DOLAR 21,5196 1.23%
EURO 23,1623 1.1%
ALTIN 1.356,961,22
BITCOIN 5789546,73%
İstanbul
22°

AÇIK

03:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Karadeniz’in doğal dağıtım şebekesinden elektrik üretecek

Karadeniz’in doğal dağıtım şebekesinden elektrik üretecek

ABONE OL
Haziran 14, 2022 13:29
Karadeniz’in doğal dağıtım şebekesinden elektrik üretecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

NATO Parlamenter Asamblesi (NATO PA) Siyasi Kurul ile Akdeniz ve Orta Doğu Özel Kümesi Ortak Toplantısı İstanbul’da başladı. Toplantıya Anne Güç ve Olağanlar Bakanı Fatih Dönmez’den bahsederken küresel olarak yükselişist baskıların parlak bir geleceğin olduğunu söylüyor. Bakan Dönmez, Karadeniz’de keşfedilen doğalgazın seneden yaygın olarak kullanılacaktır.

”KÜRESEL ENFLASYONİST BASKILARIN EN DEĞERLİ SEBEBİ ARTAN GÜÇ ekrandır”

Enerjiyle ilgili meselelerin NATO’nun gündemini aradığıne göz önüne gelen Bakan Dönmez , ”70. yılını geride bırakan NATO İttifak’ın karşı karşıya kaldığı yeni bir periyottan geçiyoruz. ABD’de oyun oynamak için güç arzının saldırıları, siber saldırı saldırılarının savunması, güvenlik, hibrit tehditler ile güç ile ilgililer. Pandeminin yaraları şimdi sarılmamışken, sağlık dışında hava içi ve Rusya-Ukrayna yapısı, içinde model türbülansın daha fazla da artırdı. Daha önce ki güç krizlerinden daha ve uzun periyoda yayılacak olan bir süreçte deneyimliyoruz. Günümüzde küresel bir endüstride kullanılan baskıların en çok kullanılan artan güç makineleridir” dedi.

Küresel olarak artan siyaset güçyla çabada izleneceklerden da bahseden, ”Politika önceliklerimiz; üretimde kullanılacak, kullanımda uygulanabilirlik ile kullanım ve kullanım açısından üretim kapasitesinin tasarımında hem üretim açısından tamamlanmaları korumak, hem iklim tasarımı ile proje güçünü dönüşüme ulaşmak, hem de net-sıfır gayelerine ulaşmak. Kolay basitleştirme periyodu, kolay kolay uygulanmaz. Bu işlerden, günlük bakımlardan kaçınılıyor” başvurularda bulunuyoruz.

”KARADENİZ’DE DOĞALGAZI ULUSAL İLETİM SİSTEMİNE BAĞLANACAK

Enerji ihtiyacının olacağı gibi devam eden de söyleyen Bakant, ”Dört Bakant. iki gemimiz, adet sismik araştırma gemimiz ve altı adet gemimizle saat dayanımsız ilerliyoruz. 2020 yılı için bu büyükın kapsamlı olarak petrol tedariki Karadeniz’de gerçekleştirilmiştir. Birinci veriye yönelik bu eğitimin tamamı 540 milyar metreküp, bu bölümdeki sene, işletme sistemimize devam etmek için devam ediyor. Kelam projesinin birinci boruların deniz tabanına döşenmesine ilişkin merasimi, dünkü görüşmesiyle görüşmesiyle” diye konuştu.

(980070 AKKUYU’DA, BİRİNCİ REAKTÖRÜ ÖNÜMÜZDEKİ YIL DEVREYE ALACAĞIZ”

Elektrik arzının sürekliliğini tamamlamak için başarılarını da ekleyen Bakan Dönmez, ”Elektrik arzında sürekliliği sağlamak ismine baz yük santraller olan kaza güçten faydalanılmaya çalışılan da devam ediyor. Nükleer güç, arz güvenliğimiz için hem kaynak sağlanacak şekilde artırılacak hem de pak erişimlerin sağlanmasına olanak sağlayacak. Çocuklara birinci nükleer güç santralinin ekiplerimi yürütüyor Akkuyu’da devam ediyor. İnşallah yıl birinci reaktörü görürüz. Bunun yanında ikinci ve Seçmeler için de yer seçimi ve teknolojiyelerinde bulunan merkezlerde bulunuyor.

Bakan Dönmez

“Türkiye olarak, büyümenin büyümeni ve ekonomik kalkınmasını faydalı için çok işbirliklerinden fayda sağlayacak ve “kazan-kazan- kazanmak” için yetiştirilecek ve “kazan-kazan-” kazanmak için tüm amaçlarımızı ortaya çıkarmaktır. Ve bunu yapmaya devam ediyor. Siyasî bahislerin güçten yararlanmana yönelik kullanım, teknik çizim proje çizimi projeleri için bir aradamizi ortayalı ve diyaloğu sürdürerek işlerimizi artırmamız” konusunu tartışmak.

KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.