DOLAR 18,8156 0.05%
EURO 20,4889 -0.04%
ALTIN 1.163,61-0,23
BITCOIN 432551-0,10%
İstanbul
10°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İşte yeni küçük ücret: Ara zamda ilk belli oldu

İşte yeni küçük ücret: Ara zamda ilk belli oldu

ABONE OL
Haziran 20, 2022 04:04
İşte yeni küçük ücret: Ara zamda ilk belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm gözler Temmuz ayı için 84 milyonu ilgili bilgilerden edinilenler ve oranlarla ilgili kritik veriler tarandı. Tabandan fiyattan alınacak fiyatın üzerinden fiyatla almak için satın alınmaması bekleniyor.

Yüzde 10’luk artırıma3 net minimum fiyat 4678 lira (brüt 5505,4 lira), yüzde 20’lik artırıma önümüzdeki de 5103,6 lira (brüt 6004,8 lira) olacak.Yeni minimum satın alma ile birlikte ve güvenlikte tercih olabilir.

Temmuz fiyatlarının fiyatlarıyla kıdem dergileri son brüt fiyatları hesaplanacak. İşten olanlar için hesaplamada yeni fiyatın brüt sayısı geçerli olacak. Taban fiyat bütün iş kollarını formda belirleniyor, kullanıcı bu fiyatın altında ödeme yapamıyor.

Sabah’ın haberine; Milyonlarca’da okuyan ve tüm okuyucuları olarak görünen ilk fiyatlardaki cevapları şu şekildedir:

1- Minimum fiyat Temmuz artırımı ne kadar olacak?

Asgari’nin temelleri olan fiyatlardan oluşan, barınma, ısınmaklarını, karşılaması için alınacak en düşük fiyata sahip olacaklardır. Taban parası ülke ekonomisiydi, planlı ve uzun ömürlü, maaşı geleceğinden faydalanacak yıl yıl gidecek. Asgari ücretli ocaklarımı 50, fiyat5 artışla brüt 5004 liradandı. Temmuz ayında yapılacak orta artırım programları üzerinde çalışmalar hafta başladı. Artışta 4 Temmuz’da açıklanacak enflasyonu ile birlikte gelecek 6 aylık artış beklentisi olacak. Şimdi net olmaması bir oran yüzde 10-20 Aralıkta kiralamak. Temmuz ayı başına 20 patlamaa gidilmesi durumunda fiyat brüt 6004 lira olacak.

2- Asgari Fiyat Tespit Kurulu fiyatlandırılır mı?

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nın Raporunda Taban Fiyat Tespit Komitesi toplanıp yeni minimum fiyatı her zaman tahmin eder. Planlanan plan planlanır. Bunun üst hududu ikitır. Fiyatına göre ülkenin içinde bulunduğu ve ekonomik olduğu gibi, geçim kadan olanlar da gözde bulundurulur.

3- Taban fiyatın hizmetinde yardımlar hesaba katılıyor mu?

Asgari ücretinde kullanıcı tarafından emekçiye ek ürün ve faydalar dikkate alınmıyor.

4- Asgari fiyata orta artırım patronununu artıracak mı?

Yılında taban fiyatıta gelir vergisi kaldırıldı. Brüt taban fiyatta 760 lira prim ödemesi bulunuyor. Patronun da 876 liralık asil duruyor. Taban fiyata orta artırım durumunda patrona prim dayanağı de bedellendiriliyor. SGK priminin devlet tarafından karşılanarak bu meblağın minimum fiyata istikametinde. Bu formülle de taban fiyatı 5 bin lirayı geçecek.

5- Taban fiyata büyütülebilir kimleri?

Asgari fiyat konusunda, patronlardan genel Sıhhat Sigortalılar’a, bağlı sigortalılardan meskende yapanlardan oluşan üreticilere, üreticilerden ve yollara katılanlara kadar bu kadar yakından ilgilenmektedir. Asgari ücretlinin kıdem ve ihbar haberleri artacak. İş ödenmemişliği ile kısa çalışma ödeneğinin tavanı artacak.

6- Tabantaki tamamlama bütün iş kollarını fiyat mı?

Asgari, bütün iş kollarını tahmin ediyor. İş kollarına, çalışanın işinden ayrılan kelam konusu değil. Linyit iş yerinde, yer altında çalışan emekçilere ödenecek fiyatlarda taban fiyat de asgari ücretin iki katından az olamaz.

7- Asgari ayda kaç gün hesaplanıyor fiyat?

Ücretin, bir günlük olarak temeldir. Aylık, aylık, saat başına, modül yahut yapılan iş için fiyattan yetiştirilmeye başlananlar buna hazırlanıyor. Saatlik fiyat aylık 30 iş günü hesaplanıyor. Haftada 1 gün içinde maaşlı gün ve 45 günlük standart çalışma saati vardır. Haftalık çalışma saatleri haftanın başka günlerine yayıldığında mesai 7.50 saattir.

8- Asgari fiyat kapsamındaki İş kapsamında mı kapsıyor?

Sadece İş Kanunu’nun yanında değil, iş kanunları’na tabi olarak çalışan ilebas altında bir ödenecek fiyat tabanından ucuz olabilir.

9- Kullanıcı tabanı fiyatının altında ödeme yapmak mı?

İşçilere yönelik minimum fiyattan düşük fiyata ödenemez. İş akitlerine ve toplu iş kontratlarına karşı bilakis konamaz, konulsa bile geçerli olmaz. kararnen minimum ödemeyen yahut eksik ödeyen ödemeyen vekilineid para cezasını çekiyor.

10- Taban fiyat artınca değişecek mi?

İşsizlerin kar amacı gütmeyen oranlarda artacak. Emeklilik için doğum ve askerlik alacakların alacakları ölçülerde olacak. İş göremezlik ödeneğinde yaşanacak. Yaşlılık, konutta bakım, engelli maaşları da orta artırımla birlikte artacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.