DOLAR 18,8383 0.1%
EURO 20,3282 -1.12%
ALTIN 1.128,40-2,33
BITCOIN 441140-0,04%
İstanbul

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

06:39

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bakan Nebati’den GES ve nakliyat

Bakan Nebati’den GES ve nakliyat

ABONE OL
Haziran 11, 2022 13:11
Bakan Nebati’den GES ve nakliyat
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Haine ve Maliye Bakanlığı’nın cuma günü duyduğu Gelir Endeksli Devlet İç Borçlanma Senetleri (GES) hakkında Bakan Nebati bulundu. Gaziantep’te Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, 15 Haziran’da beklenen teslim planından söz edileceği “Yıllık güvencesi getirisi 23.04 olacak. GES’lere olan talep olan KİT’lere aktarılan hasılat elde edilen talepten alınan maaşa ek getiri sağlanacağı talep edildi.”

Bakan Nebati, Önümüzdeki periyotta mali disiplinden vazgeçmeden dar gelirli vergilere yönelik diklerimizi sürdüreceğiz. Makro ekonomik gücü kuvvetlendirmeye yönelik, siyasetleri takviyelerdirdir” değerlendirmesinde bulundu.

Enflasyonun dünyanın ortak sorunu olduğuna dair vurgu yapan ve 2022’deki enflasyonla gayreti 239 milyar lirayı belirleyen Bakan Nebati, Enflasyon meselesiyle bizim için birinci önceliktir. Enflasyona ekleneceğini açıklayacağız. Çalışıyoruz kazan.

Bakan Nei’nin açıklamaları şöyle:

ilimiz atılım yapmaya zorlandı. Dinamik insan kaynağıyla Gaziantep bu süreci en uygun palandıran vilayetlerimizden biri olmayı başardı. Gaziantep 2004 yılındaki katma paha açısından 14’üncü sıradayken 2020’de 8’inci sıraya yükseldi. Ayda 1 milyar Dolar ihracat yapan kentimiz ayakta alkışlanır. Gaziantep 2021’de en çok ihracat yapan 5’inci vilayeti gösteri lokomotifi olmuş olduğunu kanıtlamış oldu. İskenderun ve Mersin Türkiye’nin limanlarına Gaziantep yakın. 6 OSB ve geleceğiyle Antep’in gidişatını üst düzeylere taşıyacağımız inancımız yüksek. Kentimiz üretim ve gelişmenin yanında turizmle de ön plana çıkıyor. Adeta müzeler kenti. Lisanlara destan mutfağı Gaziantep tam bir gurme.

DENGELİ BÜYÜME 2022’DE DE DEVAM ETTİ

Türkiye üretimi, ihracat, yatırım ve yerleştirme manasında son devirde başarılıa imza attı. Salgın uygunna 10 yılda 11 büyüyerek en yüksek performansa ulaşılır. G20 kullanımda en süratli büyüyen ülke olduk. Bu periyotta iç tüketimin katkısı 3,9 puan, net dış katkın katkısı 3,5 puan sağladı. Tam bir gidiyorda. 2021’de birinci aşamadan başlayarak yaşlı ilerlemeyi büyütmek 2022’nin birinci adım de devam ettirdik.

İHRACAT AMACI ŞİMDİDEN TUTTU

İhracatımız 2021’in 225. 3 filmi, 2022 Mayıs filmi 242.6 örneği tarihi rekorlar kırmaya devam etti. Amacı kalktık. Toplam personelimiz 2022’nin Nisan ayı 30,4 milyon bireye ulaşmış durumda. (98003) Bu pandeminin tıslandığı 2020 Nisan ayındaki derinmuz ek istihdamın 5 milyon kişin kişidir. Tablo net ve ortada. Türkiye’de üretilebilir, işe yaramaz. Global ekonomittaki üretimin devirde eski askeri muvaffakiyetlerde kamu maliyesi ve ekonomideki güçlü görünüşte makromuz setili tesirli oldu.

LIŞ HABERLERLE MİDEMİZİ BULANDIRMAYIN

bütçesi öncü değeri olan hazine değeri 149.2 milyar lira fazla verdi. (98002)Kamu maliyesindeki 70 gidişini sürdüreceğiz. Toplumsal yaşamdan faydalanmak için gerekli olan sorunları artık telin beklentilerinden faydalanmak için kullanabilirsiniz. AK Parti iktidarlarının kamu maliyesindeki savaştan asla taviz verilmediği şeffafk palavra yanlış haberlemizi bulandırmayın. (9800 Bir kısım çevreler3) üzerinde ısrarlı70 karamsar senaryolar üretente onlardan geri adım atmıyorlar. Türkiye’deki başarıyı gölgelemekten vazgeçmiyorlar. Türkiye ekonomisidının serbest Piyasasını sorgulatmak için çeşitli mecralarda spekülasyonlara girişiyorlar. Türkiye liberal bir Ekonomi içinde özgür koşullarda devam etmektedir.

ENFLASYON İÇİN SEBER OLMUŞ DURUMDAYIZ

2020 yılının ve sonrasında tüm dünyada etkisini gösteren pandemi ve Ukrayna’daki savaş güç ve besin olmak üzere Emtia fiyatlarının ayrıntılı bilgilere yönelik aksamasına neden oldu. Bu durum tüm dünyada gelişmiş durumda gelişmiş durumda gelişmiş son 40 yılın en yüksek teknolojiye ulaşmış. Enflasyon uluslararası sorun, bu soruna de yansıyor. Enflasyon problemiyle uğraşımız için önceliktir. Enflasyonla ekonomik gücün geyiğiyle olmuşber durumdayız. Çalışıyoruz ve kazanacağız. Birtakım ek800703). 20 Aralık’tan bu uygulanmakta olan KKM ilaven gelire ekonomili yana kullanılabilirni de açıklayacak.

(980070 YENİ GES AÇIKLAMASI

Gelire endeksli senetler ferdia yönelik olacak ve boğazlardan 15 Haziran’dan talep edilmeye başlanacak. Yıllık kazancının getirisi 23.04 olacak. KİT’e alınacak DHMİ ve Kıyı Emniyeti’nden bütçeye aktar karlara endeksli olacak. Yıllık getirisi 23.04 olacak. GES’lere olan bir olay olan KİT’lere aktarılan olay üzerinde olaya ek getirilecek.

DAR GELİRLİ VATANDAŞLARIIMIZA DAYANAK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Tüketici kredilerine yönelik makro ihtiyati siyasetlerde sıkılmaya gidilmiştir. Selektif kredi siyasetlerinde sorun yok. Üretim, ihracat ve istihdam Türkiye ekonomisidının temeldir. Önümüzdeki periyotta mali disiplinden vazgeçmeden dar gelirli toplumlara yönelik takviyelerimizi sürdüreceğiz. Tüketici kredilerinde buna dar gelirli için olumlu olabilirliğe devam edecek. 50 bin TL’ye kadar olan kredilerde vadelerde gitmedik. Makro ekonomik ekonomisini kuvvetlendirmeye yönelik, siyasetleri dayanaklardir.

ŞKETLERE İNDİRİM SAĞLANDI (98003)

BİSTte sözde emtia borsasıylairın olası yurt içindesi sağlanmış olacaktır. Altın sertifikaları alınabileceği, demir, gümüş, zengin emtialar için gerekli altyapı oluşturma. Halka arzlarda fon temin etmelerini teşvik etmek, kolaylıkları ve indirimler sağlamalarını sağlamak.

(9701) KDV İNDİRİMLERİ HAKK

KDV’de ucuzluk satın alma konusunda destekledik. Besinde KDV’yi yüzde 1’e düştük. Arsa ve arazi teslimlerinde KDV’yi 8’e düşürdük. Salgının tesirlerini sonlandırmak için 154 milyar liralık vergi gelirinden vazgeçtik. 2022’de enflasyonla enflasyonla 239 milyar lira vergi gelirinden vazgeçiyoruz. Buna ücretsiz kamu maliyesi düsturundan asla taviz vermiyoruz. Önümüzdeki periyotta besin ve fiyat komitesinin kararlarıyla patlamala devam ediyor.

YENİ KREDİ PAKETLERİ HAKKINDA

Yatırım ve ihracat imkanlarını geliştirmek gayesiyle sele kredi siyasetimizde yeni kredi paketlerini ortaya koyduk. KGF aracılığıyla 60 milyar lira kefaletle 3 farklı KGF paketini ortaya koyduk. Güzel bir kullandırım. Yakın zamantektif selektif kredi paketine yenisini ekleyerek TL olarak size kredi verme imkanı sunuyoruz. 150 milyar liraya alacak olan vadeyi büyüklüğülü 3-10 krediler.

Yıllık yüzde 9′ olan faiz oranıyla Kalkınma ve Yatırım Bankası’na bu kredi alma için başvurular alınıyor.

İmal malları kolay teslim alınabilir.

Bu saydığım şeyler 20 yıllık AK Parti iktidarında şeyler değil. 20 Aralık’tan kullanılmış atılmış ürünlerden bahsediyorum. Bu ülke bu türlü yönetiliyor. Statik durağan bir iktisatta yaşamıyoruz. Her sabah dünya kurulu yineyor. Her sabah taze bir Baştır. Türkiye’nin kesinlikleda olarak görev alıyorlar.

İSTİHDAM 30.4 MİLYONA ULAŞTI

2020’de olaylarken olaylar oluyor teraneleri hiç bitmedi. Beşerler işsiz kalacak, fabrikalar kapanacak, kepenkler kapanacak. 30,4 milyon kişi ulaşabilen bir Türkiye. Biz pes önz, asla da pes olmaz. Savaşın ikliminde var. Çarklar dönecek, kepenkler kapanmayacak, beşerler dalmayacak, kimse dükkanını kapatmayacak.

Sizlerin oluşur ve global fırsatlar en âlâ formda hoş olabilir. Gerçek bir imzaya imza atacaksınız. Urfalı olarak bu bir evladı. Ortaya koymuşsunuz muvaffakiyet kulaklarınızı karamsardan kurtarmaktan geliyor. İşinize odaklanıyorsunuz. Belirli hedefinizi yürütüyorsunuz.

KÜÇÜKLER DEBELEŞMEYE DEVAM ETSİN

Kamu otoritesi olarak odaklandık, bağlıyız. Bu gidişat Allah’ın yanında devam edecek. Bugün biz gündeki gibi hantal bürokratik olaylarla ilgili bir Türkiye hayali. Küçükler debeleşmeye devam edin. Büyükler vizyon sahibidir. Büyükten, büyük seçilir. Türkiye büyük ülke, küçük ülke değil.

LAR KÜÇÜK HESAPLARLA UĞRAŞACAK

2053 sonrasına mandıra görmemizON var. 2053 bir tarih açıldıktan sonra. 2023, 2053’e bizi hazırlıyor. Özgüvenli bir Türkiyemiz var. Karamsar tablo yaymaya bir prim. Karamsar senaryoları, senaryoları okumaya başlamak için yanlış yola devam ediyor. Azimliyiz, yeminliyiz, yetişiyoruz, koşuyoruz, hiç kimse bizi durduramaz. İyimserlik rahmani, karamsarlık şeytani. Bu topluluklar topluluğu onun için düşünülmüştür. Onlar küçük hesaplarla uğraşacak, bizlerle yolumuza devam ediyor sanırım.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.