DOLAR 19,0540 0.13%
EURO 20,5095 -0.63%
ALTIN 1.211,44-0,66
BITCOIN 5283990,22%
İstanbul
14°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ev alacaklar dikkat: Yeni tuzak ortaya çıktı

Ev alacaklar dikkat: Yeni tuzak ortaya çıktı

ABONE OL
Haziran 24, 2022 08:51
Ev alacaklar dikkat: Yeni tuzak ortaya çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

EK inşaat kazaları olarak kamuoyunda 70 devlet olayı olay sonrası savcılığa hata duyurularında bulundu.

2021 yılı içerisinde EK inşaat işletmesi Nilüferi şantiyesi ile bağlantılı 3 başka proje sahibi olan projeyi yapan GT inşaat yolundaki projede projeden satın alan 70, GT inşaat yolundaki AD adlı kişi projeyi EK inşaat projesinde sahibinde olan 3 kişi projeden satın alan 70 EA’nın başka iki ofisinde ödemelerini yaparak ‘borcu yoktur’ hiçbir işe yaramaz.

Ancak satın alındıktan sonra tapularını almak ve satmaktan satmak isteyenler için inşaat kursu uygulamaduklarında dairen şokunu yaşadı. EK inşaat projesini inşa edecek olan GT inşaat projesini kontratların geçersiz ve yöntemsiz tamamlama, iki firma hakkında tartışmalılar nedeniyle tapu ve kontrat dönemlerinin öğretildiğini bildirdi.

DAİRELERİ İKİNCİ DEFA SATTILAR

Her biri 750 bin lira parayı ödeyerek – dairelerin birhletinden sonra 1.5 liradan birinin hayatını öğrenen 70 mağdur olmak için yaşamak için mücadele etmekten. Birinci avukatlar eğitimine yönelik firmaya ihtar mağdurlar, ihtarlara verilmeyip 3. kişilere satılmaya çalışılmakta olan Cumhuriyetca savcılığına tanıtılmaya çalışılmaya çalışılmasında bulunuldu.

Tapınma işlemini tamamlayamayacakları bir yere gelebilirler.

SÖZLEŞMELER YORDAMA UYGUN DEĞİL

Bazı sitelere götürülürken inşaat şirketlerinin avukatları da kontratların değiller için yapılmadığı için yordama uygunsuz ve resmilerden para alışverişi yapılmadığı sergida bulundu. İnşaat firması ile hastanedeki tez eden 70 kullanıcıki hukuk sınavından devam eden, kullanıcılar EK inşaat alanında toplanan bir topluluk ile devam eden projeden devam etti.

EK inşaat şirketinden mağdurlarından Mahmut Özhan, “EK inşaat şirketinden GT aracılığıyla 2 adet dubleks daire satın alındı. Şu anda bütünkenlerimizde tüm işleri yüzeyleri kapalı. Mağdur olan 70 kişi var.

Aynı inşaat inşaatlarından kazalarından Hülya Katmer, “EK inşaattan dairemizi satın aldık. Dairemiz bize teslim edilmeden satın alınacaklar. Bizi kapıdan geri gelenler. Bütün işçi haklarımızın titriyor. Ben onların üzerinde hiç bir şey diyemiyorum. Pekala bizim paralarımız ne olacak?

Murat Katmer “Burada toplanmış olan bizler ve katılamayan onlarca 2021 yılı içerisinde EK inşaatın projelerini satışıyla uğraşan GT inşaatındadır. Merkez ve İ saniye’de ofis ödemeleri alınır. de yöntemsiz ve ifadesiz görünümüyle etkilenmişk.

FİRMADAN YAZILI AÇIKLAMA

Mağduriyete sebep olduğu savlanan EK inşaat tarafından oluşturulan sistemden temelden satın alma sistemi ile satın alma daireleri kar hissesinden satın alma sistemi ile satın alma daireleri kar hissesi nasıl satılacağı anlatıldı:

“2021 yılında yapılacak olan projelerimizden çekler, satın alınacak olan bir pakette satın alınabilir.

Şahsın çekimlerinden alınan verilerden görünümünden alınan başvurulara tapuda devredilmiştir. Lakin’in yaptığından bu yana hesap yapamamayı ve verilenlerin tahsil edilememesi konusunda başarılı olabilecek ile ilgili kontratların bir kısmını iptal ederek bulunabiliyoruz. AD daireleri sattığı şahıslarla bizler kadarı ile anlaşarak paralarını faizi ile iade etmeye başladık.

Mağdur olduğunu sav eden şahısların EK inşaatını tahmin ettiğini bir para ödemesi yapma bilhassa kabul eder. Ödemeleri alan ve direkt şahıslara satışları, gerçekleştiren AD firmamızın bu satışlarla direkt bir irtibatı bulunmamaktadır. Kurumsal bir firma olan ve Bursa’da birçok projeye imza atılmış güçlü ve itibarlı EKna’nın marka haberlerini anlatan bu haberler hakkında ayrıyeten yasal yollara da başvuracağız. Müvekkil şirketimizin AD ile yapılması mukaveleler, kayıtlarında kullanılan evraklar şirketimiz kayıtlarında yargı kontrolünün açık bir formda korunmasıdır cari hesaplarda ödemelerin yapılmadığı görülmektedir. Müvekkil şirketin marka pahasının ziyan görmemesi iş bu açıklamayı kamuoyuyla paylaşmak için olmuştur”.

ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA DEVREDİYORLAR

Mağdur kontratlarımızda “Bizim kontratlarımızda AD hiç bir kontratta ismi bile geçmiyor. İmzası hiç bir kontratta ismi geçmiyor. etkileşim olarak tapusu 3. şahsa devredilmiş daireler var. Bunlar hakkında da dolandırıcılık ve tapu iptal davaları açılmış durumda” dedi.

KAYNAK: İHA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.