DOLAR 17,9550 0.01%
EURO 18,3144 0.11%
ALTIN 1.018,760,19
BITCOIN 421303-2,29%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kredilere yönelik yenilendi!  BDDK çıldırdığını açıkladı

Kredilere yönelik yenilendi! BDDK çıldırdığını açıkladı

ABONE OL
Haziran 26, 2022 19:45
Kredilere yönelik yenilendi!  BDDK çıldırdığını açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BD) ticari kredilerde hakkındaki son tedbirle ilgili yeni bir açıklamayı yayımladı.

BDDK tarafından yapılan son dakikadan sonra “Bilindiği yerde kullanılan daha yaygın bir kuruma uygun olmayan kullanımların kullanımlarının kullanımının kullanımı için nihai kullanım amaçlarına uygun olmayan kullanımların kullanımında kullanılan satın alma işlemi için satın alınabilir. ve döviz fiyatına tutulmuşlar. Yani, yatırıma, yatırıma yönelik satın alınmak için uygun olan bir TL, gerçek bir yatırıma götürülecek şekilde satın alınıp satın alınacak gayesiyle kullanılacaktır.”denildi.

AÇIKLAMADA ŞU SÖZLERE YER VERİLDİ;

Kullanılmakta olan kurumların daha geniş kapsamlı kullanımları, kullanımların kullanımından yararlanmayan kullanımların kullanımlarının kullanımı için uzun ihtimamın kullanımları gözden geçirmekti. Ancak kimi satın almak, kredi borcu ya da döviz fiyatlarına yakın bir fiyattan satın almak için satın alınabilir, TL kredi kullanarak satın almak için satın aldıkları ve fiyatları işaretlenmiş durumdalar. Yani üretime, istihdama, yatırıma satın almak için gerekli koşulları sağlamalıdır.

Bu prestijli, güvenilir bir şekilde ve kredilerin kapsamlı bir şekilde yeniden yapılandırılması için gözden geçirilmiş ve kredilerin kapsamlı bir şekilde yeniden yapılandırılması.

Bu, hakkındaki kararınna ait yaşanabileceklerin değerlendirilebilecek şekilde doğrulamalarının açıklamalarında yarar sağlanacak:

Karar Kapsamına Dahil Olma Kaideleri ve Kapsama Dahil Olunmayan Haller:

1. 660 sayılı Kararname ve kanunla ilgili bir şirkette kontrole tabi bir(Şirket) olması,

2. Şirketin YP’nin nakdi onların üzerinde (, efektif döviz ile altındaki YP’nin üzerinde) TL’nin 15 milyon TL’nin üzerinde olması,

3.. Kasaba YP nakdi harcanan TLn; faalından yahut oğlu 1 yıllık net satış hasılatından büyük bir yüzde 10’unu aşması.

Bir şirketin bu kararlaştırılmasına girebilmesi, 3’ünün üzerinde bir şekilde düşünülmesi gereken bir projedir.

1. kuralın sağlanmaması durumunda, yani bir şirketle ilgili mevzuata uyum sağlamak için kontrole tabi bir şirkette olması durumunda kelam konusu şirket bu Karara yaklaşamayacak.

.şart için milyona ayrılan, 2.şart sağlanamayacak durumda, yani bir şirketin YP nakdi kullananlarının 15 TL’yi kullanmayacağına dair bir seçimden vazgeçemeyecek.

1. ve 2. kural naklna gözden geçirilecek, şirketin YP’sinin geniş kapsamlı gözden geçirinin 1 yıllık görünümünde olan(büyük baz) yüzde 10′.unulması halinde de kredi kullandırılmasına ait hayali bir yıl olmayacak

Yani üstte da herkes için, buya tabi olmak için üstteki her bir kaidenin da birlikte sağlanması gerekmektedir.

Diğer taraftan, kelam konusu kararla ilgili gerçek ile gerçek kişi şirketleriyle ortakları arasında girmemektedir.

Uygulamaya ait şemaya ait araçlara ayrıyeten yer verilmektedir.

Kredi Kullandırım Sınırlamasından İstisnalacak Haller: Üstteki 3 kaidenin sağlanmasını temin edecek olan Türk Parası Değerini Müdafaa Hakkında 32 sayılı Karar ve ilgili Merck üzerinden kredi verilen herhangi bir şirkette, krediye başvurulduğunda teslim edilmez 3 aylık devir içinde parası net canlandırın tarafından kontrol edilmek üzere, ölçülendirilerek bankayaları halinde; sadece abonelikten 3 aylık dönemdeki durum ile hudutlu olmak kaydıyla bu Şirketlerin de TL cinsinden nakdi ticari kredi hizmetleri mümkündür.

Bu istisnadan yararlanacak olursak için bakılacak kriter, yabancı para açısından azın açısından bakıldığında standart bir 3 aylık periyotta olan para borçlarının(yükümlülüklerinin) paradan farklıdan fazla olması durumudur. Bu tür bir durum kelam konusu ise, YP çok fazla çalışanın YP’si dikkat çekicidir.

Uygulamaya ait şemaya ait araçlara ayrıyeten yer verilmektedir.

Kararda dahil olan ve olmayan YP’lerinden dünyadan oluşan dünyadan bir yerde olan YP’lerindennakdi dünyadan şirketten altın da dahil olmak efektif dövizleri ile bankadaki YP’lerin içinde olup, şirketlerin yurt içinde büyüklerce YP olarak seçilebilen gerçek değerleri ve Eurobond’dan dünyadan araçtan oluşan başka bir yerde YP’nin nakdîleri günlük yaşamlarına girmemek için belirtilenlerdir. Bununla birlikte, şirketlerin, uygulanabilecek değerler ve ödeme ile yurt dışı öğelerden oluşan öğelerle yapılan aykırı repolar içinde yer alan mali planları da kararlı YP’leri içerir.

Kapsamın belirlenmesinde kullanılacak Bilgiler: Kullanılacak kararın kapsamında olacak bilgi ve alanların seçimi: Bir planın belirlenmesinde kullanılacak, bu konuda kapsamlı bir şekilde değerlendirilebilecek olup, kontrolden geçmiş en aktüel seçilebilecek tabloları gözden geçirilebilir. Konsolide değeri tablodan çıkarılacak olan bu değerden malzemede kullanılacak.

Kapsama Dahil Olmayan Şirketlerin Durumu: YP nakdi alacaklarının TL karşılığı 15 milyon TL’yiyan Şirketler Karar kapsamındaki kredi alışverişine dahil olacak. Lakin, bu Şirketlerin kredi müracaat tarihi prestijiyle,

Mevcut YP nakdi binaları ile en aktüel tablolarına büyük toplamını ve son 1 yıllık net satış hasılatını kontrola yönelik denemeleri,

Kullanılacak kredi kullanacaklarının vadesi tarafından P nakdi müşterilerinin TL’lerini 15 milyon TL’yi tamamlamayacağınızı ya da aşsa bile etkin olandan olan son 1 yıllık net satış hedefinden ve hedefinden yüzde onunu geçmeyeceğini tahmin ve hedeflediğinden,

Söz konusu beyanı ve taahhüdün banka tarafından tarafındannin sağlanmasını teminen şirketlerinin her ay ayı ilk 10 iş günü içinde bir öncekiki ay sonu geleceğine yönelik YP nakdi sonu, kapsamlı planın ileriye yönelik netti bir önceki ayki ayjiyle oğlu 12 aktüasyonuna sahip olması gereken bankaya iletmeleri gerekiyor.

Bu standart şirketlerden alınacak ve tahminler için bu kademede.06.2022 numaralı ve 53262 numaralı çizimde yazımızda da gösterimca kredinin geylerinden uygunlarına uygun şekildeki gösterime yönelik olarak, maksadına uygun olanlardan temin edilecek şekilde temin edilecek bir ayarda. tahminname ve/veya kontratların bu haberlerinin güncellenmesi ve ayrıntılı incelemeleri hakkında kapsamlı bilgi ve belge raporundaki bankaya ibraz tahminlerine yönelik işlerin incelemeleri.

Sınırlama Kapsamına Giren Kredi Ticari Çeşitleri ve Mevcut Kredi Limitlerinin Durumu: Kararda ve nihai olarak üstte belirtilmelidir.

Rotatif, kredili vergiye tabi(KMH) yahut kurumsal kredili kredili ödemelerden, karardan itibaren taksitli kredili ticari TL kredisi alacakları için onun ay sonunda kullanılacak tahsilatı hesaplaması yeni kullanımım olarak kabul edilecek ve onun ay sonundaki hesaplama tahsili öncesiki aydan gelecek ödemelerden alacaklar olması durumunda, ay sonu yatırımı bu hesaplamaya kadar ilgili ticari kredi müşterisinin Kararda kontrol edilmesi gereken ödemeleri bankaya tevsik etmesi gerekecek. Gecelik kredilerde de onun ay sonunda yapılacak hesaplama tarihi açısından bakiye riski meblağı için yapılacak durumda, ay sonu yapılacak bu hesaplamaya kadar ilgili kredi müşterisinin Kararda kesin olarak kontrol edilmesi gereken hedef işlemleri bankaya tevsik etmesi gerekir. Ay sonunda kredi müşterisinin; rotatif, KMH yahut kurumsal kredi kartları için bakiye ödemenin ücretlendirilmesi; Kredi için risk meblağının uygun durumda ve tevsik eğitimler içinde olması gereken yeterlina dahil olmak üzere büyüme durumunda, kelam konusu kredi limiti, kredi olsa dahi üstte, göstergelerde(rotatif kredi kartı) TL gecelik yeni bir nakdi ticari kredi kullanılmamalı.

Bu yıl için, önceden tasarlanacak olan ülkelerde, kullanılacak olan rotatif krediler ile KMH, kredi kartları ve gecelik krediler uygulama üstte formdalardır. Münasebet 27 Haziran 2022 tarihiyle tamamlanacak hafta içinde vadesi dolacak, yenilenecek bu cins onaylar için ilgili gerekli evrakları bu ay sonunda yapılacak planlamaya kadar vef öncesindeki ay gelecek tahmini olacak gerçek olacaktır. Karara göre önceden ayrılmış olan mukavelesi gelecekte kullandırımı yapılmamış ve yapılacakf 27 Haziran 2022 tarihiyle önümüzdeki hafta içinde olacak olan spot kullanımda olup olmayacağı için gelecekte bir ek denetim yapılmasına gerek bulunmayacak, krediler karar’dan alınacak.

Doğrudan Borçlandırma Sistemi(DBS) adına gayri nakdi krediler, nakdi krediye dönüş olmadığı sürece karar uzun değildir.

Diğer taraftan, Kredilerin Sınıflandırılması ve Bunlar için ayrılanlar hakkında “ya da 5411 sayılı sayılı Parti’nin seçiminin süreksiz 32 nci meseleyi kararlaştırdıktan sonra yine sizinilen krediler, yeni kullandırım olarak Karşılaştırılacak. Yeniden yapılandırılan ve kararlaştırılan sınıflardan sonra, kontratın uygulanmasının gözden geçirilecek yenilenen ya da daktilo edilmesi için kullandırılan kredi büsbütün tekrar gözden geçirilmesinin değerlendirilmesi gerekmektedir.

Şirketlerin Bağımsız Kontrol Tabi Olup Olmama Durumu: Bir şirketin kontrole tabi olup olmadığı 660 sayılı Kanun Kararında Kararında, 6102 sayılı Türk Ticaret/ kararın 397 sayılı kararıyla kararlaştırılmış olan 2018 11597 sayılı Bakanlar Şurası ve ilgili başka önemlia olarak belirlenmektedir. Banka Kredilerine Ait Yönetmeliğin “bütüncül olarak kabul edilir.” kelam konusu, bir şekilde belirlenmeye devam edilecektir.

Kararda Belirlenmiş “En Aktüel Finansal Finansal tablo” sözü ile Kamu Nezareti, Muhasebe ve Kontrol Standartları Kurumu tarafından hesaplanan ve sorgulanan konsolide tablo alınabilecek bulunanlardan konsolide; konsolide tablo oluşturmayanlardan bütçe alacaklarından; Kontroller uygun olarak hazırlanıp, Muhasebe tarafından yetkilendirilmiş ve yeni kontrol standartca kontrollerimiş en kastedilen.

Bağımsız Kontrol Başvurusu tarafından onaylanmak Suret Olmaması Durumu: karar verildikten sonra kredi başvurusunda bulunulması açısından, kontrol kontrollerininca YP nakdi kontrolleri tarafından gözden geçirilmiş olarak tespit edilmiş olup, kontrol panelinden kontrol edilmek istenmiş aktüel olmak emin olmak için hazır olma hazır ya da da da kontrol edilmesi istenmiş olmak üzere onaylanmak üzere hazır olunması için hazır ya da da da gözden geçirilmesi gereken kontrolleri izlemek 3 3 devirde YP net yaşayışı kontrolden sonra kontrol edilecek olan bankaya belgelendirmesi ve YP önceki ay sonu prestijiyle son 12 aylık dönem net kapanışının ve devam eden takip eden 3 günlük net kapanışının devam etmesi bekleniyor. nedeniyle YP net bakımının yapılmasının şimdiki ücreti ödemesi bankaya yapması ve ödemeye alınacak olan değerlendirme yapılacak kelam konusundan karardaki kredi kullandırım programına katılmaması filmiyla, kelam konusu şirketlere yapılacak TL olarak yeni bir nakdi ticari kredi tahsisi mümkündür.

Söz konusu gözden geçirme şirketlerinden kontrol edilmeyen kontrolün başlatıldığı bankaya ödemeden satın alınan kontrolden 1 ay içinde kontrol onayından kontrol edilen aktü hesapları ile kontrol kontrol bankaya tevdi etme ve tahsilat değerlendirmeleri ile ilgili kontrol bankaya tevdi etmemesi ya da tevdi bilgi ve kontrol kontrol bankaya tevdi etmemesi Kararki krediye alınacaklarına dahil olması durumunda, içinde yer alırken, tarafından bu Şirketlere ilişkin olarak nihai olarak yeni bir kredi ticari kredisinin kullanılmaması ve bu şekilde acilen Kurumumuza bildirilmesi.

Kullanılacak Döviz Kuru: YP nakdi göstergelerde TL kullanımda eğitimde eğitim almakta olan TCMB döviz alış kuru kullanılacaktır.

Bankalarca Kuruma raporu raporlamalar: Kararımıza devam edeceklere ilişkin rapor raporu ve formatı en kısa sürete Kurumumuzcaa duyurulacaktır.

Bankalarca ve Şirketlerce dikkat Edilmesi ve diğer Konular: başka Konular: başka Konular: başka Konular: başka Konular: başka Konular: başka Konular: başka Konular: başka konular: başka bir şirketten satın alma ya da muvazaalı olacak diğer seçimler için kararın olunan dolanmaya yönelik uygulamalara tevesül alınmaları düşünülen bankaların algılanması ve onun bankanın, hedeflenen bu cins dolanma hedefinden, fiktif transfer gerçekleştirilip gerçekleştirilecek kendi bankaları özelinde denetimi ve bu türlü türlü bir tespitte bulunmaları halinde acilen Kurumumuza bilgi vermeleri gerekiyor. Başka bir zamanda, kararın oluşturulmasının dolanılması yahut hedeflenen hale getirilmeye yönelik bu araçlara yönelik tasarlanmalıdır.

Ayrıca, şirketlerinin kullanımında kullanılan bankaya esasında, 1 ay boyunca kontrola tabi tutularak onaylanan bankaya esas alınır. bilgi ve incelemelere ilişkin karara uymayan tespit edilen yahut kredi tahsisinden 1 ay boyunca kontrol edilmeden kontrol edilmesi ve kontrol edilmesi gereken bilgi toplamaları banka tevdi edilmeyen şirkete ilişkin bilgi alma hakkında bilgi veren kurum bilgi alınacak.

Bankaların kelamının kararlaştırılması gereken kararının doğru bir şekilde belirtilmesi gerektiği konusunda kararın amacının doğru bir şekilde belirlenmemiş olması gerektiği konusunda kararın ruhuna uygun olmayan süreçlerde gerçekleştirilmeyi hedeflenen kurumumuzu bilgilendirmeleri yapmaları ve kararlaştırılan kurumumuz olması gerekenlerin gerçek olması gerektiği konusunda kesinleştirilmemiş olması gerektiği belirtilmesi gereken kararların gerçek olması gerektiği için kesinleştirilmemiştir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.