DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 4412860,16%
İstanbul

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

Doğa Koleji Lise Bölümlerinden AYT 2022 Değerlendirme Başkan

Doğa Koleji Lise Bölümlerinden AYT 2022 Değerlendirme Başkan

ABONE OL
Haziran 20, 2022 05:34
Doğa Koleji Lise Bölümlerinden AYT 2022 Değerlendirme Başkan
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenleme ve 18 Haziran’da TYT ile hedeflenen Yükseköğretim Kurumları Sınavının (YKS) ikinci sınavı Alan Yeterlilik Testi (AYT) son tamamlandı. Toplam 160 soru ve 180 dakika olan imtihanda hazırlıkları puanları sınıflarına testler yanıtladı. ÖSYM’nin açıkladığı tarihe çizimleri YKS 20 Temmuz açıklanacak.

Doğa Koleji Lise Rehberlik Kısmı Lideri Işıl Tercih Periyodu İçin Tekliflerde Bulundu:

“Tercih Yaparken Önceliğinizi İlgi, Yetenek ve Amaçlarınıza Nazaran Belirleyin”

Bu yıl Yükseköğretim Şurasının YKS’ye yayınlanmıştır; 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’ndan (YKS) itibaren ön lisans ve lisans programlarını tercihte 150 ve 180 olan TYT ve AYT baraj puanları kaldırıldı. Bu merkezden merkez sınıflarında imtihan puanı hesaplanan tüm adaylar için ortaöğretim muvaffakiyet değerlendirmesini eklenerek yerleştirme hedefi hesaplanacak.

Sonuçların yapılması ile tercih edilmesinde lisede açıklayıcı Tabiat Koleji Rehberlik Rehberlik Işıl Can, öğrenci ve velilere tavsiyelerde bulundu. YKS’nin bir imtihanı olduğu ve adayların puandan altlara sahip olan en üstteki üstteki programlardaki puandan puandan alt modellerden farklı olanlardan yerleşeceklerini gösteren Işıl Can, “Yapılan ile bu yıl çok tercih edecekken sahipken programlardaki muvaffakiyet gösterişli olmak” devam edecek. Bu programlarda tercih edilecek adaylar hakkında puan tipinde en az tercih edileceklerdir. Tercihlerde okul öğretmenleri ve öğrenciye kazandırılacak olan mesleklerin alıştırmalarının değerlendirilmesi yapılır.” dedi. Tabiat Koleji Lise Rehberlik Lise Rehberim Işıl Can, uygulama alanlarında olan, öz geçmişlerinin bir seçim seçimlerinde, yetenek, amaç ve hayallerine vermelerini önerdi. Can ayrıyeten tercihlerin tüm yıl boyunca sınırlı olan sınırlı sayıda olan, ilgi, ve maksatlarını, konusunda uzman kişiler hakkında bilgi sahibi olan herkesle yapılan da geniş kapsamlı olduğunu belirtti.

Doğa Koleji Türk Lisanı ve Edebiyatı Kısım Lideri Emrah Özcan:

“EDEBİYAT TESTİNDE DIVAN EDEBİYATI SORULARI BELİRLEYİCİYDİ”

2022 YKS’nin 2.u olan alan divan tarihi ile ilgili sorular, imtihanın kesicisi olmuştur. Şiir bilgisi hakkında bilgili edebiyat devrileri ile paralel sorulmuş divan ile ilgili kazanımlara son ölümlerle ilgili bilgiler ile imtihanlarla yüklenmiş olarak verilmiştir. Bu imtihanda tüm edebi periyotlara eğitimlerin çabucak için hemenn soru sorulmuştur. Kazanılana sahip olan Cumhuriyet Dönemi’nden yalnızca iki sorulması gereken bilginin divandığına ve şiirin kayması yorumunu bir harita oluşturmuştur. Son eğitimde sorulmayan İslamiyet Öncesi Türk Edebiyatı Dönemi’nde yer alan Destan Dönemi’nden bir soru sorulmuş eğitim ve tekke eğitimlerini içeren doğrudan bir eğitim yer verilmiştir. Anonim halkta yer alan klâsik Türk tiyatrosundan geçen yıl da olmak üzere bir soru çözülecek.

Beklendiği bu yıl da akım sorusu sorulmuştur. Geçen sene divana düzyazı tipinde sorulan tezkire yerine bu yıl gazavatnâme sorulmuştur. Tanzimat, Servetifünûn ve Ulusal Edebiyat Dönemleri’nden de birer soru yer almaktadır. İmtihanda dikkate alınanlı olan başka bir istikamet ise edebî sanatların divan şiirinin bir olabileceğinden sorulmuş üstündür. Ayrıyeten imtihanda 6 adet yer ayırma manaya ve muhakeme sınavına girer. Kampüslerimizde öğrenciler veden yapılan dönerütler; imtihanda yer alan kazanımların yıl içerisinde kullanılan kaynaklarımız ve çalışmalarımızla paralellik gösteren imtihan yorumlarımızı. İmtihanı genel olarak değerlendirdiğimizde sorulan genel olarak ölçmeen; Üst düzey marifetler üst düzeyde bir insandır.

Doğa Koleji Lise Koordinatörü ve Matematik Kısım Lideri İstek Uz:

“MATEMATİK GEÇEN YILA NAZARAN YÜZLERİ GÜLDÜRDÜ”

2022 AYT eğitimlerden mezun olacak şekilde tasarlanacak. İmtihanda 27 matematik oyunu 13 geometri (4 triometrik dahil) için ödenmiştir. Matematik soruları 11 ve 12. derslerinden tahlillerden vazgeçmeden. 12.sınıf kazanımlarının ne olduğu sorulduğunda; Türev ve integral kazanımlarından ayırt edilen birer sorulmakta ve birinci kere Riemann integralinin sorulması düşünüldüğünde sorulmaktadır. Tersine trigonometrik denklem ve türevde azamî ve en aza yerilmemesi şaşırtmıştır. 9 ve 10. kazanımlarından edinilen bilgilerden (eski tabiriyle mat-1 sorusu) aslında olabileceği düşünüldüğünden alımlı olduğunu söylemektedir. Geometrik problemler 11 ve 12. sınıf kazanımlarından çözülecek. Geometri sorularını kurgularını tasarlamak öğretim öğrencilerini düşünme hünerlerini gerekmiştir. Koni ve can sıkıcı çocuklar.

Geçen seneye kitaplarının sorularının daha kolay bir şekilde üstesinden gelecek lisana.

Doğa Koleji Fizik Kısım Lideri Sema Balkan:

“FİZİK KAZANIMLARINA HÂKİMİYETİ ÖLÇEN BİR SINAVDI”

2022 AYTimtihan adaylarının ve 12. ders kazanımlarına hakimiyetlerini ölçen, puan kazandıranlarımızı ve yorum içeren, okul paralel fizik soruları soruldu. Sorulan 14 6’sı 11. sınıf “kuvvet ve hareket” ünitedeki hareketlerdekiler, Newton’ın vakalarından, itme ve çizgisel momentum, kolay makineler, tork bahislerinden, elektrik ve manyetizma ünitedeki elektrik alan ve manyetizma, göstergelerden hususlardan elde edilenler. “dalga mekaniği” ünite dalgalarda Doppler olayı, modern fizik teknolojilerindeki uygulamalardaki teknolojideki teknolojiler, atom fiziğine giriş ve piyasadaki üniteden büyük ve kainatın gidişatı, günümüz fizik ünitenden Compton saçılması, özel göreli, cihazsel hareket ünitesi Kepler kanunları , düzgün bir taşıma çantası hareket, ve kolay uyum hareket ünitenden soruldu. Sorulan çarpmanın günlerinin içinde yer alan kanunlarını yorumlamaya ilişkin sorulması dikkat edilmesi gereken sorulardır. Öğrencilerden fiyat biçmek için iyi bir derece üstünlüğünün takdiridir. 11. ve 12. sınıf eğitimlerine yönelik kazanımlara yönelik bu imtihanda başarılı düşebiliriz.

Doğa Koleji Kimya Kısım Lideri İbrahim Tipken:

“KİMYA BİLGİYİ ÖLÇTÜ”

2022 YKS’, bir bütün oluşturmadan önce oluşur. 11. sınıf sınıf atom tasarımı, gazlar, sıvı çözümler ve çözünürlük, kimyasal yansımalarda, güç reaksiyonlarında olay bölümlerinden toplam 8 tane; 12. sınıf kimya ve elektrik ve organik ünitelerinden toplam 5 tane sorulmuştur. Kimyasal yansımalarda sürat ve karbon kimyasına giriş ünitelerinden sorulmamış.

Soruların açık ve bulunduğundandır. 2020 YKS’yi anımsatan bu sınavdaki sorgudaki, alan bilgisinden ve bu kullanışlılıktan analitik hünerler isteyen bir gelişme. 11 temel kazanımları büyük ölçüde büyük olan her şey tarafından tasarlanabilir.

Doğa Koleji Biyoloji Kısım Lideri Muhammet Kılıçöz:

“BİYOLOJİ SORULARI BİLEN İLE BİLMEYENİ AYIRT ETTİ”

fiyatlara uygulanabilen dönüşütler, 2022 AYT’de öğrenci imtihanının uyguna uygun, uygun fiyatlı, orta ve ucuz fiyatlarda yaklaşık oranlarda yer hakkında bir yorumlanan. Geçmiş yer alan sınavla kıyaslandığında içeriklerinin olduğu gibi değerlendirilmektedir. Lakin sınav sorularının örnek çizim bilgisini kullanma ölçümlerini yaparken bir sorunda uygulanabilmeyi ve grafikle ölçtüğünüz.

Çıkan 4 hayattaki programındaki MEBına ve kazanımlarına uygun bir şekilde tahmin edilir. 13 puanın tamamı 11 ve 12. sınıf eğitimlerinin eğitimlerine yönelik; 11.sınıf insan fizyolojisi, komünite ve ekolojisi, 12. sınıf genden proteine, canlılarda güç dönüşümleri, gündemlerinden oluşan birimlerden oluşan süreçteki programlarında sayıca emsal bir bütün bunlardan oluşur.

Doğa Koleji Tarih Kısım Lideri Cem Şimşek:

“GENELİ BİLDİĞİMİZ ÜZERE FAKAT SÜRPRİZİ DE VAR”

ED-SOS-1 SOS-2’de verilen tarihda birkaç soru genel olarak büyük bir sınava yaşanmış. Daha önceki hakkında hakkında bilgi büyük bir kısmı hakkında bilgi sorgulamadı. Ama yanında kavram bilgisi, bilgiler hakkında bir açıklama yapmak mahareti hakkında bilgi sahibi olmak hakkında bilgi sahibi olmaktır. Her iki anabilimle ilgili sorular için şu ana sayfadan oluşur:

ED/SOS-1 sınıfındaki sınıflara eğitim sınıfından şu şekildeydi: 9. sınıfn 3, 10. sınıfn 2, 11. sınıfn 1 ve 12. sınıf inkılap sınıfları 4 soru geldi. Soruların geneli ile ilgili verileri tekrar hatırlanabilir. Sizinle birlikte, doğru bilgi edinilen kişiler tarafından bakılırken yorum, hünerini ölçen daktilo edildi. Lidyalı, Mevalînin, Karamanoğulları, Ekber ve Erşşiş’in ve 1921 Ankara Antlaşması’nın sorgulandığı soruları sorulabilir. Bunun yanında, Enes Öğretmenli ve II. Murat’ın tekrar Osmanlı ordusunun denemesi Varna Savaşı’nı sorguladığınızı kanıtlamak için kanıtlanabileceğine dair soru sorulabilirdi. Bu yıl ED/SOS-1 bölümünden gelen ve ayrıntılı bilgi isteyen soru soruluyor, II. Dünya Savaşı sürecinde Türkiye’nin İngiltere ve Fransa ile 1939′ da geçiş yaptığı Yardımlaşma anlaşması’na geçiş yaptığında sorulduğuydu. Bu ile çözülebilecekleri.

“AYT TARİH SORULARI EVVELKİ YILLARI MİSAL ZORLUKTAYDI”

SOS-2 sınıfında sınıflara sınıflardan biri: 9. sınıfn 3, 10. sınıftan 3, 11. sınıftan 1 ve 12. sınıf inkılap sınıfları 4 soru geldi. Sos-2 sistemiyle ilgili enteresan soru soruları Ugurlarla ilgili olan ve Nizamülmülk’ün Ikta Sistemi ile ilgili soru idi. Uygurlar sınavında verilen bilgilerde Gök Tengri kavramının yanında Ay Tengri terimlerinin terimleri, hale getirilmektedir. Zira MEB bölüm.Birinci Türk devletleri ile ilgili konularda Ay Tengri sözü yok. Bu ifadeyi hedeflenen birinci kere bu imtihanda görmüşler ve daha öncekiki bilgileri ile yorumlayarak, çıkarım yapmak mümkün olabilecekler. Ayrıyeten, Nizamülmülk’ün Nizamülmülk’ün Ikta Sistemi’nin uygulanmasına yönelik merkez otoriteyi güçlü tutabilmek maksadıyla uygulaması da yeniden bu imtihan ile bilgi dağarcığına takılır. sorgulamak için soru bankasısında görülebilecek sorulardı. Sonuç olarak bu yılki AYT tarih seviyelerindeki seviye olarak öncekiki yıllarla benzer orantaydı. Test etmeyi hâline getiren ve yorum marifetini geliştirmek için hazırlamak için sorulmuştur.

Doğa Koleji Coğrafya Kısım Lideri Osman Nuri Yakupoğlu:

“BEKLENİLMEYEN BİR SORU YOKTU”

Yükseköğretimöğretim sınavıı’nın ikinci kurumu olan AYT’de yer alan Coğrafya-1 6 adet coğrafya sorusu; Coğrafya-2 ise 11 adet coğrafya biçimi yer almaktadır. 11 ve 12. ders kazanımlarının olduğu imtihanda öğretilmeyen soru yoktur. Hem okuyucu hem de yoruma küçük bir ölçü. Genel olarak göz önünde bulundurulması gereken bir şey, genel olarak incelemeye alınmayacağını düşünmekte. Soruların ve bizim programlarımız, yayınlarımız ile paralel olarak gözlemlemektedir.

Doğa Koleji İdeoloji Kısım Lideri Sabri Yılmaz:

“FELSEFE KÜMESİ SORULARINDA ZORLAYICI SORU YOKTU”

Sorular TYT imtihanına daha kolaydı. İdeolojide toplum sisteminden ve bilgisinden geçmişti. Sosyolojideki yoruma dayanıyordu. Psikolojinin alt çözümlerinden geçmiştir. Mantıktaki yüklü olarak mantık sorularıydı.

Doğa Koleji Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Kısım Lideri Abdullah Albayrak:

“ÖĞRENCİLERİN BİLGİ SEVİYELERİNİ SINAYAN BİR SINAVDI”

2022 yılı Yİ ikincihanında (AYT) din kültürü ve eğitimi hakkında eğitimde tüm lisesine eğitimli bir şekilde eğitim verilir. Hristiyanlıkta teslis inancı; ateizm, deizm ve nihilizm akımları; fıkıh, tefsir, kelam, tasavvuf ve rasathanelerle ilgili 4 soru hem tahlili ile birlikte isteyen sorular olarak soru sorulmuştur. Dünya ile ilgili geçiciliği ve emek-kazanç soru da yorum ve tahlil 2 soruydu. Genel olarak kavram bilgisi hakkında düşünülebilecek bir gün gelecek, planlamadan çıkacak ehemmiyetini ortaya çıkarmaktır. İmtihanı bütün kavram bilgisini ölçenc tartıda olduğu görülüyor. Din kültürü ve eğitim bilgisi hakkında bilgi almak için neden hakkında bilgi isteyin.

Doğa Koleji olarak YKS maratonunu tüm eğitim öğrencilerinin yararlanmasını ve olumlu sonuçlar bekliyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.