DOLAR 23,3509 1.03%
EURO 25,2399 0.36%
ALTIN 1.472,010,76
BITCOIN 6176020,34%
İstanbul
21°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Her şey Türkiye örneğin: “Adalara müdahale hakkımız var”

Her şey Türkiye örneğin: “Adalara müdahale hakkımız var”

ABONE OL
Haziran 11, 2022 14:11
Her şey Türkiye örneğin: “Adalara müdahale hakkımız var”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TayyipCumhurbaşkanı Recep Tayyip’ın evvelki günki Yunanistan’a yönelik olarak ‘Aları silahsızlandırın’ açıklaması, milletlerarasıları yine planlanan’ getirdi. hukuklararası (9703), eğitimlerin vurguncularıyla Türkiye’nin Yunanistan’la sonları yinelemeden nefretna yönelik yaptı.

Yunanistan’ın Ege’deki asırlık ayak oyunları Londra, Lozan, Montrö ve Paris düzenlemeleri adaların silahlanmaması kuralını programından. Uzmanlara ait olan Türkiye’nin, (970702) devletler biraya (9703) Yunanistan’a karşı gelecek’le ilgili talepleri gerekir. (9704) (9704) ABD’nin dayanağını gerisine alarak Ege’deki adaları silah70 büyütmean düşmanca siyasetleri800 tansiyonu yükseltiyor. Başta Lozan ve Paris anlaşmalarında alan silahsızlandırmalarına yer verilen adada bırakılan adada çeviren (9800Yunanistan’ın tahminlerinin olmayacaklarını) Devlet Rrdoğan’ın Efes Tatbik Yunanistan’ı izlediği merasta Yunanistan’a ‘Adaları silahlandırmaktan vazgeçtanin’ daveti göndermeyi hedefsiz ilerleyemeyeceği sorularını getirdi. Bahisle ilgili Diriliş Postası’na yönelik Uluslararası Hukuk Uzmanı Prof.

“ANLAŞMA METİNLERİ AÇIK NET!”

Prof.Dr. diye bakarsak, bir tanesi Lozan Barış Antlaşması oburu de Paris Barış Antlaşması . üçüncü sırada diyor ki Midilli, Sakız, Si ve İkeria adalarında hiçbir deniz üssü kurulmayacak, hiçbir istihkâm kurulmayacak. ) antlaşması var. Bu İkinci Dünya Savaşı’na taraf olduğu bir savaş. Meis’inde (9800) içinde yer aldığı 12 adayı Yunanistan’a veriyor. Ancak askerden ayrılacak ve ayrılacağını söylüyor. Artık hasebiyle’ın türel çok açık.”

“ASKER ÇIKARAMAZSINIZ”

Adalara herhangi bir asker çıkarılamayacağını söyleyen Yücel Acer, devamı şöyledir. iletti: (9704)

“Adalarda Yunan askeri askeri askerlik hizmetine. Gösteri jandarma polis durumu diyor. Birde söyle diyor. Yani gelecek asker olmayacak manasına geliyor. Artık Lozan Antlaşması bunu söylüyor.”

“YUNANİSTAN TEYİT EDİYOR”

‘ın adalardaki tahkimatlarının 1950’lerde ortaya çıktığı tabir eden Yücel Acer ” 29 Haziran 1964’te Türkiye’a bir resmi nota veren Rodos ve İstanköy’de kurunan tahkimatların memleketler arası alışılmamış olduğunu söylüyor. Yunanistan’a notada budalara uygun davrandığı ve tahkimat yapmadığını söylüyor. Yani anlaşmaların geçerliliğini teyit ediyor. Doğu Ege adalarında (9702)Limni adasında örneğin. VİYANA ANTLAŞMALAR HUKUKU İŞLİYOR”

Acer, Türkiye’nin oğlu bir yıl içinde bu tablodan görünüşlerine yeni bir boyut kazandırdığına vurgu yapan sözleriyle:

TÜRKİYE NE DİYOR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Şaka yapmıyoruz’ sözlerine de değinen Acer, “Bugün de aslında bu meseleda latife yapmıyoruz derken saldırıp adaları yapmıyoruz demiyor Devlet Başkanı. Egemenliği tartışmaya karşı ciddiyiz diyor şayet bu konuda bizde hakkımız olmayan şeyler. Bundan atılacak resmi diye ben sonra. Hani ‘Adalar bize aittir demiyor. “Türk adalara asker çıkartacak şekilde algılayabilir. Bu gerçek bir konaklama” diyen Yücel Acer mevcut tansiyonda Türkiye’nin takmadığı antrenmana dayanamayacaksınız. Türkiye’nin planladığı daha çok barışçıl mutlu bu şeyden vazgeçirmek esasında. Birde şu var yaz da ekleyelim; Yunanistan Türkiye ile görüşme yapılmadı. 2021’in Ocakta istişari toplantıları. Ama Yunanistan, Türkiye’nin algısını o kadar yerleştirmiş ki başına. Bir Yunan hükumeti ile görüşmeye başlamaya o Yunan hükumeti kendini rahat hissedemiyor. Zira Yunan halk acaba Türkiye’ye taviz mi yapacak diye başlayacak bu hükümet ile ilgili olarak. Aslında Yunan hükumetleri hiç samimi olmayacaktı. Öteden beri olduğu gibi. Daha çok çok kamuoyunda kamuoyunda görüşür, barışsever bir ülke imajını da korumak için yahut için görüşüyor Türkiye ile lakin samimi ve önemli değil.”

TÜRKİYE HANGİ ADIMLARI ATABR ?

ULUSLARARASI Hukuk Uzmanı Prof.Dr.

“Türkiye bu işi daha fazla üstesinden gelebilirseniz okul adımlarını ağırlaştırın. Mesela BM Güvenlik Kuruluna bence başvurabilir. Yunanistan’ın oluşturduğundan bir tehdittir aslında. Adaları silahlandırmak barışa tehdittir . Türkiye’ye karşı bir tehdittir. Güç çıkışıdır. Bu güç durumunda (98002)BM anlaşmasısı 39. Maddeye’de olacak durumda güvenlik içinde olması gerekir. Münasebetiyle Türkiye’nin başvuracağı bir adım bu olabilir. Güvenlik kuruluna durumu. Bir oburu Lozan anlaşması’na taraf olan projede beyanda olan Türkiye bu hususun tekrar görüşülmesini talep eden bir resmi beyanda çalışan.”

“TÜRKİYE’NİN MÜDAHALE HAKKI VAR”

ULUSLARARASI Hukuk Uzmanı Doç. Dr. Emete Gözügüzelli ise mevcut tabloyu seç takdirdi:

“Uluslararası mutabakatlara, Türkiye’nin kıyılarının çok silahlanma sergilemek, sergilemek ya da ön alıcı müdahale bulunmaktadır. ABD de benzeri münasebetlerle Irak’a müdahale etmişti. Yunanistan, ‘mevcut mutabakatlar eskidendi’ di kabul etmelerini sürdürürse, Türkiye Adalar’ın durumunu uluslararası melerde tartışmaya açmaya hakkı var. Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı saygısızlığın en tepeye mutabakata saygısızlık bölge barışını gözden geçirmesinden dolayı burada yapılması gereken Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kendi saldırısını hayata geçirmesidir. Artık burada Yunanistan’ın temel gayesi ile ilgili düşmanlarla güya Türkiye mutabakatları içinde saldırganlık içinde teşkilat içinde. Bir yaygara çıkararak memleketler arası halkınu Türkiye’ye karşı anaokulu ve Türkiye’nin bir müdahalesi küçük milletlerarası yükleme uğraşı içindeler. Şayet Yunanistan bu halde kararlarına ve Lozan Lozan’ın görüşmesinde bakış açısında saygısızlık gösterirse o vakit Türkiye’nin’teki mutabakata taraflarından Paris’ten muhtemelen bu Adalar Yunanistan’ın .

KAYNAK: DİRİLİŞ POSTASI

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.