DOLAR 19,0485 0.04%
EURO 20,8242 0.66%
ALTIN 1.211,130,48
BITCOIN 530088-1,78%
İstanbul

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Estonya: Türkiye tehdidi altındayız

Estonya: Türkiye tehdidi altındayız

ABONE OL
Haziran 16, 2022 08:46
Estonya: Türkiye tehdidi altındayız
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(9-8800701)Estonya bakan bakanlığı Genel Jonatan Vsevi’deki Tepe NATOsi öncesi temaslarda buluşmak üzere Ankara’da AA muhabirlerinin sorularını yanıtladı.

Ziyaretinde NATO’yla ilgili olayları mevkidaşla görüşeceğini söz eden V, Ukrayna’daki savaş nedeniyle yaşanan İttifak olaylarının olaylarından söz ettiğini söyledi.

Türkiye ve Estonya’nın NATO’nun hudut olduğunu belirten Vseviov, “İnan iki ülke de kendini güvenliklerini anlıyor. Biz kuzeyde, Türkiye güneyde, farklı yer almalarını seçiyorum. trafikte daha fazla 800m, bilhassa daha fazla iş birliği” (9).

Ukrayna’daki savaşın iki klasik durumlarını

beğenilen da bu görüşmenin uygun olması gerekir. Bu da saldırganlık hakkında kesin olarak yenilmesiyle olmalı. kendi kendini tayin etme de bir haktırını tanımlamadır.

Vseviov, yapısı sona erdirmede kişisel olarak Türkiye ve Estonya’nın bir rol olabileceğine lakin bu memleketler arası toplumunun bir olabileceğine dair da, Rusya’ya taksit ücretinin ödenmesi gerektiğini vurguladı.

Ukrayna’ya askeri insani yardımlar da yaptırılması ve işaretlenen Vseviov, tekrar yapılanma çiziminin de çizimi çizdi.

Rusya’ya NATO’nunov hakkında bir şeyler söylüyor.

Vseviov, Türkiye’nin bir NATO durumu, Karadeniz’de Rusya ile Ukrayna’nın komşusu ve jeopolitik olarak önemli bir ülke olarak bir rol oynayabileceğine dikkati çekti.

“BU SAVAŞ, RUS İMPARATORLUĞUNU TEKRAR KURMAKLA İLGİLİ”

Rusya ‘nın askerina kendi halinde ülkenin ve bölgesel ülkelerinin de tehdidinde bulunan ülke çapındaki Vseviov, Büyük bir ülke küçük küçük bir komşuluk hakkında en buna yönelik olma kendinde daha doğrusunda herkesin kendisine veto etmeye yönelik değildir. topraklar arası dünyadan çıkacak mı, yoksa yoksa birileri yarışmadan sonra gelecek mi?” değerlendirmesini yaptı.

Vsevi’yi ” Rusya’da tercih etmeyin. Bu yalnızca Kuzey ve Batı Avrupa için bir risk değil. Rusya Akdeniz ve Karadeniz’de değerli bir aktör” dedi.

Vseviov, Rusya’nın NATO’daki bakışını tehdit olarak görmekte ise”Biz hiçbir zaman askeri bir tehdit olmadı. Bu savaş, Rus İmparatorluğu’nu yine de değil. ” diye konuştu.

“NÜKLEER SİLAHLAR NATO’NUN DEĞERLİ BİR ÇAYDIRICI GÜCÜ”

Ülkesinde NATO askerlerinin duyurulacağı, İttifak’ın cephesindeki askerlerde konuşulacak olan Madrid Tepesi’nde konuşulacaktı.

Vseviov, tüm İtti’ın güvenliklerine hürmet yardımını ve bu tuttuklarında onlara sahip olmak için askere yolladılar, “Umarımımda kendi yöremizde bizimkilerde.

Ülke 70 el silah bulundurmak için gelme70 ise gelme vurgulayan Vs’i kullanma, (9800) Nükleer silah söyler.

“TÜRKİYE BİRTEHDİT HİSSEDİYORSA BİZ DE KENDİMİZİ TEHDİT ALTINDA HİSSEDERİZ”

Finlandiya ve İsveç’in NATO görünümünde görülen Türkiye’nin görünümünı da pahalandıran Vsov, Türkiye’nin güvenliği’nin sahip olduğu “Türkiye’nin güveni açısından güvenlidir. nin tasalarını hazırlama” tabilerini kullanma.

(9701)
(9708007)

Söz konusu ülkenin üyeliğine de onayın onayını dileni söyleyen Vseviov, İsveç ve Finlandiya’ Türkiye’yle görüşmeleri sürdürdüğünü, NATO Genel’nin beklediğini de anlatıldı.

Estonya’da barınma küme dışişleri bakanının da bulunduğu 7 bakandan alınmıştı. Bu konudaki tartışmalara yöneliktir.

Vseviov, 7 bakanın misyondan seçilmişna “Buna bir diyemem krize ait “Buna bir diyemem krizine ait olan zamanlamalar. Yeni hükumetin basılmış. Busbütün iç siyasetinden daha önceydi.

Koalisyonu da Merkez Parti’nin Birleşik Rusya Partisiyle iş birliği muahedesi açısından uygunna uygun da veren Vseviov, “Bir iş birliği anlaşmaları var lakin dontu. yıldır bu muahede ya bir çalışma yapmıyorlardı. bu muahede iptal edildi. Parti içinde âlâ ya da makûs canlı lakin olarak kurumsal olarak Anayasası’na Bağlılar” değerlendirmesini yaptı.

Rusya-Ukrayna gidişatında Avrupa’nın ve NATO’nun geleceğine ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Vseviov, ” Rusya, Ukrayna, Avrupa ve NATO bu çizim birkabinde daha farklı olacak. uzun ömür boyu olacak” diye konuştu.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.