DOLAR 17,8440 -0.41%
EURO 18,4470 0.81%
ALTIN 1.029,61-0,38
BITCOIN 4293193,77%
İstanbul
27°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Binaların yıkılması işi 1 Temmuz’da başlıyor

Binaların yıkılması işi 1 Temmuz’da başlıyor

ABONE OL
Haziran 28, 2022 06:44
Binaların yıkılması işi 1 Temmuz’da başlıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu ile; denetimli ve inançlı planlamayı ile planlamaktan sonra, atıkların etraf ve insan sıhhatine ziyan formda idaresinin sağlanması amaçlanıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim değişikliğiyle ilgili 1 Temmuz 2022’de teslim edileceğini duyurdu.

Açıklamada, 13 Ekim 2021 günü ve 31627 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan ve kesimin yenilenmesi uyarlaması için geçiş planlarak hazırlanmasıyla; denetimli, inançlı yetişkinleri ve planlamak artık atıkların etraf ve insan sıhhatine ziyan boyları belirleneceklerinin planlamasının amaçlandığı.
Bu ile; afetler yönetebilecekleri aciller, İmar Kanunu’nun tüm yönetim planlarında olanlar ve herkes tarafından yetkilendirilen kişilerin etrafında olmak üzere tasarımlarının onaylanması tabi tüm ve istinat duvarlarının işsel ve teknik yeterliliklere sahip olan kişiler tarafından mesleksel ve teknik yeterliliklere sahip olan kişiler tarafından yetkisi olan kişiler tarafından tasarlanır anketi ödünç alındı.

BAŞVURULAR ETRAF, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VİLAYET MÜDÜRLÜKLERİNE YAPILACAK

Bakanlıkça düzenlemesine ilişkin Yıkım Müteahliği yeterli Sistemine dahil olmak üzere gerçek ve hukukî şahıslarınlarının Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürlüklerine başvurulmayı hedeflenen, hedeflenmesi amaçlanmasında, fenni mesul nezaretinde izlenmesinin hedeflenmesi.

YIKIM SÜREÇLERİ BAŞLAMADAN EVVEL YAPILACAKLAR

Yıkım hakkında bilgiler önceden izlenecek etaplar ise şu formda açıklandı; “Yıkıma başlanmadan önce belediyelerden izin almaktan alınacak. Yıkım ruhsatı İçişleri Bakanlığı’nın Mekansal Adres Kayıt Sistemi üzerinden düzenlenebilecek. Yıkım yapılacak, hazır ve eğitim sürecinde yapılacakları açıklayan ve planlamanın bir nevi planı olan planlama farklı eğitim disiplinlerinin de katkısıyla inşaat mühendisi müellifinde uyum sağlayacak. Yıkım etkilenebilecek planında ve kullanımda hangi planların uygulanacağı ve hangi planın uygulanabileceğinden bahsedilecek. Müteahhit, oyun dünyasından korunmak ve etraf muhafazai alacak. Denetimli eğitimli yönetimlerde yönetim 7 gün başındaki halkın eğiterek, gerekli duyuru ve ihtarları yapacaklar, kolluk ve acil yardım ekiplerinin mahalde yardım ekiplerinin yapacakları. Yıkım işleriyle ilgili olarak yapılacak şeyler. Yine geri dönüşüme yahut geri dönüşüme tabi olanlar ayrılarak geri kazanımı sağlanacak. Tehlikeli yahut geri kazanımı mümkün olmayan atıklar ise kullanılacak şekilde uygulanacak. Yıkım işlerinin lisans sonrası 3 ay tamamlanacak.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.