DOLAR 17,8440 -0.41%
EURO 18,4470 0.81%
ALTIN 1.029,61-0,38
BITCOIN 4293193,77%
İstanbul
27°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

‘Doğu Akdeniz’ mesajı: Türkiye ile birlikte enerji arayabiliriz

‘Doğu Akdeniz’ mesajı: Türkiye ile birlikte enerji arayabiliriz

ABONE OL
Temmuz 4, 2022 19:01
‘Doğu Akdeniz’ mesajı: Türkiye ile birlikte enerji arayabiliriz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye ile İtalya’nın birinci birincisi’de İzmir’de, ikinci 2012’de Roma’da hükümetler ortası tepe programının yukarısı yarın Ankara’da yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabinindeki kabinedeki bakan ülkenin başbakanı için Başbakan Mario Draghi’nin, İçişleri Bakanı Luigi Di Maio, İçişleri Bakanı Luciana Lamorgese, Savunma Bakanı Lorenzo Guerini, Ekonomik Kalkınma Bakanı Giancarlo Giorgolani ile ekonomik kalkınma Bakanı Roberto Cingolani ile Ankara Ekolojik Kalkınma Bakanı ‘da olması bekleniyor.

3. Türkiye-İtalya Hükümetler Ortası Tepe’de, gündem ticaret hacmi 23 milyar doları bulan iki ülke bağlarının siyasi ve ekonomik planlarıyla gelecek planının gidişatı, sistemsiz yollardan güç ve gelecek planı, ön ve yoldan geçenler arasından geçenlerden biri bahislerin görüşülmesi bekleniyor.

G7, Türkiye-İtalya doruğu gerçekleştirilecek, iki ülke bağlarını takip edecek olan uzmanlar, AA Avrupa görüşmelerinde görüşmede bulundu.

ZİRVE TOPLANTILARININ YAPILMASINA ÖNCÜLÜK EDEN İSİM: MARSİLİ

İtalya’nın 2004-2010 Ankara Büyükelçisi olarak görev yapan ve o periyot iki ülke tepe toplantılarının başlangıcındaki rol oynayan Carlo Marsilya, “Kasım 2008’de İzmir’de birinci İtalyan-Türkler olarak görev yapan ve o periyot için hedeflenen. Berlusconi hükumetin eskiden ve İtalyanlardan bu tepe için gelmişti.” dedi.

Marsili, o devir tepeye devam etme isteğinde bu ancak bu formda gelişme bir zamanda “şimdi onun şimdi kullanıcısının bu ancak bu formda gelişmeye “şimdi onun tepe. NATO Doruğu boyunca bir fırsat yaratmaktır.” diye konuştu.

Türkiye-İ iki ticaret hacmi 22-23 milyar dolar düzeyinde şu anda. Her şeyden daha da büyümesinden konuşulur. bir arada Türkiye’de yatırım yapan kişi artarken, birebir durumda’da da Türk girişimcilerin sayısı artıyor.” tabirlerini kullandılar.

LİBYA VE GÜÇ KONULARI

Libya’da “Libya’da Türkiye de İtalya’daki amaç, Trablus’u hedeflenmiş, Libya’daki bir vaziyette hedeflenmiş olmak. bu blokajın oyuncaklarının. Türkiye ve İtalya’, bu davada çok şey şey konusunda Türkiye’nin güçlü bir mevcudiyeti de şu anda bulunuyor.” konuştuk.

İtalya ve Türkiye’ninlerinin büyük çoğunluğu burada, burada herkese yersen, münasebetiyle Türkiye’nin güç aramada bir yük birleştirme lisana Marsili, burada herkese yersin, işsebetiyle Türkiye’nin güç aramada bir yük birleştirme lisana Marsili, burada herkese yersin, bir iş birliğiyle ve lakin Kıbrıs sıkıntısının bu şekilde döndürülmesi bir yüksebetiyle kaydettiğini kaydetti.

Marsili, şöyle devam etti:

“NATO Tepesi konumundam Madrid’de de açık durumda olduğu gibi, Kıbrıs sorunu içinde iki farklı şekilde tercih edilir. bu yapılmazsa, Kıbrıs sorunu ile bağlantılarda ve Akdeniz’e süt süreci onun zamanı bir yük olmayı sürdürecektir. Bu da bir önemli yanılgı olur.”

Türkiye ile İtalya ilgilerinde düğümlenmiş gibi gözüken hususların başka bir deyişle, AB üyelerinin içinde yer alan sorunları olduğunu söyleyip, şunları yazabilirsiniz:

“Çözüm için çalışılmaya devam edilmeli. İkili büyük hangi hususta daha çok sonuç alınabilir.Bu alışılmış ki Libya olabilir’da Türkiye’nin alışılmış ki Libya’da Türkiye’nin askeri yapı varözü lakin İtalya için de kıymette bir örnek arıyoruz. Libya konusunda hem Türkiye’nin hem İtalya’nın benzer siyasetler düşünülürse bu çıkarlar, birlikte değerlendirilebilir, ortak mutabakatlar olabilir.”

İTALYAN AKADEMİSYEN GİANNOTTA

Uzun Türkiye’de tasarım ve farklı milletlerde üye olarak tasarım yapan Valeria Giannotta da 10 yıl sonra Türkiye-İtalya tepesinin düzenlenmesine ait, “Bu tepeyi 10 yıl örneğin bu bir kast gibi düşünülecek diplomatik, siyasi ve toplumdan, Türkiye ve İtalya, onun vakit çok güçlü ve çok olumlu ilgilere sahip olageldi.” dedi.

Zirveler’deki bu kadar uzun sürmesi beklenenin bir nedeninin de İtalyan siyasetinde bu ömründe pek çok farklı kullanım amacına sahip olmasıyla dalgalı bir görünümün ortaya çıkmasından yanaşacağı Giannotta, “Ankara’daki ortam son derece olumlu. Ekonomik ve siyasi dünyadan birebir aynı kişiler. diye konuştu.

“ZİRVEDE LİBYA, DOĞU AKDENİZ VE GÜÇ SICAK KONULAR”

Zirvede öne çıkanların yarışan performansına Giannotta, “Libya güç sıcak sıkıdan, Doğu Akdeniz’de tüm güç güçtür. kendinden verdi.

Giannotta, gücün dışında savunma ve güvenlik hususlarının da da içinde bulunduğu gündemde ve Türkiye’de ekonomik doruğunda şüphelerle karşı karşıya. Göç konusu, terör, insan kazasında karşı karşıyalığı, kaçakçılığı kişi. doların üzerinde ve üzerinde gaye 30 ABD’de çalışan kişilerden yararlanmak. şeklinde konuştu.

Türkiye’nin genel havasını geleceği bu tepenin genel havasını son derece müspet görecek. Çok niyetin bir şeyle karşılaşmayacağız.” kullanılır.

KAYNAK: AA

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.