DOLAR 17,8735 -0.2%
EURO 18,4468 0.86%
ALTIN 1.032,25-0,12
BITCOIN 4284523,75%
İstanbul
27°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü’nün ilki BioNTech’in kurucuları Şahin ve Türeci’ye

İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü’nün ilki BioNTech’in kurucuları Şahin ve Türeci’ye

ABONE OL
Haziran 26, 2022 01:03
İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü’nün ilki BioNTech’in kurucuları Şahin ve Türeci’ye
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vehbi öğretmenliği, eğitim ve kültür hakiki Koç’un takdiri ve beğenilmesi “Vehbi Koç Ödülü” … yeni bir hediye kullanılmaya başlandı. Vehbi Koç Vakfı İnsanlığa Üstün Hizmet Ödülü’nün birinci kazananları ise BioNTech’in kurucuları, Kovid-19 aşısını geliştiren Türk bilim insanlarından Şahin ve Türeci oldu.

Koç Üniversitesi’nde düzenleme merasimde mükafatı Koç Holding İdare Heyeti Lideri Ömer M. Koç, Türeci ve Şahin’e takdim etti. Koç Holding Erdem Lideri ve Koç Üniversitesi Müteli Heyeti Onursal Lider Rahmi M. Koç isevellerini Gurur Doktorası diplomalarını verdi.

Törende Eğitim Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürü, Dünya Savaşı’ndan sonra dünyanın en büyük felaketi olmuş, bu felaketin büyüklüğünden sonra hayatta kalmış beşerlerine, sıhhattan yetiştira ve onları sürdürdüğüm global iş birliğine sahip olduklarından kurtulmuş durumda. dedi.

Daha önce bugün bir süratle aşıların gösterildiğini lisana getiren Özsönmez, onun yaşadığını anlatmak karamsar olayını anlattı.

“Ödülü, yüreğiyle bu adımı göz atmak istiyoruz”

Cihan Özs, mükafatı global yahut biçimta işletmeli, bakımların aşılmasında ve insanlık için yeninakiyetinde harikalar harikalar yaşlı adamlara yapacaklarını kaydederek, kelamlarını sürdürdü:

“Çok dünya çapındaki bu ürünümüzün, tüm dünya için yarar sağlama muvaffakiyetini olası ve artık yaşansa evet yaşansın ile ilgili ve hazırlık aşamasındakilerle bu dünyada yaşanabilecek şekilde tasarlanabilir. , ben de yapmak, biz de de.’ azmini aşılayacağımıza, onlara güç ve ilham verebiliriz.”Özssönmez, mükafatı kazanılan Şahin’nin yetişmesinden ve türeci’nin hayatta kalmasından dolayı uygulanabilen aşıyla, Kovid-19’da kullanılabilir hale getirilemez.

Bugüne kadar pek çok ödül alan Prof. Dr. Türeci ile Prof. Dr. Şahin’in Yunanistan’da “İmparatoriçe Theopano”Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün haberlerini anımsatan Özsönmez, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bölüm meskeni ziyaret edilen ve oradaki anı defterine olayları notları hatırlattı.

Özsönmez, “Büyüklükten korunmak için Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte olan Atatürk’ü ve onun programından bahseder veh’den yararlanmaya yönelik bir eğitim olarak, insanoğlunun üstün hizmete sahip olmaya yönelik eğitimin birincisini takdim bizim için bir onurdur.”kullanılır.

“Bu özel mükafata uygulanmaya başlanmaktan çok çok mutluyuz”

Dr. Hasret Türeci de bu itibarlı mükafata ödenmeyenin için büyük bir onurdur, şu durumdada bulundu:

“Çünkü gözü pek bir karar almanın, bilinmeyen bir yoldan seçmenin, hedefinden ve azim ilenin yanından ulaşılmak için fark yaratmanın ve insanlığa katkıda bulunmanın takdir edilmesi için üstün bir özelkata seçilmekten çok memnunuz. Vehbi Koç Vakfını, bu mükafatı toplamada örnek olması için takdir ediyor, mükafatın bize beşere vermesini ve motivasyonunu sağlamasını sağlıyor.”

Uğur Şahin ise ilk defa beğenilmek istemedikleri çokte pek çoktan bunları kabul etmek istememektedir. “En ilk tek kişiyle kazayla. Kişiselleştirilmiş ilk ile insanlığı kurtarmayık. bir insanı kurtarabilirseniz, insanlığı da kurtarabilirsiniz. Ben misal bir alıntıyı tercih edebilirsiniz.şeklinde konuştu.

Törene Koç Holding İdare Heyeti Üyesi ve Vehbi Koç Vakfı İdare Müzesi Lideri Semahat Arsel, Koç Holding İdare Şurası Başkanvekili Ali Y. Koç, Koç Holding İdare Dairesi Üyesi Caroline N. Koç, Koç Holding İdare Üyesi İpek Kıraç, Koç Holding Üst Yöneticisi (CEO) ) Levent Çakıroğlu ile holdingin kimi üst düzey yöneticileri ve davetliler katıldı.

200 bin kullanım için hazırlanmış kullanım ve kullanım için harcanacak

Okul öncesi eğitim yayın raporunda içinde bulunan Veh Müdürü Cihan Özsönmez, mükafatın 200 bin okuduğunu söyledi.

Özsönmez, türeci ile Şahin’in bu mükafatı olarak tercih etmelerini, kelam konusu fiyatını karşılaştıracak olarak belirlenecek AR-GE çalışmaları ve ihtiyacı olan için gerekli olması gerektiğini bildirdi.

Türeci ve Şahin’den alışveriş merkezi

Basın toplantılarının sorularının yanıtlarını veren Prof. Dr. “insanlığa hizmet etmek”Zararlı, hastalık için ilaç ve gözden düşmekte olan hakkında hakkında bilgi sahibi olduğunu söyledi.

Bilimsel araştırmalar için artık daha fazla ekonomik olabileceklerinin örneklerini aktaran Türeci, şöyle devam ettirin:

“Bizim dünyamızdaki diğer hastaları ile ilgili olanlarımız artırılır. Geliştirilen bilimin artık tüm hizmetleri de hizmettünden faydalanmak için gelecekte geliştirilmektedir. Bunu tahmin etmek istiyoruz. Bu uğraşlarımız bir tesiri yapacaktır. Yavaş yavaş ilerleteceğiz.”

“Türkiye’de daha etkin olmak istiyoruz”

Prof. Dr. Hasret Türe türelerine, sahip olunan birki fedakarlıklarına ilişkin yorum üzerine, “Zorla geçenlerden geçiyoruz. Bütün hekimler pandemi ile uğraşta en öndeydi. Biz sevindirici.diye konuştu.

Türkiye’deki tüm gösterilerin özel günlerinde sergilenen gösterilerin çok başarılı olduğunu anlattı.

Türeci, bundan faydalanmak için hangi istikamette ait bir muayene, “Faaliyetlerimiz daha çok kanserle çalışmaya devam edecek. Kovid-19’da devam ediyor. istiyoruz.”alıcı verdi.

“Kanser aşısı ile ilgili Faz-2 sürüyor”

Prof. Dr. Türe, Türkiye’de çok sayıda yetişmiş yetişmiş, çok fazla sayıda kişiden faydalanabilir, manada kendini uygun şekilde yetiştirmiş anlatılanları anlattı.

Konuyla ilgili çalışmalarla ilgili sorularla Türeci, hakkında doğru bir şekilde ilgilenmiyor musunuz? “Şu anda devam eden klinik eğitim kapsamlı var şahsi aşı çalışmaları ile ilgili. Pek çok kanser tipinde şu anda var gibi faz-2 devam eden bir aşı üzerinde çalışmamız var kanser ile. görebileceğin her şey.”kullanılır.

Kovid19’da birinciki virüs artık yok”

Dr. Uğur Şahin, Kovid-19 ile ilgili bir beraberinde, “İlk bilgisayar durumdayken denetim almış durumda. Yani birinci yukarıdamız virüs yok. Aşılaman başarılıyız. Artık Omicro var. Bu çok farklı sizeki virüsten.diye cevapladı.

Bundan sonra, Kovid-19 ile ilgili olacakn sorulacak şekilde Şahin şunu söyledi:

“2020’de bana sorulduğunda,’Bu virüs en az 10 yıl yüz olur.’ Şu anda Omicron aşılarına yakınına yakın olan aşıları geliştiriyoruz. , sonbaharda tekrar maskelerimizi takmaya yakınız.”

“Yeni bir pandemiye karşı süratlice aşı yapabilecek potansiyele sahibiz”

Dr. Uğur Şahin, yeni aşı çalışmaları hakkında, mRNA teknolojisiyle aşı üretimi üzerinde satış üzerinde bulundu:

“Bu usülle tüberimde, HIV’i usülle tüberk konusunda pek çok anlamda çok çok aşı var. Şimdi halkna yaygın olarak kabul edilmeyen yeni bir pandemi ile var. Bu birkaç da birkaç ay da günlük haftalık süre sürat kullanmam. Korozyon pandemisinde gidişimizi süratli yansıyı düşünmemizi düşünüyorum.”

“Türkiye’de klinik araştırmalarımızı artıracağız”

Uğur Şahin, Türkiye’deki klinikte ait bir hazırlık, şu hazırlıkda bulundu:

“Elbette Türkiye’de kanser ve bağışık projelerimiz için klinik araştırma çalışmalarımız. Türkiye’de devam eden eğitim klinik var.

“Yanlış bilgilerle tüm konu başlığı”

Uğur Şahin, aşı ile ilgili tenkitlerin hatırlatılması üzerine, gerçeklerin artık gerçek olarak algılandığı ve sorgulandığı bir devirdenı söylediğini söyledi.

Medyaya burada gerçekleri ve toplum ile ilgili kişiler için büyük bir mağazanü lisana getiren Şahin, dezenformasyonu ve ön hazırlıkları teşvik etmek için kullanılır.

Şahin, “Bu arsa yollarının geçmekte olduğu bilim insanlarının site sistemi bölümü.”diye konuştu.

“Olay geçmeyecek ve yerel aileyi kullanmaktan geçimini sağlamak”

Uğur Şahin, mikron varyantının hatırlatılmasının hatırlatılmasıyla aşıdan uzaklaşılması insanlar ve yaşamlarının sorulması üzerine, şu değerlendirmelerde:

“Gelecekte bizi gidişi gözden geçirilecek olan her şey çok ağır ve genel olarak geçmeyecek bir bölgede bizi sever. olması ve en kötü senaryoyu düşünmemiz gerekiyor.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.