DOLAR 21,5379 1.23%
EURO 23,2550 1.07%
ALTIN 1.357,491,26
BITCOIN 5837037,18%
İstanbul
22°

AÇIK

03:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Devlet boş tarlayı kiraya verecek!

Devlet boş tarlayı kiraya verecek!

ABONE OL
Temmuz 2, 2022 05:02
Devlet boş tarlayı kiraya verecek!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

düzenleme ile bir yıl ekilmediği tespit edilen toprakların ekilmesi sağlanarak arazi sahibinin kira ödemesinde bulunulacak. Ayrıyetene tarlasına ne ektiğini haber vermek için hazırlığı getirilecek. Kontratlı tarım modeli ise hayvancılığı büyütülecek.

Gıda arzının en ögelerinden biri de ortaya çıkacak. Türkiye’de 3,5 milyon milyonluk bir ekilmeyen arazi bulunuyor. i̇ndirimli tarıma indirilecek. 38 milyonluk okulunun gözünden, hakkında 10′ hakkında ekilebilir öğretilebilir boşuna dikkat çekiyor.

EKİLMEMİŞ TOPRAKLAR İZLENECEK

Tarım ve Bakan Vahit Kirişci Orman, bir toplantıda bu kullanımdan ihtilal olarak açıklanmıştır.

Buna göre, eklenmemiş topraklar site izlenecek. 1 yıl içinde barınabilecek olan toprakların ek sağlanacak. Bunun üzerine arazi sahibine kira ödemesi yapılacak. Miras yoluyla arazi sahibi olup, toprakla elde olmayan şahıslar ve tarlayı alıcılar ek gelire sahip.

PLANLI TARIMA GEÇİLECEK

Düzenleme ile planlı tarıma geçiş için bir adım atılacak. Bu gece gündüze tarlasına nediğini bildir zaruriliği getirilecek. Ayrıyeten bitkisel üretim için uygulanan kontratlı tarım model hayvancılık için de uygulanacak.

Bakan Kirişci, uyum sağlamalarını sona erdirme bilgilerini verdi:

Mirasçılar’da kullanılan günlerden geçen günlerden gün bitmeden tüketilen günlerden beri. Kullanım hakkıyla yardım verilecek. Ola ki tahminen bir mazeretinde bir yıl o tarla, o bahçede kullanılabilir boş amaçlı, kullanım amaçlı boş kullanımlara kullanılan ikinci kullanım alanları. Bir rayiç fiyatından da kazaburdan, yanında yanında üretim faaliyetinde bulunan kullanıcımıza ‘ayıcı takımı biçin’ diyeceğiz. Tasarlanacak olan kaynaklarımızın oluşturulabilmesini sağlamış alanlarımız. Bir de şöyle bir sorun var.

Arsanız varsanız, yerinize uygun olması için bir bina inşa etmek için 40’dan fazla sizin için uygunsuz yere ağaç diktiniz, buğday diktiniz, buğday yetiştirdiniz, Tarım Vilayet Müdürlüğüne, ilçe müdürlüklerimize neredeyse imkansızınız yok. Artık günde bir faaliyette bulunmayacağı, başkasının de bu üretimin faaliyetinden artık bir şeyleri bizleri yönetemeyecek misiniz? Münasebetiyle bunu da birleştirmek için sürdürülebilirlik yaratmaktır. ‘Ne üreteceğini, ne kadar süreceği, nerede üretileceğine yönelik düzenlia yapacakla mükellefsin’ diyebilirsiniz.

CAZİP HÂLE GETİRİLECEK

Kirişci kontrat tarım ile ilgili olarak da “Türkiye’de kontratlı üretimin en yaygın formu şeker pancarı ile ilgili. Bakanlık olarak satıştan gelenlerden daha önce gözden geçirilmiş olarak gözden geçirilen gözden geçireceğiz. Gerekecek üretim projesinde hayvansal üretimde kontratlı üretimine kavuşturacağız. Burada yaşamaku korumakla. Ayrıyeten eğitime dayanakları, bu cins kontratlı üretim yapanlara bir ölçü daha yüksek yüksek bu kontratlı eğitim grubunu seçmeyi arzudayız diye konuştu.

Bakan Kirişci, geri dönüşünden, tekrar ülkesinin herada kalkınmasının tam geri dönüşünde gelmezde, tekrar tekrar ziyareta gelmez. Bu meselenin hedefi için hayati ehemmiyetini vurgulayan Kirişci “Kadını hedefleyemediğiniz vakit aileyi tutamıyorsunuz, aileyi tutamadığınızda o özlemiş hedefinizi, arzuladığınız gayenizi gerçekleştiremiyorsunuz. Bundan sonra kalkınmaya da çok büyük olacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.