DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 441220-0,66%
İstanbul

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

ETİD Sektör Buluşması Yoğun Katılımlı

ETİD Sektör Buluşması Yoğun Katılımlı

ABONE OL
Haziran 14, 2022 11:41
ETİD Sektör Buluşması Yoğun Katılımlı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD), 2022 ikinci bölüm Buluşması’nı 13 Haziran 2022 Pazartesi akşamı Sofitel İstanbul Taksim’de gerçekleşti. ETİD İdare Müzesi Lideri Emre Ekmekçi’nin meskende sergilendiği toplantıya; 140 firmadan 270’e yakın dal temsilcisi ve basın mensupları katıldı. Google’ın ana sponsoru, Papara ve Paycell’in platin, GoWit, Hepsiburada, Insider, Navlungo, PttAVM, Rubi Brands ve UPS’in altın sponsorluğunda aktiflikte e-ticaret bölümü tüm taraflarıyla ele alındı.

Etkinliğin açılışını yapan ETİD İdare Şurası Lideri Emre Ekmekçi, “E-ticaret kesiminin yönünde 15 yıldır toplum olarak çalışmalar yürütüyoruz. 100’ün üzerinde üyemizle derneğimizin misyonlarını taşımanız için. En hizmetçilerimizden biri olan dalın yanına yanaşmasına yardım etmek. Bu alanda da Dal Buluşmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Önümüzdeki devirde de bu programımıza devam edecek, farklı kentlerde dalımızı bir geleceğiz” dedi.

“2021 yılında Türkiye’de pazarlama alanında dijital medyanın hissesi yüzde 68 olarak gerçekleşti”

ETİD Dal Buluşması’nda gelişen Google Türkiye Perakende ve Teknoloji Yöneticisi Alpagut Çilingir, e-ticaret dalına yönelik bilgiler verdi. Pandeminin geniş kapsamlı trendini yakalayan ticaret bölümü gözden devride bitini sürdüreceği belirtilmiş Çilinginin ön planlarını vurgulayan önlerini seçecekler. Alpagut, “Tüketiciler sürdürülebilirlik, sıhhat, şahsî bakım ve yerellik hususlarına ehemmiyet veriyor. Markalar ve perakendeciler en pahalı ayarlarda hayatın değerlerinden dikkate alınmalı ve ona şekil verilmelidir. Türkiye’de dahil olmak üzere dünya çapındaki araçlar online mecralara ucuza gidiyor. Pazarlama gruplarının de planlamalarını buna hazırlamaları gerekiyor. Pazarlama planlarına yönelik satışta medyanın 2021 yılında Türkiye’de yüzde 68 olarak gerçekleşti. Dünya çapında ise dijital medyanın hissesi yüzde 50 ile 70 medyayı dolaşken, k hissesi yüzde 30 ile yüzde 50 reklam yayında”.

(980070 “Markaların yüzde 95’i veri oluşturabilecek ve geniş kitlelerine etki edebilecekleri için yeni stratejiler başlamaya başlama” (9702)

Etkinlikte sahne alan Papara COO’su Cenap Yanlışsız ve Paycell Genel Müdürü Serhat Dolaz firma olarak yürüttükleri etkinlikler hakkında bilgi verdi. Buluşmadaki konuşmasında dijital reklam kesimine ait bilgi veren GoWit Kurucu Ortağı ve CEO’su Adsan, dünya çapında fazla alışverişlerinde arama motorunun yerinde yerlerine yöneldiklerinin sözleri pazardi. Adsan, “2022 yılı dalınına örneklerinden, online alışverişler içerisinden 63’lük eserlerin büyük sitelerinde, yüzde 37’sinin arama motorlarından başlıyor. 2021’den itibaren markaların yüzde 73’ü güncellenen bilgi güvenliği siyasetlerinden tasa konusunda. Yüzde 95 bir kısım ise bilgi almaktan başlamak ve kitlelerine can vermek için yeni stratejiler yoluyla. 3. tarafların şekerlerinin sonunun daha fazla marka pazar yerlerine yöneliyor” dedi. Sunumunda Perakende Medya Reklamları hakkında bilgi veren Adsan’ın reklamcılık birimi bir dönüşümünü yaratarak perakendecilerin karlı artırdığını söyledi. Adsan, Retail Media Ads’in, 2021’de Retail Media Ads’in GMV’lerinin yüzde 8’ini olası bir potansiyele ulaşabileceğini söyleyebiliriz. vurguladınız.

liğin son kısmında ETİD İdare Heyeti Lideri Emre Ekmekçi moderatörlüğünde sergilenen panelde Insider Ortağı ve Türkiye Ülke Müdürü Ali Can Kamiloğlu, TÜRK SQOU ve Ready2Sale Genel Müdür yardımcısı Şebnem Tuncer ve Navlungo Kurucu Ortağı ve CEO’su İsa Korkmaz e-ticaret öğrenciler deneycilerle paylaştırıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.