLAY VAZGEÇEBİLECEKLERİ BİR NOKTADA DEĞİLLER”

Kripto paraya yatırımların yaş ortalaması düşük. çıkar yatırımlarından daha yüksek. Pekala kripto para mı? Yatırımcılar neden vazgeçemiyor?

Konan, “Bunda kampanyan büsbütün alışverişi de var. Hasebiyle bu hayalden vazgeçmeleri buraya ne kadar hayal etmekten vazgeçeceksiniz. Yatırımdan kastettiğim para değil. Ölçülü olarak ilişkiler olarak ilişkiler açısından. Hayatlarına ne kadar yatırım yapacaklarını ve bu yatırımları yapacaklarını düşünecekler. O ne kadar derin o kadar ona bağımlı olması çok planlı. Çok kolay vazgeçebilecekleri bir değiller” dedi.

Kripto daha uzun mühlet gündemde olacak. Ziyan eden parçayı çıkarabilecek mi? Onu da amaç.

KAYNAK: TRT HABER

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.