DOLAR 18,8126 0.02%
EURO 20,4387 -0.3%
ALTIN 1.166,440,01
BITCOIN 4360690,93%
İstanbul
11°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘En Yüksek Devlet Memuru’ koleksiyonundan alınacak Devletten sevindirecek

‘En Yüksek Devlet Memuru’ koleksiyonundan alınacak Devletten sevindirecek

ABONE OL
Haziran 13, 2022 08:53
‘En Yüksek Devlet Memuru’ koleksiyonundan alınacak Devletten sevindirecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni Şafak muharriri Ahmet Ünlü, 3600 ek parça düzenlemesine ait bir yazı kaleme aldı. Ünlü yazısında memurlar için 600 puanlık ek gösterge ile hem maaşların hem de kıdem tavanı tavan meblağlarının artacağına dikkat edilmesi dikkat çekici.

İşte Ahmet Meşhur’un o yazımı:

Her memur için için 600 puanlık ek incelemeye En Yüksek Devlet Memuru aylığına bağlı olarak bağlı olan ödemeyi etkilediğinizde gerekli gereklina sebep olacaktır. Hatta daha önceki yazılarımızda personeller için günkıdem istasyonunun tavan meblağının da etkilendiğini açıklamıştı. Bu yazımızda geçenyuyla ilgili bilgiler devam ediyor.

TR YÜKSEK DEVLET MEMURU AYLIĞINDAKİ ARTIŞIN MALİ YANSIMALARI

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Lideri için En Yüksek Devlet Memuru sözü kullanılmaktadır. Buna ilişkin gösterge ve ek gösterge fiyatı olan 1500’den fazla sayıdaki sayının kullanımıyla ilemdan oluşursa En Yüksek Devlet Memuru Aylığı söz kullanılmaktadır.

Ek göstergelerin her kademede 600 puan artırılacağı tabiri üzerinde 8000 ek göstergeli Cumhurbaşkanlığı İdari İşler yöneticisi’nin aylığının artacağı bekleniyor. Bu durum ise En Yüksek Devlet Memuru aylığına Bağlı Ödemelerin manasına alınmasına bağlıdır.

Dolayı memurlarıyla ve emeklilere yapılacak ödeme beklentisinden daha fazla olacaktır. 9500*0,235445 = 2.236,72 TL’den 10.100*0,235445 = 2.377,99 TL’ye yükselecek, gecikecek ve emeklilerin aylıklarına yetişecek. Ümit ki 600 puan ek göstergenin durumu tahlil edilmiştir. Zira bu büyüme En Yüksek Devlet Memuru aylığına bağlı bir çok ödemeyi geliştirmektir.

EN YÜKSEK MAKAM SAHİPLERİN YANINDA ÇALIŞANLARIN EK ÖDEMELERİ DE ARTACAK

Yeni düzenlemenin en yüksek makamında yanında ek ödemeleri En Yüksek Devlet Memuru aylığında ortaya çıkmaktan önce artacak. 375 sayılı kanun kararında kararnamenin ek 14’üncü yakın muhafaza ve makam hizmetlerinde kullanan kişilerden en yüksek memur aylığının % 200’ünü harcamamek için ek ödeme yapılmayabileceği düşünülür. Buna; Devlet Başkanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı’nın yakın müdafaa ve makamlarında hizmetlerinde çalışanlara En Yüksek Devlet Memuru aylığının % 200’ünü geçebilmek için ek ödeme yapılabilmektedir. Bu işçiye yapılacak ek ödeme ve seçimye Millete Meclisine başarılıdır. Bu ödemelerden sadece biri ödenir. Bu ödeme vergisi hariç bir vergiye tabi tutulması. Makam hizmetleri geniş bir kavram olup, özel kalem müdüründen kadar bu kadar bu kadar hizmet vermek ve hizmet vermek mümkündür. Bu ödeme için sözdeki hizmet görevlisi yahut başka statüdeki ayrıştırmada yapılmamıştır. Ayrıyeten, yakın olduğu gibi olur.

İHA UÇUŞ GRUBUNUN DE TAZMİNATLARI ARTACAK

375 sayılı KHK’nin Ek 19’uncusu olmayan hava aracıda yapanlara yapılan ödemeler de En Yüksek Devlet Memuru aylığındaki bitecek artacaktır.

İHA uçuş takımına, En Yüksek Devlet Memuru aylığına (ek gösterge dahil) makul oranlarda İHA ücreti ödenmektedir. İHA pilotları için Cetvelde trafik kazalarında yüzde artırımlı olarak. Tazminatın ödenmesinde aylıklara ait vergi uygulanarak tahsilat vergisinden hariç hiçbiri vergi kesilmemektedir.

SÖZLEŞMELİ TEKNİK İŞÇİYE ÖDENEN EK FİYAT DE ARTACAK

2022 ve 2023 resmi kamu işçisine aylıklarına olan olan ilgili olan 6. periyot toplu kontrat dikkatine; KİT’lerde 399 Kanunda Kararname kapsamında bulunan sayılı Bakanlar Konseyi Kararında bulunan ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Konseyi Kararı ile donanım konulan Devlet Memurlarına özel hizmet ücreti ödenecek yüksek ücretli çalışanlardan Devletvanlardaki işçilere En Memuru aylığının belli projelerinde ödenmektedir.

Bu ödemeyi de artıracaktır.

HAVACILIK TAZMİNATI DA ARTACAK

En Yüksek Devlet Memuru aylığındaki Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün işinde rotası noktasındaını da arttıracaktır.

Buna göre makamı genel Müdürlüğü ile Meteoroloji Genelinde bulunanlar genelinde olmak üzere

Buna göre sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ile Meteoroloji Genelinde yer almakta ve konumlarında Avrupa Hava Seyrüsefer memur ve kontratlı çalışanlardan Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti i. Memuru aylığının (ek parçasının dahil) brüt fiyatının % 45’ini, karşılananlara %30’unu, dışında kalanlara %15’ini geçmemek için; Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın uygun görüşüne bağlı olunan Bakan onayı ile belirlenecek oran, temel ve uygun ödenmektedir.

(9703)SOSYALİKRAR TAZMİNATI DA ART İST

En Yüksek Devlet Memuru aylığındaki sonuçta ortaya çıkmasında. Buna, belediyeler ve bağlı araçlarda araçlar ile personellerinin hedeflerinde, 4688 sayılı Kanun’un 32’nci bölümünden yer alan ve yönetimler uygulanabilecek olan En iyi komutanlığındaki hedef fiyatı, sistemler ve bağlı araçlarda personellerinin yüksek hedeflerinden oluşan hedef devletler ve sistemdeki araçlar ile uygulanabilecek en yüksek komuta hedeflerinden dahil) %120’sidir. (980070

Görüleceği, Yüksek Devlet Memuru aylığındaki üstte yer tamamlamayı en iyi şekilde yetiştirir. Ödeyeceğin yeriz, ödemelerin de faydalanmayacağım. Bu artan her düzenlemenin çok uygun bir şekilde düşünülmesi ve neleri etkileyeceğinden çok iyi düşünülmemiz gerekir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.