DOLAR 20,0984 0.65%
EURO 21,5537 0.78%
ALTIN 1.255,960,50
BITCOIN %
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

“Bu inanç hem alanda hem de diasporada zaferi temin etti”

“Bu inanç hem alanda hem de diasporada zaferi temin etti”

ABONE OL
Temmuz 5, 2022 21:19
“Bu inanç hem alanda hem de diasporada zaferi temin etti”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Azerbaycan`ın Diasporadan Sorumlu Devlet Komitesi 20. Kura vurulacak bu yana Azerbaycan`dan çok büyük işlere imza atan, yürüten Devlet komitesi, teslimi mucibince yerine getirir.

Devlet Komitesi`nin eğitimleri yıl dönümüne ait sistem düzeni Diaspora Enformasyon Merkezi Lideri Toğrul Allahverdili, “Bir planın üzerinde gerçekleşen. Devlete ait olan bir ülke sergisinde yer alan devletlerde, gözden geçirilmeyen hak ve eğitimlerini edinirken, hayatları için uygun hale getirilmelidir.dedi.

1993 yılında Ulusal başkan Haydar Aliyev`in iktidara gelişi ile kısa zaman içinde Azerbaycan`da tümünde yaşanabilecek şekilde tespit edildiğini tespit edebildiğini tespit edebildiğini belirten yerel genel müdür Haydar Aliyev`in yurtdan görünümü kararname imzaladığını anımsattı.

Allehverdili, “Bununla da Azerbaycan’da diaspora siyasetin yerleşmiş oldu.”kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin yerel yönetim alanında siyasetini devam ettiren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev diaspora bölgesinde da mirasının idaresine bağlı siyasetin daha geniş kapsamlı gayesiyle 2008 yılında Yırt Dışında daha güçlü olan Azerbaycanlılardan Sorumlu Devlet Komitesi`ni oluşturan Diasporadan Sorumlusu Bölgedeki genel kararname kompleksi.

Dünya çapındaki çocukların soydaşlarının Azerbaycan ile irtibatını koparması, sağlamlaştırma ve birliğin temin edilmesi için anda da çalışmalar yürütülüyor.

Soydaşlarının adının çıkaran sorun ve projelerini gerçekleştirebilecekleri projelerini gerçekleştirebilecekleri projelerini gerçekleştiriyor. Tabi burada en büyüklerimiz olan gençlerimiz de unutulmuyor, projeler için uygun tasarımlar yapılacak.

Ortak tarih, kitlelerlerle ve kardeşler türk sporalarıyla ilgili çalışmalar da bir gösteri sergiliyor. Kardeş devletler ile okuldaki tarihi, küçük devletler, ekonomik, münaselerin kullanımı için kullanılabilir büyük ehem veren Diaspordan sorumlu Devlet komitesi, mirasımızın geleceklere aktarılması için de çaba sarf ediyor.”

Diaspora deneyleri ve kardeşler Türkiye’nin yurt dışındaki deneyimler Türkler, soydaş ve ortaklarına yönelik çalışmayla ilgililerle ilgililer Muradov`un çabasını bilhassa belirtmeliyiz. teşkilat kurmayı sürdürüyor.”diyen Toğrul Allahverdili, bu günlük 44 günlük Vatan Savaşı sırasında amaca odaklandığını bildirdi.

Allahverdilinde, “Bunun en büyük örneği, Diaspora’nın 44 çalışması Vatan Savaşı’nda verilecek çabadır. Bir kişinin herkesin sahip olduğu ve gerçeklerin herkesin kullanımına yönelik çok büyük işler görmüş.ifadelerine yer verdi.

2022`de Azerbaycan`ın yeni bir olaya toplamalık vurgulayan Lider Diaspora Enformasyon Merkezii, kurulta geleneği gelen Dünya Azerbaycan’ın beşlisinin başşehri Şuşa`da gerçekleştirildiğini ve Zafer Kurultayı ismi ile tarihe kesin emin.

Allahverdili kelamlarını şöyle sonlandırdı:

“Azerbaycan zafer elde ettikten sonra kurultanın Şuşa`da onun bir vatanseverin yüreğini ferahlattı, gururlandırdı.

Sizin durumunuzun ben de Devlet`inlenizin 20. yılını, ilk sayınov olmak üzere tüm yıl ve dayanağını esirgemeyen herkesi kutlamak üzere. Diaspora Enformasyon Merkezi olarak bu güçten getiricilere muvaffakiyetler diliyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.