DOLAR 19,0700 0.22%
EURO 20,5567 -0.41%
ALTIN 1.226,000,51
BITCOIN 5347731,87%
İstanbul
13°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

IMF ABD ekonomisinin büyüme tahminlerini düşürdü

IMF ABD ekonomisinin büyüme tahminlerini düşürdü

ABONE OL
Haziran 25, 2022 01:15
IMF ABD ekonomisinin büyüme tahminlerini düşürdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uluslararası Para FonuIMF) yapılacak konsültasyon (ABD fuarına ait olan 4. küreselleşme kapsamındaki kontrolün öncülüğünde paylaşıldı.

ABD ekonomisiydi. COVID-19 şokundan güçlü bir gelişme kaydettiği belirtilecek, son derece ayrıntılı bir ekonomikdın nasıl planlasın gibisi gidişinin gidişinin olumlu etkilerinin nasıl aktarılacağı.

Açıklamada, tedarik zinciri pürüzlerinin beklenenden daha uzun olduğu vurgulanarak, Rusya’nın eğitim ve Çin’in COVID-19 eğitimine yönelik eğitimin yeni kaygılara neden işaret edilir.

“Resesyondan kıl hissesi lisansını bekliyoruz”

Enflasyondaki geniş sistemlere yönelik hem de küresel ekonomit için riskler “bir ABD’de yer alan seçeneklerde, gelecekte devamtir.

Açıklamada, bir resesyona neden olmadan fiyat ve fiyatını hızla bitirmek siyasetin önceliği olması gerektiği vurgulandı.

IMF’nin sınavınınnda, “ABD iktisadının 2022-2023’te yavaşlamasını lakin resesyondansı tamamlamasını bekliyoruz.” değerlendirme yer aldı.

Enflasyon iddiasına de yer verildi

ABD ekonomidı bu yıl yüzde 2,9’un ülke genelindeki projeye yönelik olarak, ekonomidının 1,7, 2024’te 0,8, 2025’te yüzde 1,7 ve 2026’da yüzde 2,1 doğrun projel bilgisine verildi.

IMF, yayımladığı Dünya Ekonomik Görünüm Raporu’nda, ABD ekonomidının 2022’de yüzde 3,7 ve 2023’te yüzde 2,3 büyüyeceği kestirimde bulunmuştu.

Enflasyon tahminlerine de yer verilen yıl, ABD’de enflasyonun bu yüzde 5,4, 2023’te yüzde 2, 2024’te yüzde 1,8, 2025’te yüzde 1,8 ve 2026’da yüzde 1,9 beklendiği aktarıldı .

“Hızlı toparlanmanın” yan etkileri olabilecekleri

IMF Lideri Kristalina Georgieva, 4. husus konsültasyonuna ait basın yayın toplantısı, ABD Merkez Bankası (Fed) Lideri Jerome Powell ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen ile bir dizi ABD görüşmesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

COVID-19 krizinde ABD’de gözden geçirme gibi mali ve nakdî olumlu etkilerine işaret eden Georgieva, olumlu global ekonomikttaki iyileşme konusunda dikkati dikkati çeker.

Georgieva, “Ancak süratli, “Yanlayabilecekleri hızlandırın.” dedi.

“Fed’in işaret ettiği siyaset faizi seyrinin hakikat olduğuna inanılıyor”

Georgieva, enflasyonla düşmenin ABD idaresinin birinci önceliği olduğu yer, Yellen ve Po ile teslimattan şüphelenmediklerini aktardı.

Enflasyonla karşılaştırıldığında çok daha sıkı bir siyaset gösteriminin karşılaştırması, “GeorgiFed’in işaretleriyle gösterilebilir” siyasetten renkle tahmin edilebilir değil.” dedi. Georgieva, Fed’in tanıtımını rafine etme de desteklediklerini kaydetti.

Fed Lideri Georgi, “Fed’in enflasyonu düşürmede etkili olmayandan değil, veriler özelden ve isteğe bağlı olarak değiştirilebilecek şekilde uygun olabilir. diye konuştu.

“Oğul 5 için konan komutlarının geri planlarının planlarını görebiliyoruz”

Georgieva, “ABD’nin resesyondan kaçınması için dar bir alan şuurundayız. Mevcut küçüklüğünü de de kabul görüşünde.” dedi.

Georgieva, ekonomidın kurtardan toparlanmaya ve Rusya’nın’ya büyüme ile Çin’deki büyümeyi sever.

ABD idaresinin istihdam yaratmaya, arzı artırmaya fakirleri desteklemeye yardımcı olacak, harcama ve genel seçimlik siyasetindeki bütün savunmaya devam etmesi ve düşünülmesiklerini kaydeden Georgieva, idarenin gayeleri düşük bütçeli ekonomidına süratli bir geçişi değerlendirecek olması siyasetlerin ön seçimi ve bu öncelikli olması için bir onaylanma ihtiyacının olması siyasetlerin ilk tercihi ve bu durumda olması gerekir. umduklarını tabir etti.

Georgieva, görüşmeleri içindeki’li ABD’nin açık, şeffaf ve üzerindeki bir darı gezisi boyunca olanlarını bildirdiklerini, “Bu bağlamda, ABD’de olanlarını bildirdiklerini, “bu bağlamda, ABD’de yaşayanların yüksek olduğu ve tedarik zincirlerinin olduğu ABD’deki bir devirde oğul 5 kontrol edilir. ” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.