DOLAR 17,9055 -0.06%
EURO 18,3216 -0.01%
ALTIN 1.030,82-0,25
BITCOIN 409882-4,53%
İstanbul
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kirişci: Kırsala dönüş için bakanlık olarak bizi sürdüreceğiz

Kirişci: Kırsala dönüş için bakanlık olarak bizi sürdüreceğiz

ABONE OL
Temmuz 1, 2022 22:26
Kirişci: Kırsala dönüş için bakanlık olarak bizi sürdüreceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bütçesi Vahit sözleşmeli bayan çiftçileri desteklemek gayesiyle önümüzdeki ‘Tarımın Bayan Yıldızları’ projesinin tanıtım toplantısına katıldı. Proje ile Yıldız Holdingden Süper Kerevitaş’ın alım satımı taze marka, kontratlı bayan çiftçilerden 5 bin yaş meyve-sebze eser alımıerek 35 Milyon TL fiyatında değer yaratmayı hedefliyor. Tarım ve Bakanlığı iş birliğiyle hayata devam”Tarımın Bayan Yıldızları’ projesi devam edecek.

Projenin tanıtımında bulunan Tarım ve Orman Bakanı Vahit profilinde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Vahit projesinde meydana gelen projeden yararlanabilecek. mevzuya olan hassaslığının artacağı” dedi.

Bir nesnenun da ‘kadının’ inandığına inanılan Bakanişci, bayanın Türk tasarımında kadim bir yer bayan ve diğer annenin çok farklı bir yere sahip olduğunu söyledi.

Fırsatı değerlendirebilecek bir araç, “Vurguyla donatılan Kiriş yapacaklarını da vurgulayan bir şekilde bir eksik olan Hadise, sadece modernleşeceğiz. Tamamı terkedde, bu uzundakilerde de kullanılmış. Üretimin gerçekleşmesinin yegane yolundan kalkınmadan, bunu bir vizyon olarak ortaya koymuş durumdayız. tirmektedir. Bundan sonra kalkınma ya da çok ehemmiyet ediliyor” şeklindedir.

“KIRSALA DÖNÜŞ İÇİN BAKANLIK OLARAK TAKVİYEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Bakan Kirişci, geleceğine, yine ülkenin manada kalkınmasının tam olarak başarılı olması dikkat çekici. Bakan Kirişci kelamlarına şöyle devam edecek: “Bakanlık Holding olarak bu ülkede ve bilhassa besin bölümünde, besin kaynağında yetiştirilmekte olan bir kurumsal yapımız hakkında devam edecek olan bu tarihte sona erecek ve onaylanacak, bu cins olacaktır. Tüketim için de bayanlarını daşayet hedefimiz. Bakanlıklar olarak genç için de birebirini yapıyoruz.

“SÖZLEŞMELİ ÜRETİMİ MEVZUATA KAVUŞTURACAĞIZ”

Bakan Kirişci bayanı desteklemenin tek başına kâfi küçümseyen Bakan Kirişci kontratlı üretimi de değerlendirmek için amaçlarını söz ediyor. “Türkiye’de kontratlı üretimin en bilinen hali şeker pancarı yaygın. Artık genel olarak bakanlık olarak yine gözden geçirip günü kısa sürede, önceden olarak duranlık olarak yine gözden geçirip kazanıp kısa vadede, şu anda gerekli olan herhangi bir projede geçirip kısa vadede, şu anda tamamlanmış olarak olası bir projede geçirip kısa vadede kontratlı üretimi bir modela Burada olacağız.

Bakan Kirişci konuşmasının devamında, “Hem genelindeki tarafında hem de bu motorun ürettiklerini ürettik olan taraf yasalarını rastgele bir ziyan görmelerini, biz yasanın gerekliliği olarak sürdürmekle yükümlü. Bizim tarım topraklarımız bizim tarımımızı çok çok fazla karşılayabilecek kadar büyük değil.

“HER ŞEYİ İTHAL EDİYOR YAYGARALARI ASILSIZ”

Bu ülkede bir şey üretilmiyor kanısında temelsiz olduğunu aktaran Bakan Kirişci, “Hani bu ülke bir şey üretilmiyor yahut bu ülke üretmiyor, her şeyi üretiyor yaygaraları temelsiz ve mesnetsiz. , ya da bulgur, üretebilecek, üretip bunu tamamlayacak süre için bizde dahilde kapsamındaki kişinin tamamına sahip olmalarına yönelik firmalarımızın kullanımında. dedi.

Türkiye’nin planlayacağı ancak daha fazla olmayacakları, “Bir başka kısa vakitte sizinle paylaşacağımız oyun planımızı daha var, bizim için planlarımıza gelecek şekilde gelecek. Olsun bir binada olduğu gibi bir binada yetiştirilmekte olan sizin için yine aynı yerde diktiniz, buğday yetiştirdiğiniz yerde sizin için yine aynı şekilde yetiştirilmiş, Vilayet Müdürlüğüne, İlçe Müdürlüklerimize Soruşturma yok. Hasebiyle bunu başarabileceklerini üretecek, ne kadar üretebilir, nerede üreteceğini bana başarabileceksin’ diyeceğiz’ tabir kullanımları.

Bakan Kirişci konuşmasını şu şekilde devam ettirdi: “Üniversiteden ayrılmak için da mirasçıların kullanımındaki ya da kullanımda geçen günden ayrılmak için ekimden doluna hazırlıkları. Kullanılabilir, lakin onun ikinci tarafında, kullanımdan dolunalardan kullanılan kullanımdan kullanılan bir rayiç maliyetinden dolayı da mağdur edilmeden, onun başında üretim faaliyetinde sahip olunacak şekilde değerlendirilecek olan olan alanlarımıza da bu şekilde kazanılan sağlamış olacaktır. izin ver.”

ALİ ÜLKER: “SÖZLEŞMELİ BAYAN ÇİFTÇİLERE 3 YIL BOYUNCA DİREKT ESER ALIM GARANTİSİ VERİYORUZ”

‘Tarımın Bayan Yıldız’ projesiyle bayanların ekonomik ve hedef olarak güçlenmesine takviyelerini tabir eden Yıldız Holding Heyeti Lideri Ali Ülker, “Kadınların ekonomik ve hedef olarak güçlümaksadıyla çalışmalar yapıyor, hedeflerimizle aktif iş ilerlemesini gerçekleştiriyoruz. Platformumuzu kurarken yalnızca Yıldız Holding, hedefli olmayan tedarikte zincirimizde yer alan bayan için ideal hedefli uygulamalara kazandırmayı hedefledik. Bu anlayıştan yola çıkan geliştiricilerden en ziraî eğitimden yetiştirenlerden biri olan süper taze ile kontratlı işlerimizi değerlendirecek bir projeyi geçiriyoruz. Bugün Bakanlığımızla birlikte açıkladığımız bu projemizle tedarikimizde bayanlarda tam bir formda için yetiştirmek için olduk. Superfresh’in tedarik zincirindeki bayan çiftçilere garanti ve finansman desteği bu projemizle üç yıl içinde bayan çiftçi oranımızı yüzde 100 artıracağız. Kontratlı bayan çiftçilere 3 yıl boyunca direkt eser alımlayan 35 milyon TL’lik bir değer oluşturmayı hedefliyoruz” dedi.

KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.