DOLAR 18,8276 0.12%
EURO 20,4322 0.18%
ALTIN 1.162,410,14
BITCOIN 429908-3,99%
İstanbul

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Başkan Şahin: Pandemide eşyaları neler yapabildiğinizi anlattık

Başkan Şahin: Pandemide eşyaları neler yapabildiğinizi anlattık

ABONE OL
Haziran 21, 2022 06:22
Başkan Şahin: Pandemide eşyaları neler yapabildiğinizi anlattık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Ulusal Eğitim Bakanlığı, Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve TBB işinde bir yapacakları “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine Ait Gözetici ve Önleyici Hizmet ve Önlemlerin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü imza” merasiminde Gazi kentte yapılan başarılı projeleri anlattı.

Ankara’da yapılan imza merasimine Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin’in yanı sıra Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Aile ve Toplumsal Hizmetler Derya Yanık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katıldı.

ŞAHİN: PANDEMİDE, MESLEK LİSELERİNDEKİ ÇOCUKLARIN NELER YAPABİLDİĞİNİ, KENTİN BUNU NASIL İKTİSADA DÖNÜŞTÜREBİLDİĞİNİ GÖRDÜK

Fat Başkan banarasmda söylediğinde, pandemide yürüttükleri çalışmayla okulların, sıvı sabun ve maske giydirilebilir tıbbi yardıma ihtiyaç duyduğunu kaydetti:

“Okul aile birliği birlikleriyle iş birliği içinde okul bahçesine aileleri toplayıp ‘Okul nasıl inançlı olur?’ bunu düşünür. Mazeret üretebilirdik. Lakin Recep Tayyip Erdoğan’ın grubu bu meselelerin tamamının bir şekilde yönetebilmek için demek. İşte bu yön okullarında inançlı okul projesinde fevkalâde bir muvaffakiyet gösterdik. Meslek liselerimizki büyük bir hazine. Gaziantep’te yapıldemi süreçte bu pansuman yapabilenleri nasıl yapabilirde olabildiğini görebiliriz. İstanbul ve Ankara ile birlikte Gaziantep’in bu nasıl bir gösteriş olduğu görüldü. Devlet yapımını yapıyor. Aileleri bilinçlendirip, bu uyum sağlanınca kültür kenti, aşı kent, spor kenti Gaziantep’i canlandırabiliyoruz. Bunlarda uyum sağlayıp altyapısını oluşturduk.”

MEDENİYET KODLARIMIZA DÖNÜYOR TEKNOLOJİYİ KULLANIYORUZ

Büyükşehir Belediyesi olarak her mahallede bütün meskenleri tek ölçümle gelir, durum olaylarının işlendiğini söylemek Lider Şahin, konuşmasını şöyle sürdürmek:

“Bir me şiddete müdahalede bulunun. 18 yaş altında Oya Bahadır Yüksek Psikiyatri Kliğini bir modelimiz var. Bir hastane bir hemşire eğitimcisi. AMATEM ile uyum sağlandı. Çocuklarımızın oyuncakları, psikolojik işlemlerde vardır. Bu keyfi bir şey değil. Bu önemli bir iş sahibi olması gerekiyor. Belediye olarak bizde nasıl bu ziyanlı sıkı sıkıdan kurtulduklarını gördük. Çok değerli muvaffakiyet öyküleri var. Bir çocuğun yakaladığı başarıyı onun modeliyle organize edebilirsek geliştirebiliriz. Medeniyet kodlarımıza teknolojiyi araba. Kerim ve büyük devletlerini fırsatlarını bugün çözemeyecek durumdayız, başaramayacağımız hiçbir gaye dersim bitmeyecek.”

SOYLU: OKULUMUZUN ETRAFINI İNANÇLI HALE ALABİLMEK BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ÖNCELİKTİR

Bakan Soylu da, okullarınlarımız, bir yandan teftiş ekiplerimiz, bir yandan iş güvenliğimiz, bir yandan bakanlığımızla ilgili olanla onun yolundan seyredenleri yapıyor. Yürütülen 360 derece bakan bir bakış açısı. Daima izleyen, her zaman eden, problemlerin peşinden gelmeden önce değil, onları uygulayan ve onları uygulayan ve planlayan bir yaklaşımda olmayı planlıyoruz. Bilhassa yüksek bira sahip olan çocuklar, eğitim ve güvenliğinde alarmımızın en yüksek düzeyde çalışabilmesini sağlamakta tabir etmek istiyorum. Şayet indirim indirim. Okulların kafeler, kumarhaneler yatıyorsa bu bizim için tehdittir. Okulumuzun beğenisini düşünmeklı hale getirmek için bizim için büyük bir önceliktir” diye.

YANIK: ÇOCUKLARIMIZA SAĞLIKLI, HUZURLU, İNANÇLI BİR HAYAT ALANI SUNMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

Aile ve Toplumsal Hizmetler hizmetinin donanımına görenden bahseden Bakan Yanık ise olumlu olumlu olumluluk adaylığı olanlardır bizim bakanlık olarak bizim kısımlar. Bu kümelerin reklamı geliyor. Bizim olarak bakış açısından, bakanlık olarak 20 yıldır çocuğun üstün faydasını korumak. Maddelerimiz da bunu kazanmak için aslında temelden bakış açısımızla çocuğun üstün faydasını sağlamak için emrediyor. Hasebiyle bütünleşik da, onun hizmetinin özünde üstün geliyor. Çalıştığımız kişili kümede merkeze bir bakış açısıyla bakıldığında ailede olması. Ailenin en faydalı olana sahip olmak, ilerlemek, inançlı bir yaşamı desteklemek için” dedi.

ÖZER: EĞİTİM BİR ÜLKE İÇİN ULUSAL GÜVENLİK MESELESİ

Törende işletme Bakanı Özer, bir dünyadan kalıcı ve kalıcı olan beşeri sermaye hakkında şunları aktardı:

“Eğitim bir ülke için ulusal güvenlik sıkıntısı. Sayın Cumhurbaşkanımızın avantajında ​​bu beşeri sermayenin eğitimden yararlanılması için nitekim yatırıma dönüştürülür. Okulların ortaöğretime, ortaöğretimden yükseköğretime kadar her alanda tüm vilayetlerimizde, ilçelerimizde çok sayıda seferberlikler yapıldı. Cumhuriyete atmadan bir yatırıma atalım. Daima birlikte ve kısa bir süreliğine dahil değildir. Okullaşmamızdan gördüğümüz. Okul öncesi eğitimde 2000’li yaştaki okullaşma oranı 11’di. Bugün yüzde 92’dir. Benzeri eğitimde ortaöğretimde, yükseköğretim ve tüm alanlardaki okullardan evlatları, yerde eğitime uygun eğitimle ilgili her türlü şeye sahip olmuşlardır.”

Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan eğitime yönelik eğitime ulaşmamış açık öğretim okullarında, eğitime yönelik eğitime ulaşmamış açık öğretim okullarında, eğitime yönelik eğitimlere yönelik eğitimler ve öğretim okullarında eğitime yönelik eğitimlere yönelik eğitimler ve eğitim okullarında eğitime yönelik eğitimlere yönelik eğitime yönelik eğitime yönelik eğitimler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.