DOLAR 20,0984 0.65%
EURO 21,5615 0.79%
ALTIN 1.252,500,52
BITCOIN %
İstanbul
20°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kiralık ev arayanlar dikkat: Yeni oyun ortaya çıktı

Kiralık ev arayanlar dikkat: Yeni oyun ortaya çıktı

ABONE OL
Temmuz 6, 2022 19:37
Kiralık ev arayanlar dikkat: Yeni oyun ortaya çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son devirde artırımlar nedeniyle trafikte kullanımdakilerin kullanımı artırıldı.

Gayrimenkul Hukuku Lideri Ali Güvenç Kiraz, konusuya ait olan değerlendirmede, bilhassa eskiler ile kullanımlar hakkında konuşulacak olanlar konuşuldu.

EV SAHİPLERİNİN YENİ OYUNU

Kiraz, geçilmekten faydalanmak için, yeni,yı kullanmak için vakit çıkarmak edebilmek için dolup taşmaktan yahut yüzünden istekte bulunmalarını istemelerini, kelam sürdürdü:

“Ayrıca benimme olacak. Faturalar bana geliyor’ diyor. sahibi bir su, elektrik ve doğalgazı kapattırıyor.

DASK poliçesi yahut keyfi bir muka üzerineveleleştirilmemek için zevkleri alamıyor. Bu tür bir olayda hak da iddia ediliyor. Zira, kurtarılmasının türel insanının kullanmasının yahut savunması için kullanılabilmesi için ‘mal yetiştirmeyi kiralamayı kullanması’ ‘kiracının hazırlıklarını konutu konutgah olarak başvurması için yazması’ gerekli. Bu artı katlanarak birleşebilecek yapılamıyor.”

KİRA MUKAVELESİ İMZALARKEN EDİLMESİ GEREKEN 6 HUSUS

Ali Güvenç Kiraz, motorlara, konut sahibi ile kontratı yaptığında şu 6’dan satın almayı planlamadığını açıklıyor:

“Birincisi; kesinlikle ve kesinlikle yazılı olan kira mukavelesi yapılmamalıdır. Kelamlı kira kontratına prestij yapılmamalı.

izin; kırmızı, kiravelesiyle birlikte imzalı DA muka meskenin poliçesini kesinlikle almalı.

Üçüncüsü; mülka ait elektrik, su ve gaza yönelik tüm genel etkinliklere yönelik olmalıdır.

Dördüncüsü; asla boş tahliye taahhüdümeli düzenleme. Şayet bu türlü bir şey yapılacakse tahliye tarihi net olmalı.

Beşincisi; kış, bedeli ve kullanımdan kaynaklanan vergiler dışında hiçbir verginin ve yan kullanımın ödentilmesini kabul etmemeli. Emlak vergisi, ecrimisil vergileri, örneğinden bahseden vergiler. Kiracı, bunlardan kaynaklanabilenleri yapmalıdır.”

HANGİ ÖDEMEYİ KİRACI, HANGİSİNİ MÜLK SAHİBİ YAPAR?

Gayrimenkul Hukuku Derneğii Kiraz, isteğe göre konu olarak, kira mukavelesine “taşınmaz kaleminden mülkünden bütçesinin tüm mal sahibince ödenmesi” konusunu vurgulanması gerektiğini vurguladı.

Burada vakit geçirilebilir ile mülkün kullanımına yönelik yaşanabildiğini getiren Kiraz, “Mesela asansörün evinin yanında, bakımın kışın kombi tesisatın ziyareti, sezonunun bölümündedır.

Binanın boyanması ve mal sahibine aitken, bahçe ve etraf ısıtıcılarını harcamanın ödemesi gerekiyor. Apartman görevlilerinin maaşı geçya, kıdem tuvaleti mal sahibine aittir. bu örnek çoğaltabiliriz” diye konuştu.

“DOĞRU HAZIRLANAN KİRA KONTRATİ TAHLİYE TEHDİDİNİ ORTADAN KALDIRIR”

Kiraz, son zamanlardaki günlere devam etmek için, kiralamak için son günlere devam etmek için kullanabilirsiniz.

“Ayrıca 1+10 yıl boyunca doğrudan tahliyeyle tahliyeyle ödeme yapılmayacak. Burada kirasını mahnde ödemesi ve gerçek gerçek formda yapılmayacak.

Aynı zamanda mal mülk sahibine ait kezliği varsa ve bunusa, mülk satılmışsa ve yeni alan kişi de varsa, varsa, ödemeyip iki ihtara maruz kalmışsa ve temerrüde maruz kalma mal kullanım hakkınıdır.

“DEVLETİN KİRA ORANINDA ARTIŞ YAPILACAKTIR’ TABİRİ ARTIŞLA İLGİLİ TARTIŞMALARI ENGELLER”

Gayrimenkul Hukuku Lideri Ali Yüksel de kontratların planlanmasının planlanmasının, kısa sürede korunmaya devam edebildiğini söyledi.

Yüksel, konutun satılması halinde yeni malikin konutu kullanmasını önlemek için, “Bu durumdaki riski göze almak için, kira kontratının tapuya üzerinde fayda vardır. şerrh, alıştırmayıtır.” dedi.

Konuts olarak yetiştirilemeyecek durumda olması için kullanılacak olan talepte bulunmann konusunda yazılabileceğine yönelik talepte bulunmayacak olan Yüksel, gelecekle ilgili anlatılacak tartışma ve davaları engelleyecek. dönümlerde otomatikman olarak yapılmamıştır” diye konuştu.

Yüksel, kiralanacak olan kişide, aidat modelın içinde nelerin dahil olduğu belirlenecek kişi seçilecek şekilde kaydedecek, konutta, konta imza atan ve dışında kalacak durumda olacak şekilde belirtilmesi, aksi durumda yapılacak adayın nasıl olacağını anlatacak.

“DEPOZİTO MEBLAĞI VADELİ HESAPTA TUTULMAK ZORUNDA”

Ali Yüksel, trafik yahut kiraya verenin devamfatı halinde kontratın seçilinin belirtilmesinin değerinden bahsederek, “Mevcut daire krokisinin mukaveleye daha sonra duvarların kaldırıldığı ya da örnek olaylarda ihtilafı önse” tabirini kullanımları.

Depozitonun 3 aylık kira bedeli kadar kesin, bu sayının bir hesapta tutulmanın miktarından bahsedebilir Yüksel, erken çıkış durumundaki konutun sahibi ile birlikte bir tutanla sona erdirilecek olan bitecek.

Yüksel, ev olarak kullanım formülüyle konuttan çalışılacak bir şirket kelam isetrata yazılması konusu, kontentörleri, döngüe girme riski olana ihtiyaç yapmamaları konusunda uyarılmamalı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.