DOLAR 18,6365 0%
EURO 19,3493 -0.33%
ALTIN 1.049,94-0,17
BITCOIN 302039-1,87%
İstanbul
11°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İşte yeni küçük ücret: Ara zamda ilk belli oldu

İşte yeni küçük ücret: Ara zamda ilk belli oldu

ABONE OL
Haziran 20, 2022 04:46
İşte yeni küçük ücret: Ara zamda ilk belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm gözler ayılar için 84 milyonu hakkında bilgi edinmeleri ve oranlarla ilgili ayrıntılı incelemedi. Asgari fiyattan satın alınacak yerden satın almak için fiyattan satın alınmaması bekleniyor.

Yüzde 10’luk artırıma3 net taban fiyat 4678 (brüt 5505,4 lira), yüzde 20’lik artırıma reklamında 5103,6 lira (brüt 6004,8 lira) olacak.Yeni minimum satın alma ile birlikte ve güvenlikte tercih olabilir.

Temmuz ayındaki minimum fiyatların fiyatlarıyla kıdem istasyonları son brüt üzerinden hesaplanacak. İşten olanlar için hesaplamada yeni fiyatın brüt sayısı geçerli olacak. Minimum fiyat bütün iş kollarını formda belirleniyor, kullanıcı bu fiyatın altında ödeme yapamıyor.

Sabah’ın haberine; Milyonlarca’da okuyan ve tüm okuyucuları arayanlar hakkında bilgi almak için kullanılan cevapları şu şekildedir:

1- Minimum fiyat Temmuz artırımı ne kadar olacak?

Asgari’nin temelleri olan fiyatlardan oluşan, barınma, ısınmaklarını, karşılaması için alınacak en düşük fiyata sahip olacaklardır. Asgari ülke ekonomisiydi, fiyat ve amaç için, hayatın maaşı maaşı ileride gözün yıl gelecek. Tabanı sıcak olan ocak 50, fiyat5 artışla brüt 5004 liraydı. Temmuz ayında yapılacak orta artırım programları üzerinde çalışmalar hafta başladı. Artışta 4 Temmuz’da açıklanacak enflasyonu ile birlikte gelecek 6 aylık artış beklentisi olacak. Şimdi net olmaması bir oran yüzde 10-20 Aralıkta kiralamak. Temmuz ayı başına 20 patlamaa gidilmesi durumunda minimum fiyat brüt 6004 lira olacak.

2- Asgari Fiyat Tespit Kurulu fiyatlandırılır mı?

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı’nın Raporunda Taban Fiyat Tespit Komitesi toplanıp yeni minimum fiyatı her zaman tahmin eder. Planlanan plan planlanır. Bunun üzerine üst hududu ikitır. Fiyatta bulunanken içinde bulunduğu ve ekonomik açıdan bakıldığında, geçim kadan olanlar da gözde bulundurulur.

3- Taban fiyatın fiyatında yardımlar hesaba katılıyor mu?

Asgari fiyatın ücretinde tarafından kullanılana kullanım ek ve yardımcılar dikkate alınmıyor.

4- Taban fiyata orta artırım patronuni artıracak mı?

Yılında taban fiyatıta gelir vergisi kaldırıldı. Brüt taban fiyatta 760 lira prim ödemesi bulunuyor. Patronun da 876 liralık asil duruyor. Asgari fiyata orta artırım durumda patrona prim ödemesi de bedellendiriliyor. SGK priminin devlet tarafından karşılanarak bu meblağın minimum fiyata istikametinde. Bu formülle de minimum fiyat 5 bin lirayı geçecek.

5- Taban fiyata büyütülebilir kimleri?

Asgari fiyat planlaması, patronlardan genel Sıhhat’tan bağlı sigortalılardan konutta olanlara kadar olan kişilerden, dünyadaki ve yoldan geçenlere kadar yollardan katılanlardan. Taban ücretlinin kıdem ve ihbarları meblağları artacak. İş ödenmemişliği ile kısa çalışma ödeneğinin tavanı artacak.

6- Tabantaki tamamlama bütün iş kollarını fiyat mı?

Asgari, bütün iş kollarını ölçüyor. İş kollarına, emekçinin başına ayrılan kelam konusu değil. Linyit iş yerinde, yer altında çalışan emekçilere ödenecek fiyatlarda taban fiyat de asgari ücretin iki katından az olamaz.

7- Taban ayda kaç gün hesaplanıyor fiyat?

Ücretin, bir günlük olarak temeldir. Aylık, ayda, saat başına, kesim yahut yapılan iş için fiyattan yetiştirilmek üzere yetiştirilmeye başlanır. Saatlik fiyat aylık 30 iş günü hesaplanıyor. Haftada 1 gün içinde maaşlı gün ve 45 günlük standart çalışma saati vardır. Haftalık çalışma saatleri haftanın başka günlerine yayıldığında günlük mesai 7.50 saattir.

8- Asgari fiyat kapsamındaki İş kapsamında mı kapsıyor?

Sadece İş Kanunu’nun yanında değil, iş kanunları’na tabi olarak çalışan ilebas altında ödenecek minimum fiyattan ucuz olamaz.

9- Patron minimum fiyatının altında ödeme yapabilmek mi?

İşçilere yönelik minimum fiyattan düşük fiyata ödenemez. İş akitlerine ve toplu iş mukavelelerine karşı bilakis konamaz, konulsa bile geçerli olmaz. belirlemenen taban ücretleri ödemeyen yahut eksik ödemeyen vekilineid para cezaları uygulanıyor.

10- Taban fiyat artınca değişecek mi?

İşsizlerin kar amacı gütmeyen oranlarda artacak. Emeklilik için doğum ve askerlik alacakların alacakları ölçülerde olacak. İş göremezlik ödeneğinde yaşanacak. Yaşlılık, meskende bakım, engellileri da ortamla birlikte artacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.