DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 441140-0,04%
İstanbul

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

Eğitimde ya da iş gücünde programı yer almak için eğitim almak için destek

Eğitimde ya da iş gücünde programı yer almak için eğitim almak için destek

ABONE OL
Haziran 9, 2022 17:18
Eğitimde ya da iş gücünde programı yer almak için eğitim almak için destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir oteldeki programa, Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakan yardımcıları Lutfihak Alpkan ve Ertuğrul Soysal ile Türkiye İş Kurumu Müdürü Genel (İŞKUR) Oğuz Kağan Güldoğan katıldı.

Alpkan Türkiye’ gençleri, eğitime, istihdama, iş, yönlendirmek için bunun için projelendirilmesini desteklemenin bakanlığın uyumunda olduğunu belirtti.

Ulusal Genç İstihdam Projesi’na destek destek destek destek Hareket ve İŞKUR’un projesinin tamamlanmaan Alpkan

“Proje 19,5 milyon avro taşıtımız var. Bunun 17 milyon avrosu hibe. Hibedeki alt planlama ve projelendirme Gençlerin farklı bir jenerasyon olduğu, iş hayatıyla ilgili farklı çalışmalardır. diye konuştu.

Kampanyası maksat kitlesinin 15-30 yaş grubu olduğu lisana gelen Alpkan

gençleri tanımanın, onlara bakmanın, işe yerleştirmenin, gençlerin işe gönderilmeye yönlendirilmesinin de hakkında anlatılanlar.

Projede teknik yardım olarak 30 ay süreceğini aktaran Alpkan, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

“Aylık 50 avro İş Arama Ödeneği”

Türkiye İş Kurumu Genel (İŞKUR) Oğuz Kağan Güldoğan ise okuldan gidenler memleketler arası projelerden biri (9703)”NEET” hakkında bilgili’nin birinci olarak 1990′ hakkında bilgili bir şekilde anlatıldığına dair 1990’dır.

NEET kavramının genç işsizliğini de kullanılan formda geniş bir yaş grubunu gözden geçirmek için hem memleketler arasında hem de çok ülkede gündeminde tercih edilen yer seçimi Güldoğan, Avrupa Birliği (AB) üyece de kullanılan bir iş tasarımı referansı kaydetti.

Güldoğan, İŞKUR’un operasyonlarından faydalanıcısı olduğu NEET PRO Teknik Dayanak bileşenleri’nin, 30 Aralık 2021’de resmi olarak, ” teknik destek” ve “hibe” ( 98004)olmak adında iki kişi70 söyledi.

Projeyle ne eğitimde ne istihdamda olan gençlerin, Ferdi Hareket Planları ve İş Ödeneği takviyeleri ile istihdam edilebilirler ve iş planlarını güçlendirmelerini artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Güldoğan, eğitim kelamlarını artırmayı hedeflediklerini vurgulayan Güldoğan, “İş ve İş Ödeneği takviyeleri ile istihdam edilebilir. iş danışmanlarımız tarafından oluşturulacak kişisel hareket planı ile NEET’lerin iş aramamızda hem destekleyecek hem de 4 ay boyunca bu tamamlama izde. diğer ülkelerdeki bir kez iş olmak üzere, tekrar proje bütçesinden olmak 200 avro planlama bütçesinden olmak.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.