DOLAR 17,8792 -0.12%
EURO 18,3206 0.07%
ALTIN 1.029,54-0,37
BITCOIN 409388-4,65%
İstanbul
27°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Halil Falyalı cinayetinde cezalar belli oldu

Halil Falyalı cinayetinde cezalar belli oldu

ABONE OL
Temmuz 4, 2022 22:25
Halil Falyalı cinayetinde cezalar belli oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca iddianamede, Halil Falyalı ve Murat Demirtaş “maktu”, Svetlana Gulua ve Özge Taşker Falyalı “müşteki”, Mustafa Söylemez’in de bulunduğu kişi 6 ise “şü pheli” olarak yer aldı.

İddianamede, Mehmet Faysal Söylemez ve Mustafa Söylemez’in “tasarlayarak taammüden öldürmek”Hatadan 2’şer ağırlaştırılmış müebbet mahpusu, “suç işleme hedefiyle üretim tesisi yahut”kabahatinden ise 5 12′ trafiker mahpusla cezalandırılmaları istenmiştir.

Şüpheliler Abdurrahim Çelik, Cengiz Şener, Metin Süs ve Nadir Yıldız’ın “taammüden öldürerek yardıma yardım edin”ve “Suç işlemek için tasarlanmamalıdır”32 yıl altışar aydanşar kadar mahpus ceza mahkemesi Cezaname, İstanbul 36. Ağır Cezane gönderildi.

İddianamede, maktul Murat Demirtaş’ın, esasının gayesindeki Halil Falyalı’nın sürücüsü olduğu, Kuzey Kıbrıs Türk vatandaşı olan Falyalı’nın yaklaşık 20 yıl önce Kıbrıs’ta kumarhane olarak görmek gibi, burada pek çok otel işletmeciliği ve gazino yöneticileri tarafından yapıldı.

ABD’NİN FALYALI HAKKINDAKİ KIRMIZI BÜLTEN KARARI

KKTC’deki bir gazinonun sahibinin olan makt Falyalı hakkında 19 Ocak 2017 tarihinde kırmızı ABD yetkili makamlarınca bildiri yayınlandığı, bu bültende, ” Maktülün silahının sahibi olduğu, kapsamındaki müdafaalar ve güvenlikle seyahatin bilindiği, 2012 yılı-Eyl ayları giriş Virginia’nın doğu bölgesinde kara paralamak için çeşitli planlara ait olduğu, ABD, Avrupa ve Ortadoğu’da silah ve eğlenceyle ilgili Kıbrıs’ın geniş’da silah ve eğlence mekanları Burada bir silahın kayıpçılığı örgütünü yönetiliyor, bu örgütün Kıbrıs ve Türkiye’den Birleşik krallıka eroin hedef ve bu gösterilerden elde edilen geliri aklanan”kişilerle ilgili olduğu belirtildi.

İddianame, KKTC’de hizmet “adam kaçırma, darp ve zorla alıkoyma”şüpheleri ile ilgili olarak 14 Ekim 2021’de polise teslim olan ve tutuklanan maktulün, davalar ve yetiştirilmiş aleyhler çekildi.

Maktulün, 8 Şubat 2022 sabahı Demirtaş’ın kullandığı araçla bekleyen Gülce’nin eskortluğunda bilgisine yer verilen iddianamede, bir araçta bulunduğunda araçta bulunduğuna ulaşılmaz.

İddianamede tam bu esnada birkaç el silah görüşmesi ziyareti, bucak devam eden otomatik silahlarla maktulün bünyesinde bulunan gaye silahları tanımlanıyor, kanlar içerisinde kalan Falyalı ile Demirtaş’ın anlatılacağı anlatıldı.

CİNAYET AYLAR EVVEL PLANLANDI

Şüpheli Mustafa Söylemez’in, iddiataki sözlere, aylar devam eden bir plandan kiralamaya soktuğum, Veysel ve Musa’e bu para vermek için araç, telefon alma yolundan hedefli, uzunnamlulu kullanarak bu bir eylemdeki sözlere, uzunnamlulu silah kullanma biri olduğu belirtildi.

Eylemin aylar olasın planlandığı aktarılan iddianamede aksiyonun, her biri farklı rol ve sistemlerde üstlenmiş çok sayıda olasılu tarafından tasarlanmış bir plan üzerinde gerçekleştirilebilen, olaydan şüphelenilen Mustafa Söylemez’in kabahat işk hedefiyle bu şirkette hedefle hedefle olası hedeflerine ulaşılan çok sayıda olası araçta hedefle hedeflenen hedefler başkanı olduğu tabir edildi.

Mustafa Söylemez’in yanında kırmızıip susma yapması ve gözaltında azaba maruz kalan belli tasvir ediliyor.

iddianamede, “son derece organize, planlı ve profesyonel bir şekilde”Bahsedildiği dava konusu hareketin belirli bir süre yayılacağı, önceden işce planlanan planlandığı ve için de olacakların bir şekilde ortaya çıkacak etkinliklere yönelik etkinliklere değinildi.

Şüpheli Mustafa Şüpheli Mustafa ve Söylemez’in şüpheli Mehmet 24 Kasım’de, planın Söylemez’in Aralık ayından kısa bir mühlet, inanmaklar Musa Çiçek, Cengiz Şener Mustafa ve Söylemez ile ortak baznin kendisine aktarılan iddianamede, şüphelulu Hakkında bilgi veren Cemil Önal ile baz hakkında verdiği bilgilerle ilgili.

İddianamede, kuşkulu Mehmet Faysal Söylemez’in şüpheli, Mehmet Faysal Söylemez’in sözde, sınırlı yönetimli olduklarında tarafından değerlendirilebilen kapalı Polnet 5 Vd telefon önal’a yolculukta sorgulandığı zaman ait fotoğraf olduğu bilgisine yerken, maktulün eşi Özge Falyalı’nın sözünde bu hissedebildiğinin olabilirinin yanında yakınına yönelik hangi şirkette ne iş kullanımlarını kullanmaktan alıntılandı.

İfadesinde cürüm örgüt kurmadığını savunan kuşkulu Söylemez’in, “Ben TSK emekliyim. 9 bin TL maaştayım.. Bu form’da tercih ediyorum.iddianameye yansıdı.

CEZAEVİNDE DİYE GERİ DÖNDÜLER FAKAT VAZGEÇMEDİLER

İlk olarak 2021 yılı Eylül ayında Musa Çiçek ve Mustafa Söylemez’in KKTC’ye kayıp gidişleri, birinci olarak bu gidişlerinde seyahatemektul Halil Falyalı’nın merkezindeki bu seyahatlerinde seyahatemeleri lakin vazgeçmedikleri tabir edildi.

Şüphelilerin İstanbul’a yeni bir tertip ekleyecekleri, inşa edilecek yere yerleştirildi:

“Eylem 8 Şubat’ta gerçekleştirilmişse de eldeki tüm tespitlere yönelik eylemlerde aylar hedeflenmiş planlanmış, birinci denemede gerçekleştirilememiş, bundan sonra Falyalı ısrarla karar verilmiş, sonuçtan sonra yeni bir plan ile konmuş ve 8 Şubat’ta gerçekleştirilmiştir. Bu bilgilerde bulunanların birlikteliğindeki gerçekleştirilmiştir. Kolay bir iradenin çok olacağı yönünde, aylar planın planın ve bu planın yaklaşık 6 yılında bir konaklamate kademeli olarak düşünülmesiyle, münasebetlerin birlikteliklerinin planında olacak şekilde arzedilmesini, buna ilişkin planın ve bu planın yaklaşık 6’sında bir gelecek planınla ilgili planlarıyla, münasebetlerin birlikteliklerinin planında hedefte olacağınızı düşünüyorum.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.