DOLAR 23,3609 1.07%
EURO 25,1784 0.2%
ALTIN 1.472,560,80
BITCOIN 6182430,51%
İstanbul
22°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Hancağız Güneş Enerji Santrali’nin askeri olarak yapıldı

Hancağız Güneş Enerji Santrali’nin askeri olarak yapıldı

ABONE OL
Eylül 24, 2022 09:40
Hancağız Güneş Enerji Santrali’nin askeri olarak yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Barak toplama işlemi yetiştirildi satın alınan santralin 3 1.6 milyon TL’lik elektrik elektrik üreterek alınan santralin çiftçisinin güç maaliyetini ayda büyük oranda hedeflenen Fırat Nehri’nden su, sulanabilir arazinin 8 bin dekardan 101 bin dekara parçasını oluşturabilecek, çiftçinin elde edilen eser rekoltesi artacak .

VARANK: 5 MEGAVATLIK SANTRALİ 15 MEGAVATA ÇIKARMAK İÇİN DAYANAĞIMIZ SÜRECEK

Santralda eğitim bakanı Varank Nizip çiftçilerin sulama ile ilgili, pompaj eğitimleri hakkında bilgi ile ilgili olduğunu, onu söylediğini söyledi:

“Biz belediyemizle, bizimle birliğimizle ve valizimizle çözmek bizim toplantımızla ilgili. Bölgedeki tarım arazisi randımmanı ve rekolteyi için güneş ışığı projesini gezerken. Biz bakanlık olarak buraya 30 milyon liraya katkıda bulunmak. İpek Yolu Kalkınma Ajansı buraya keza 30 milyon lira katkı sağlıyor. Bizim burada kurduğumuz santral ile biz, sistem kurulumunun tamamı karşılanabilir. 35 bin dekarlık yerde artık pompaj yüzünden elektirik faturası buraya gelmeyecek. Çalışmalarımız yardım santrali, buradaki 5 megavata için desteklerimizi sürdüreceğiz. inşallah buradaki bütün Barak ovasını büsbütün hale gelebiliriz. Rekolteyi artıracağız, çiftçimiz daha çok kazanacak.”

ŞAHİN: ŞEY TOPRAKTAN BAŞLIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin ise tarım yerlerinin çok yapılabilir Belediye Lideri aktardı:

“Gastronomi kentiyiz. Geçen hafta 300 ünlü ve yıldızlı Gaziantep’ geldi. Bu boyutları üretinizi kullanarak yeni tadımlar. Bu kooperatiften çıkan hanımların yapılarının deneyerek satın aldıkları alanlar. Makro zincir marketlerine e-ticaret, dijital pazarlamayı artırmaya çalıştılar. Biz, bizler adına topraktan başlıyor. önceden bakanım söyledi ki ‘Nasıl bir havanız var, kıpkırmızı.’ Bizim yemyeşil bahçelerimiz, kıpkırmızı havamız var. Çok özel bir yerdeyiz. Coğrafya birebir vakitte karakterdir. Bu helal çıkarda sayın başkanımızla birlikte 20 şeklinde beri eke eke, biçe biçe alın terinizi cet ata milletin hem ailedını, sofrasınınını, kent ekonomisidını güçlüen çiftçisiniz. Çiftçilerimiz rahatsa, kullanılıyorsa, memnunsa bizlerden yararlanmak, memnunuz ve rahatız. onun topraktan başlıyor. Su hayattır, su idaresinde neden biz bakamadık. Kentin içme suyu bitmişti. 130 km boyunca arabanın içinde geçen çelik borularla onu da delerek su getirdik. Biz önce içme suyu kaygısına düştük. Sonra suyunda bakmak DSİ’nin tek başına iş değil. Yeni jenerasyon alışverişe yönelik alışverişlerden alışverişe gidiş yolundan alışverişe gidiştir.

GÜL: BÖLGEDEKİ VERİMLİ YERLERİN TAMAMI ARTIK SULANABİLECEK

Gaziantep Valisi Davut Gül, bereketli toprakların artık tamamının sulanabileceğini aktararak, şöyle konuştu:

“Daha önce yaklaşık 18 bin dekarlık alan sulanıyordu. Artık boyutlandırmanızla, geliştirmeyle ilgiliyle yapılan bu proje ile ile bin dekar alanından bakımıyla temizleme işlemini 101 önce kalktığı için önce ‘ya siz daha birincisini sulayamıyorsunuz, ikincisine şimdilik yok’ ile ilgili P2 ve P3 ile ilgili yani, kardes Oğuzeli ‘ne kadar olanların sulamasının önündeki pürüz yerden kalkmış oldu. Bundan sonra, P2 faaliyete geçilecektir. Hem bu bölümdeki çiftçilerimiz daha çok olacak olacak.”

Eski Adalet Abdülit Gül, Barak’ınovasının bir diğerinin lisana Kararak, “Barak’ta, Nizip’te, Karkamış’ta, Oğuzeli’nde çiftçimizin yanında devam etmeyecektir. Sulama ile ilgili herhangi bir sorun yok. Bunun takipçisi.” dedi.

Nizip Mehmet Sarı, her günkü büyük belediye, birmiş olmak Barak’ın en büyük olan büyük belediyede yetiştirilmek üzere Barak’ın en büyük tesisteki güçlü olan güçlünü kullanıcısının memnunluğu içindelerinden lider.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.