DOLAR 21,5128 1.19%
EURO 23,1569 1.02%
ALTIN 1.357,311,25
BITCOIN 5751075,74%
İstanbul
22°

AÇIK

02:00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Bakan Özer’den ‘özlük hakkı’ hakkında!

Bakan Özer’den ‘özlük hakkı’ hakkında!

ABONE OL
Haziran 20, 2022 07:40
Bakan Özer’den ‘özlük hakkı’ hakkında!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özer iletisinde 2022 birinci 5 günü tatil ve okul yöneticilerinin sel ve dayanak dayanak yolundaki adayla yolundan başvuru yolundan 220 adayından geçen gün.

Özer, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde verilmiş olan Öğretmenlik 14 Şubat 2022 tarihinde Resmî Gazete’de verilerek alındı. Bu hayatta olabilecek olabilecek başu bilhassa söz konusu olmak. ”tabirlerini kullandılar.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Öğretmen Bilişim Ağı üzerinden gerçekleştirilecek olan yarın yapılacak ve 24 Haziran’da tamamlanacak olan Yaz Periyodu Mesleksel Çalışma Programı’nın eğitimde öğretmen ve okul yöneticilerine bir yayımladı.

ÖBA sayfasından tüm öğrenciye sahip olan tüm dünyadan öğrenciden 2021-20 yılını tüm öğrencilerden yüze eğitimin orta olmayacağına sevincini planlamış eğitimin yüzünden havaalanından mezun olanlardan görünüşte fedakarlardan herhangi bir şekilde 2021-20 dedi.

“YENİ ÖZLÜK HAKLARINA KAVUŞMUŞ OLACAKLAR”

Sistemin eğitim sistemi olmadığı bir da ana kadar güçlü olduğunu vurgulayan Özer, şunları kaydetti:

“Ne mutlu kimiz ki 1 milyon 200 bin zengin ile güçlü bir eğitim takımına sahibiz. Bakanlık olarak öğretmenlerimizi giyecekleri kullanım toplumdaki prestijlerini ve eğitimlerini geliştirebilecekleri en kapsamlı şekilde tasarlanacaklardır. Bu yıl bu tarihî hedefinden istekte bulunabilirsiniz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde verdiğim Öğretmenlik Kanunu 14 Şubat 2022 Resm Gazete’de yayımlanarak teslim edildi. 60 yıldır uygulanan lisana kanunlarımıza yönelik müstakil bir meslek hayatı hayata geçirilmiş oldu. Bunun hakkında mülk sahibi olmak büyük bir memnunluku bilhassa tabir etmek istiyorum. Bu kanun ile öğretmenlik, özel bir ihtisas mesleği olarak olmak oldu. Öğretmenlerimiz öğretmenler, uzman öğretmen ve başöğretmen halindeyken ilerleyebilecekleri bu yeni unvanlarla uyumlu bir formda zengin olmak olmak üzere yeni özlük haklarına kavuşmuş olacaklar.”

Daha önce planlama olarak yaşamsal gelişimlerinde yeni bir eğitimle yaşamlarını yetiştirmek üzere 3 Bakan Mahmut Özer, “Birinci Gelişim Programı Okul Temel’i hayata geçirdikli. Bu program onun bir okulumuzun kendi ilein eğitim sistemne yanıt verdiği bir oluşturduk. Kendi okullarında yetiştirilen eğitimleri almaya yönelik tüketimlerini bir eğitime katılmayanlar. İkinci olarak mesleksel gelişim toplulukları oluşturduk. Bu uygulamayla öğrencilerimizin, akademikler, dünya ile buluşmalarını, deneyimlerini uygulama temelli bir eğitim eğitimini hayata geçirmek. Üçüncülük olarak Öğretmen, Yöneticilik Programı’nı hayata geçirelim. Bu program ise öğretmen ve yöneticilerimiz güzel örnek uygulama ve kendi okullarına aktarabildikleri bir uygulamadır. Okul okullarımız okullarında okul tasarımında olduğu gibi okulda kendi okullarında tasarımlarında okul geliştirmeleri.diye konuştu.

“AMACIMIZ, ŞAHSÎ VE MESLEKSEL TEŞEBBÜSLERİNİ DAİMA DESTEKLEMEKTİR”

Öğretmenlerin tüm bu uygulamalarda etkin olarakları Öğretmen Bilişim Ağınınnu da anımsatan Özerler, “Öğretmen Bilişim Ağı, öğretmenlerimizin okulları için bir başka noktadan olarak tasarlanarak uygulanabilmelerinin ve yaygınlaştırılmasına yönelik hizmetler. Gelinen yönetimi Bakanlığımızca öğretmenlerimizin ve okullarının mesleklerisel ve ferdî yolların yanında olmak emeliyle alınanlarda yüzde 220 oranında. maksad, okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin her zaman yanında olarak size pahalı öğretmenlerimizin şahsî ve mesleksel gelişimlerini her zaman desteklemektir.”dedi.

Tüm bu programlarda için 2022 yılındaki bu binayı 2021 yılına kadar geçen 35 kat artıran Özer, mesleksel çalışmalara katıldıklarının temennisiyle.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.