DOLAR 18,8086 0.01%
EURO 20,4283 -0.34%
ALTIN 1.166,380,01
BITCOIN 4360890,61%
İstanbul
11°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Dolar yapısı daha yeni başlıyor!  Kılıçlar, ilk kez yüzde 60’ın yazdığı görüldü
  • Ajans Dünyası
  • Ekonomi
  • Dolar yapısı daha yeni başlıyor! Kılıçlar, ilk kez yüzde 60’ın yazdığı görüldü

Dolar yapısı daha yeni başlıyor! Kılıçlar, ilk kez yüzde 60’ın yazdığı görüldü

ABONE OL
Haziran 11, 2022 09:11
Dolar yapısı daha yeni başlıyor!  Kılıçlar, ilk kez yüzde 60’ın yazdığı görüldü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzmanlara, ikili ilgilerde dolar ülke çapında kullanan para Çin-Rus ittifakının kesin gayesi, Washington’un denetimindenbüsbütün bağımsız bir alternatif sistem inşa etmek olan başka birine bir katkıda bulunmak. Dolar yapısı bir süredir devam ediyor, yeni düşünülmeye başlanıyor.

ABD doları eğitimde bizde 2019’da yüzde 88’e ulaştı. Küresel sıhhat krizinde ülkelerde iççe ve tedarik zincirleri bozuldukça, ABD bütçe açıklarının, dünya çapında daha alımlı bir para birimi satın alındı.

DOLAR İÇİN SONUN BAŞLANGICI

Sonuç olarak, 1997’den beri birinci kere doların dünya döviz rezervlerindeki hissesi 2020’de yüzde 60 ‘ın yanına düştüm. Bu, Amerikan parası hegemonyasının sonunun deplasmanını görebilecek gibi, dolumunun bir halde geri döndüğünde.

Sonuç olarak dolar, 2002’den bu yana en yüksek düzeydene ulaştı. Büyük bir bölümün, ABD’nin bu muvaff parçasının yapacakları dünyanın rezerv para olma rolündendir.

DOLAR SAVAŞI YENİ BAŞLIYOR! ÇİN-RUS İTTİFAKI BİRİNCİ SİSTEM

Çin’in’in sur ABDatı ve tamam ayrıntılı incelemenin son açıklamasıları, Birleşik’in boğulmasıyla ilgili Durumlarda artık 2. sıraya geleceklerini bile söylüyor.

Ulusal İlgi’ bir makaleye başlar, Amiraller ve danışmanlar, Çin ve Amerikan askeri kullanımdakiki ilgiyi fazla daha fazla vurgularken, (980070) ABD doları saldırmaya devam ediyor. Bu kabul- bir gerçek mi, yoksa ÇinRus ittifakı Washington’un mali hegemonyası için bir tehdit mi mi?

Axel de Vernou imzalı olun, Çin-Rus ittifakının en son hedefinin, Washington’un denetiminden büsbütün bağımsız bir sistem inşa etmek olan başka alımlı bir alternatife ulaşılması gerektiği düşünülüyor. Rusya’nın yavaş yavaş ABD mali hegemonyasını baltalamaya geçiş.

DOLAR YERİNE RUBLE HAMLESİ

Batılı ülkeleri, Ukrayna’ya karşı savaşını öfkesi Rusya’ya gösteri için birleştikten sonra, Putin ‘in birinci alıcılarından biri, Rus güç ithalatna bağımlı Avrupa ülkelerini ruble yahut altın olarak ödemeye zorlamak oldu.

Pek çok güç, büsbütün

olmasından, Putin’in bu dayatmasını kabul etmek zorunda kaldı.

Rusya ekonomikında ekonomik açıdan yüksek değeri, rublenin fiyat düzeyi tarihi olarak güçlü fiyatları ile güçlü bir formda bağlı görünümü, global piyasalarda petrol ve gazın azlığı, rublenin pahasının kendi kendini büyüten bir gelecekten olacak neden oldu.

(9701) (9800 içinde birkaç ay içinde değer kazanmaya devam eder, Batılı önem kazanmalarını sağlamaları için para ünitelerini rubleye için daha fazla harcamak zorunda kalacaklar. Bu yalnızca küresel ruble talebini sanayila ilgili, biraz önemlite öteki hükümetlere büyük Batılı gelen gelen ‘cezalara’ direnebileceğini gösteriyor.

DOLARA KARŞI ÇİN-RUS İTTİFAKI

Öte yandan Çin ve Rusya, kendi sistem sistemlerini birleştirmeyi tartışırken Moskova, Pekin’e süreci hızlandırmak için dış rezervlerinde hazır olduğunu garanti etti.

Rusya’nın, Avrupa ülkelerinin mali aksiliklere dışında Moskova’ya olan okullarını kesemeyeceklerini düşünecekleri süre, devam edecek olan petrol ve gaz ödemeleri için ayrıntılı planla birleştiğinde, iki paranın gücün ABD dolarının küresel hegemonyasını yıkmayı hedefleyeceğin takdirleri ortaya çıkıyor. (9704)

De Vernou’ya ABD, Çin ve Rusya’nın hegemonyasını alt üst etme çabalarına karşı savaşacak araçlara sahipa, lakinleri kullanmaya çalışmak.

KAYNAK: STAR.COM.TR

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.