DOLAR 21,5102 1.17%
EURO 23,2666 1.11%
ALTIN 1.357,931,30
BITCOIN 5751055,97%
İstanbul
22°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Dolar yapısı daha yeni başlıyor!  Kılıçlar, ilk kez yüzde 60’ın yazdığı görüldü
  • Ajans Dünyası
  • Ekonomi
  • Dolar yapısı daha yeni başlıyor! Kılıçlar, ilk kez yüzde 60’ın yazdığı görüldü

Dolar yapısı daha yeni başlıyor! Kılıçlar, ilk kez yüzde 60’ın yazdığı görüldü

ABONE OL
Haziran 11, 2022 08:53
Dolar yapısı daha yeni başlıyor!  Kılıçlar, ilk kez yüzde 60’ın yazdığı görüldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

(980070)Uzmanlara, ikili bağlarda dolar ülke genelinde para Çin-Rus ittifakının en son emeli, Washington’un denetiminden büsbütün bağımsız bir sistem inşa etmek olan olan başka önemli bir alternatif sunmak. Dolar durumu bir süredir devam ediyor, yeni düşünülmeye başlanıyor.

ABD doları eğitimde bizde 2019’da yüzde 88’e ulaştı. Küresel sıhhat krizi içinde ülke içinde yerelçe ve tedarik zincirleri bozuldukça, ABD bütçe açıklarının, dünya çapında az geniş kapsamlı bir para birimi satın alındı.

DOLAR İÇİN SONUN BAŞLANGICI

Sonuç olarak, 1997’den beri birinci kere doların dünya döviz rezervlerindeki hissesi 2020’de yüzde 60 ‘ın yanına düştüm. Bu, Amerikan parası hegemonyasının sonunun de haber verebiliyor gibi görünse, dolarin mermimlü bir geri dönüşü.

Sonuç olarak dolar, 2002’den bu yana en yüksek düzeydene ulaştı. Büyük bir bölümün, ABD’nin bu muvaff parçasının yapacakları dünyanın rezerv para olma rolündendir.

DOLAR SAVAŞI YENİ BAŞLIYOR! ÇİN-RUS İTTİFAKI BİRLEŞTİRİLMESİ FİNANSAL SİSTEM

Çin’in tamamlanmasının suratı ve kısa kısa son incelemelerin konusu oldu, ancak ABD’li son açıklamaları Birleşik, tamamlanma’in yakınlaştırmada artık 2. sıraya geleceklerini bile söylüyor.

Ulusal İlgi’ bir makaleye başlar, Amiraller ve danışmanlar, Çin ve Amerikan askeri kullanımdakiki ilgiyi fazla daha fazla vurgularken, (980070) ABD doları saldırmaya devam ediyor. Bu kabul- bir gerçek mi, yoksa ÇinRus ittifakı Washington’un mali hegemonyası için bir tehdit mi mi?

Axel de Vernou imzalı, Çin-Rus ittifakının sonuncu emelinin, Washington’un denetiminden büsbütün bağımsız bir sistem inşa etmek olan dünyaya neden olan bir alternatife neden olduğu söyleniyor. Rusya’nın yavaş yavaş ABD mali hegemonyasını baltalamaya geçiş.

DOLAR YERİNE RUBLE HAMLESİ

Batılı ülkeleri, Ukrayna’ya karşı savaşını öfkesi Rusya’ya gösteri için birleştikten sonra, Putin ‘in birinci yansılarından biri, Rus ithalata bağımlı Avrupa ülkelerini altın olarak ödemeye zorlamak oldu.

Pek çok güç, büsbütün

olmasından, Putin’in bu dayatmasını kabul etmek zorunda kaldı.

Rusya ekonomikdinde yakın gelecekten ehemmiyeti, rublenin fiyat düzeyinde tarihî olarak fiyatları ile güçlü bir durumda olarak bakıldığında, global piyasalarda petrol ve gazın azlığı, rublenin kıymetinin kendini büyüten kendinde bir sonraki neden oldu.

Ruble olarak birkaç ay içinde kazanmaya devam edecek, Batılı vazgeçilmez güç satın almalarını için para ünitelerini rubleye 70 için daha fazla harcamak zorunda kalacaklar. Bu yalnızca global ruble talebini uygulamala ilgili, birebir vakitte öteki hükümetlerin büyük Batılı gelen gelen ‘cezalara’ direnebileceğini gösteriyor.

DOLARA KARŞI ÇİN-RUS İTTİFAKI

Öte yandan Çin ve Rusya, kendi sistem sistemlerini birleştirmeyi tartışırken Moskova, Pekin’e süreci hızlandırmak için dış rezervlerinde hazır olduğunu garanti etti.

Rusya’nın, Avrupa ülkelerinin mali aksiliklere dışında Moskova’ya olan okullarını kesemeyeceklerini düşünecekleri süre, devam edecek olan petrol ve gaz ödemeleri için ayrıntılı planla birleştiğinde, iki paranın gücün ABD dolarının küresel hegemonyasını yıkmayı hedefleyeceğin takdirleri ortaya çıkıyor. (9704)

De Vernou’ya ABD, Çin ve Rusya’nın hegemonyasını alt üst etmelerine karşı savaşacak araçlara sahiplere, lakinleri kullanmaya devam etmek.

KAYNAK: STAR.COM.TR

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.