DOLAR 16,7402 -0.94%
EURO 17,5604 -1.71%
ALTIN 981,87-1,02
BITCOIN 351289-3,33%
İstanbul
25°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

KOBİ’lerin inovatif projeleri TOBB ve Turkcell işyle açılmak üzere

KOBİ’lerin inovatif projeleri TOBB ve Turkcell işyle açılmak üzere

ABONE OL
Haziran 15, 2022 07:11
KOBİ’lerin inovatif projeleri TOBB ve Turkcell işyle açılmak üzere
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin tedarikine katılabilecek KOBİ’lerle ilgili yerellikle ilgili webinarda şirketlere, Turkcell’le birlikte uygulamalar geliştirmeleri için iş tedariki. Aktiflikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Lideri M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Turkcell İdare Şurası Lideri Bülent Aksu ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, teknolojide yerli üretim konusunda değerlendirmelerde bulundu. üretebilir.

Türkiye’nin 70’ini yerlileştiriyor. Bu üretim tesisi, destek ve tedarik zincirine dahil olan firmalarla fabrikalar iş birliği ile üretim ve tedarik zincirine dahil’lerle birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) “İnovasyonla Yerli Üretim ve KOBİ’lerin birliğinde webinarı”. Turkcell’in görüntü konferans uygulaması BiP Meet’te düzenlemede aktiflikte yazılım geliştirme çalışmaları geliştiren KOBİ’lere yapıldı, Turkcell’le birlikte projeler geliştirmeleri için iş birliğii daveti. Projeyle TOBB KOBİ’lerin, Turkcell’in teknoloji ve Ar-Gelerden faydalanarak potansiyellerini ve etkinliklerini ortaya çıkarmaları, projelerini hayata geçirebilmeleri ve hedeflerine ulaşmaları sağlanıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOBB Lideri M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Turkcell İdare Şu Lideri Bülent Aksu ve Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan’ın odayla düzenleme toplantısında; telekomünikasyon bölümünün yoksul yapıları, yerli malı evrakı almanın değeri, Ar-Ge, teknoloji ve yerlileştirmeki KOSGEB katkılarının katkılarının altı çizildi.

Ayrıca Turkcell’in satın alma siyasetleri ve Turkcell’in yerlileşme çalışmaları kapsamında KOBİ’lere olan dayanakları ele alındı. Turkcell Tedarik Zinciri İdaresinden Sorumlu Genel Müdür Ali Türk, Şebeke İdaresinden Sorumlu Genel Müdür Ali Türk, Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür yardımcılarından sorumlu Gediz Sezgin ve İrtibat Teknolojilerinden Genel Müdür Serkan Öztürk ise ortakları Zeka, Siber Güvenlik Yerlilik ve Ulusallık tarafından kontrol edilirdi.

Turkcell İdare Şurası Lideri Bülent Aksu, konuşmasında teknoloji geliştirme ve üretimde yerlilik konusunun ehemmiyetine değindi. Bülent, Turkcell’in hizmet sektöründeki yerli tahlillerin tamamıyla ilgili konularla ilgili sorunları olarak gördüğünü anlattı.

Turkcell milletlerarası

platformlarında edindiği70 bilgi ve geliştirmeal sayesinde, yerli ve ulusal eseren KOBİ’ katkı sağlamayı da dikkate almayı vurgulayan Bülent Aksu, kelamlarına şöyle ifade etti: geliştirebilmeleri için yönlendiriyoruz. Ayrıyeten BB ile hayata geçirdiğimiz bu buluşmalarla, yerli firmalara ve yerli üretime yönelik tedarikin gerçekleştirilebileceğine inanılıyor. Bilhassa yapay zeka ve siber güvenlik alanında çalışan şirkete, teknolojimiz ve bölgemizle güç kazandırarak yerel ekosistemimiz katkımızı artırıyoruz.”

Turkcell Genel Murat Erkan ise şöyle söyleyelim: “Bugün Ar-Ge Müdürü, yerli teknolojilerin ve KOBİ’lerimizin bu geliştirmenin ne kadar önemli olduğunu konuştuk. Hasebiyle bu yerli mühendislerimizin randevusu ve yaşamım platformu BiP bizim için büyük mana taşıyor. Türkiye’nin Turkcell’i olarak yerelda yerellik ve ulusallık konusunda büyük hassasiyet çekiyoruz. Geniş proje takımıyla gözetim çalışmaları yapmak, ticari faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz uygulamalarla yerel ve ulusal kaynaklara destek sağlama konusunda geniş çaplı faaliyetlerde bulunmaktır. Bu, yerli ve ulusal baz istasyonunda birinci kullanan ve büyük şehirdeki tümsinde yerli eser ve yazılım kullanımı en yüksek operatör olan büyük kıvançlardan.”

YAZILIMDA TEMEL ODAK YERLİK, SİBER GÜVENLİK VE YAPAY ZEKA

Etkinlikte Turkcell’in yerlilik, yerlilik gelişimi esaslar ve anaokulun başarıları. Olayların yanı sıra inovasyonu desteklemek için hayata döndürülmek Eksen’in programı ve yeni eğitimlere takviye olmak emeliyle umutlanmak “Büyük bir projeyi aktardı”.

KAYNAK: DHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.