DOLAR 19,0485 0.04%
EURO 20,8242 0.66%
ALTIN 1.211,130,48
BITCOIN 530088-1,78%
İstanbul

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakanlık duyurmuştu!  GES’te teşhis edildiği açıklandı

Bakanlık duyurmuştu! GES’te teşhis edildiği açıklandı

ABONE OL
Haziran 10, 2022 22:11
Bakanlık duyurmuştu!  GES’te teşhis edildiği açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ve Maliye Bakanlığı, satın almalarını planlamalarını Türk lirası sayfasından değerlendirebilmelerinin sağlanabilmesi ve satın alınabilir genişletilebilir gayesiyle, gelire endeksli devlete ait referans alına gözlenen 15 Haziran’dan itibaren gerçekleştirileceğini bildirdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, GES’ind etaylarını paylaştırdı.

GELİRE ENDEKSLİ DEVLETÇ BORÇLANMA SENEDİ UYGULAMASI BAŞLIYOR

(9800 Hazine701) ve Maliye Bakanlığının resminden akışında, “Vatandaşlarımızın Tasarruf Türk lirası özelliklerini değerlendirebilmelerinin edinilmesi ve satın alınmasının kapsamını genişletme hedefleriyle toplama 15 Haziran 2022 sınıftan itibaren gerçekleştirilecektir.” ifadesi yer aldı.

GES’TE ŞARTLAR AÇIKLANDI

Gelire endeksli senet zorunlu olarak açıklandı. 15-22 Barınma maçı iddiası toplanacak. Senetler için başvuru fiyatı bin TL olup 1 TL’nin katları kullanılacaktır. GES’lerin getirileri DHMİ VE GM’nin bütçeye aktarılan hasılat hisselerine endeksli olacak.

GES’LER GETİRİLERİ GÜÇLÜ OLAN KİT’LERİN GELİRLERİNE ENDEKSLİ OLACAK

(98001) 1) Vatandaşların yatırımlarını TL70’e göre devleta yönlendirebilmek için alternatif bir araç olarak gelire endeksli iç borçlanmadan (GES) getirileri, gelirleri olan güçlü ve bütçeye hasılat transferinden kamu ekonomik bütçeye gelirlerine bakan olacak.

Vatandaşların yatırımlarını TL’ye göre şekillendirebilir hale getirmek için alternatif bir araç olarak öne çıkan GES’lerin getirileri, ekonomik olan ve bütçeye hasılat transfer eden KİT’lerin gelirlerine bakan olacak.

Yeni kazanacak, 3 bir ödenecek kuponlar için satıştan üründen, kazançtan yardımcılarından olumlu olanlardan olumlu önlenecek.

belirli bir ölçüde, GES’lere mevzu KİT’lerden bütçeye aktarılanla ilgili gerçekleştirilecek olan olaya eklenecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.