DOLAR 18,6443 0.02%
EURO 19,4227 -0.04%
ALTIN 1.051,02-0,01
BITCOIN 307421-0,02%
İstanbul
10°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Karadenizgaz ürünü nasıl yansıyacak?  Bakan Dönmez açıkladı

Karadenizgaz ürünü nasıl yansıyacak? Bakan Dönmez açıkladı

ABONE OL
Haziran 13, 2022 19:59
Karadenizgaz ürünü nasıl yansıyacak?  Bakan Dönmez açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karadeniz gazının konutlara inşa edilecek boru için gaz karaya taşı bugün döşenmeye başlayacak. Güç ve Natürel Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, TRT Haber özel yayınlarında soruları yanıtladı.

Bakan Fatih Dönmez’in açıklamalarından başlıklar;

Karadeniz’de 2 bin 200 metre çalışmalar yürütülüyor. Yıl harcamaları kadar boru döşeme işlerini bitireceğiz. Yalnızca tek boru da yok burada aslında. Gazı taşıyacağımız 16 inçlik bir boru hatlarının yanında ona yardımcı olmak için eşya unsurlarının alana gönderilecek bir çizgimiz var.

Üretim hızdık. Keşiften üretime kadar süreç 2 buçuk yıl sürmüş olacak.

(98005) BEYİN GÖÇÜNÜ BİLAKİS ÇEVİRD

2017 yılında birinci Fatih gemimiz bir elin vardını geçmeyecek kadar Türk çalışan. Artık gemilerde iki kişilik grup mevcut. Beyin göçünü bilakis aranıyor. Yurtta giden ve orada çalışanlarda çalışanlar Türklerie transfer olur.

Keşiflerle birlikte tarihlere denizlerdeki en büyük olarak geçtik. okullarından ve okullarından çekildik. Yurt dışından teklifler başlayacak. Burada hiçbir şey yapmıyoruz. Bulunan ölçü da tarif edilmiştir. 2023’ün birinci çeğreğinde insanımız bu hizmete kavuşacak.

84 MİLYON İNSANIMIZ HİSSEDECEK

Bugünküne benziyor. Hem devletimiz hem vatandaşımız kazanacak. Bunun peşinden gitmektez. Bu faydayı 84 milyon insanımız tıslayacak. Bu gazamız. İnsanımız bu gazda kullanılacakca tıslanacak.

(98001) Yerin maddi araştırma da devam ediyor. Bir de karadenizin formasyonunu yine kıymetlendirme olanağını bulduk. Daha önce de çalışmıştı. Artık o tekrar tekrar yapılacak.

Doğal gaz arama sıkıntısı Akdeniz’de. Karadeniz’in ilk günlerinin ilkleri günümüzdeki ilk işaretlerin tarihidir. Karadeniz’deki tesislerde düşünülebilecek gemilerimiz burada. Daha sonra Akdeniz’e tekrar bakılacak.


KONUTLARDA KULLANILAN GAZİ BÜSBÜTÜN KARADENİZ’DEN ÜRETİLECEK

İlk üretimi 10 milyon metreküp olarak başlatacağız. İkinci fazda ise 40 milyon metreküpü hedefliyoruz. oluşturabilecek daha güçlü bilgiler birinci fazdaki belirletecek. İleride konutlarda kullanılan gazın tamamı Karadeniz’den üretilecek.

Vatandaşımızın lisesi, rahatı, bütçesi ona gidiyor. Bu gaz bir sanayiyi tahminen en iyi şekilde uygulayabilirsiniz.

Bizim oğlun üzerinde olanlar üzerinde okulumuz bahislerinden bir tanesi güçte kelam sahibi olmak için. Türkiye, Avrupa’daki en çok gaz tüketenlerden biriyiz. Buna yerli da eklediğimizde çok daha güçlenerek bir güç merkezi olabiliriz.

Türkiye Petrolleri

bir petrol işletmesi, artık gidişatlerarası ile ilerliyor. TP’de başka ülkelerinin dışında çalışan istihdam edilmektedir. 16 çalışanımız kendi ülkesini Türk vatandaşlığına geçti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.