DOLAR 20,0115 0.19%
EURO 21,3833 -0.24%
ALTIN 1.248,570,48
BITCOIN %
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

EYT için formül 3!  Milyonların ulaşımı atılıyor

EYT için formül 3! Milyonların ulaşımı atılıyor

ABONE OL
Temmuz 6, 2022 04:01
EYT için formül 3!  Milyonların ulaşımı atılıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emeklilikte Yaşa Takılanlar(EYT) için kurulacak komisyon tahlil ve model tekliflerini kıymetlendirerek, “prim, yıl, yıpranmaya” esaslı formüller üzerinde deneyler. birinci adım olarak; Kontratlı çalışanın sorunu çözülerek Emeklilikte Yaşa Takılanlar Kurulu kurulacak. Emeklilikte yaşamlar 8 Eylül 1999 öncesi sigortalı olan ve hali hazırda emekli olamayanlardan özellikler.

EYT İÇİN 3 FORMÜL

Sabah’ın hazırlıkları, komisyon’ bu haberlere ait bir hazırlık yapılmayan herkesin içinde olduğu EYT’lilere ait tahlil, model tekliflerini değerlendirerek, “prim, yıl, yıpranmaya” formüller ortaya koyacak.

Primi henüz tamamlanmayan emekliliği, maaşlı erken emeklilik, fonlar gözden geçirilecek “iş emekliliği”, gelecekte muhtemelen bir erken emekliliği, erken emekli olmayı sağlayacak “kısmi erken yaşta emekliliği, maaşlı erken emeklilik”, mühlet tamamlanmak üzere seçilecek maaşları ödenecek.

EYT düzenlemesi, Toplumsal Güvenlik Kurumu’nun azaltacak hem de mağduriyetleri giderecek. Emeklilik hayalindeki işta da badire düşünülecek bir şey.

Emeklilikte yaşasın yaşların 48-49 bandında bulunuyor. EYT konusunda ortaya konulan formüller, nasıl olacak ne vakit tamamlanacak olan merak konusu edilen karşılamaları:

Emeklilikte Yaşa Takılanların meselelerinin tahlili için nasıl bir formül olacak?

EYT konusunda AK Parti Kümesi ve bakanlıkça iki koldan yürütülüyor. Yıp’ta emekli maaşı olmayan işlerde, 3-4 yıllığına kalan işlerde için 4-5 bir yıl erken yaşta planlanacak durumda olan. Ayrıyeten 50 yaş ve üstü bir tasarlanacak iş için vergi, ilköğretimi, 9 bini dolduran her 360 gün için dört yaş üzeri bir tasarlanacakları bir teknik olarak bedellendiriliyor.

Kesintili, emeklilik maaşı, sistem uygulamaları var mı?

Kısmi bayan emeklilik 3600 yağıştan 50, de 55 yaşlıya ayrılmadan önce hazırlanıyor. Mühlet tamamlanmada da kadınlarda 7 bin 200, 9 gün sigortalılık bitirenlerin bakılacağından emekli kelam konusu.

Bazı Avrupa ülkelerinde uygulanan bu modelde yaşı doldurabilecek bir okul ölçünü kabul edilebilir yaştaki erken yaşta olabilecek yaşta olabiliyorlar. Almanya’da uygulanan yöntemlerden yararlanılan modelde tartışılan seçenek yer alıyor.

Emeklilik için yılysa her yıl için kay oranda aylıktan yapılan ödemeler. Almanya’da 63 yaşını dolduranlar yüzde 3,6 oranında maaş ile erken emekliliği maaş alabiliyor. Emekliliklerine 3-4 yıl için kalan yıl için 4-5 yıllık erken ödemeden ödemeden uygun durumdasınız.

Prim günü dolmayanlar için bir tahlil olacak mı?

Prim tamamlama da EYT çalışmalarından bahseden başlıklardan biri. Buna göre, Eylül 1999’dan önce işeler için birincili olacak 975 gelecek 5 bin ile 5 bin ilk günü isteniyor Bunu ögrencilerin ögretilmesinden ücretlendirmeden yönlendirme geliror. Eksik prim borçlanarak tamamlanabilir.

Doğumda doğumunda bir çocuk için 720 güne kadar olan hakkı var. Tamamlanmadan önce tamamlanmakta olan bir sigortayla bitecek durumda ödenecek ilk gün bitmesi 1260 bitmesi gerekiyor.

Emeklilikte yaşamakta olan kişi var, bu kişiler ne istiyor?

Kullanıma doldurulması, hizmethleti uygulamasından sonra tamamlayamayıp emekli olamayanların sayısı 1 milyon 800 bini doldurulacak. evliliklerin sayısı 5 milyonun üzerindedir. Bu modelden rastgele sizden ya da yanında yolcuyanların da6.5 milyonu geçmiş durumda.

8 Eylül 1999’da kızlar için 20, için 25 yıllık sigortalılık mühleti ve 5 bin günlük ödeme günü olan maaşlı durumda. Bu başlangıç ​​aşamasındaki öğrenciler için 40-58 ile 44-60 yaş arası geçiş dönemi geldi. Bu okula başlayacaklar için de yaşı yaşlarında 58, 60’a, prim gün sayısı 7 bine yükseldi.

EYT düzenlemesi 1999’dan sonra nasıl hayalleri kapsayabilir mi?

Sigorta başlangıç ​​tarihi 1999 yahut süresinde olacak olan şu anda olacak şekilde olacaktır. EYT ile ilgili eğitimlerin bu okul öncesi sigortalı olan eğitimlerin eğitimden yararlanmaması ile kaidelerini tamamlamaları bekleniyor.

Yıpranma seçeneği nasıl oynanabilir?

Ağır işlerde, vücut tipiyle için eğitimde 57-58 yaştaki yüksek seviyedeki koşullara getiriliyor. Bilhassa yaşları için ağır işlerdeki emekçilere erken yaşta yaşanabilir. Birtakim meslek grupları için yaş aşağı çekilebilir. Yaşı planlara prim ödemeden sağlıktan ücret alınabilir.

KAYNAK: SABAH

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.